Зниження ваги тіла

Зниження ваги тіла Головне меню

Проблема зниження ваги тіла, у бойових єдиноборствах, завжди займала значуще місце в підготовці бійця. Багатьом, як професійним, так і спортсменам-аматорам за період підготовки до поєдинків доводиться “ганяти” до 10 кг (!) Відразу виникають два закономірних питання: “Для чого необхідно” ганяти “вагу?” і “як” ганяти “вагу без шкоди для свого здоров’я?” Практика показує, що зниження ваги хоча б на 3 кг, особливо в легких і середніх вагових категоріях, благотворно впливає на швидкісні якості спортсмена і його витривалість. У даній статті, спираючись на джерела з дієтології та спортивної медицини, а так само на свій особистий досвід, і спостереження за спортсменами, хочу розглянути найбільш оптимальні методи зниження ваги. Викладений матеріал буде корисний як для початківців, так і для досвідчених спортсменів.

Аеробна тренування

Мета аеробних тренувань: збільшити частку використання жирних кислот в якості основного джерела енергії. Відомо, що для «спалювання» жиру необхідно працювати в цільовій зоні пульсу. Існує взаємозв’язок частоти пульсу і інтенсивності фізичного навантаження, і тому необхідно знати, при яких значеннях пульсу можна виконувати аеробну роботу. “Жиросжигающее” вважається частота пульсу складова 60 – 80% від максимальної. Таким чином для найбільшого спалювання жиру необхідно тримати пульс в інтервалі: від (220 мінус вік) х 0,6 до (220 мінус вік) х 0,8. Наприклад, розрахуємо цільову зону пульсу для 30-річної людини:

    (220 – 30) х 0,6 = 114 (220 – 30) х 0,8 = 152

Або в середньому пульс під час аеробного жиросжигающей тренування повинен становити приблизно 135 уд. / хв.

Ефективність процесу зниження ваги безпосередньо залежить від функціонування серцево судинної системи

Раціональне харчування

Професіонали зі спортивного харчування першою умовою пропонують зав’язати до мінімуму споживання жирів, не більше 25 грамів на добу. Взагалі-то, для організму така доза дуже мала і навіть шкідлива, так що довго перебувати на такій дієті просто неможливо. Однак скористатися цим прийомом на час абсолютно можна – за 3-4 тижні нічого серйозного з вами не трапиться.

Зі свого меню разом викресліть яєчні жовтки, масло, тваринні жири, маргарин, будь-які солодощі, здобу, тістечка, торти та інші продукти, де жиру в надлишку. Купіть в аптеці риб’ячий жир і вранці приймайте по ложці. У разі, якщо риб’ячий жир вже зовсім не лізе, купіть на ринку свіжовіджатий рослинне масло і теж приймайте по ложці. Що стосується м’яса, то виключати його зі свого раціону не можна! Так як в білках тваринного походження містяться незамінні амінокислоти. Розумно замінити жирне м’ясо (свинина, баранина), наприклад, на курячі грудки. Загалом, вибираючи продукт, цікавтеся його жирністю. Значно зменшите щоденний прийом вуглеводів! Це призведе до втрати організмом рідини, що в кінцевому рахунку позначиться на розмірах і масі тіла. Цей шоковий метод підходить тільки для одноразового використання. Якщо надумаєте і далі працювати на низкоуглеводной дієті, то ризикуєте пошкодити собі.

Споживання рідини. У період зниження ваги не обмежуйте себе в прийомі рідини! Надлишок води – стрес для організму. Чим більше ви п’єте, тим більше стресових («жиросжигающих») гормонів секретують ваші надниркові залози. Таким чином, вода абсолютно необхідна в боротьбі за зниження ваги. Збільште звичну денну норму, принаймні, на 2,5 літра. Запам’ятайте: вам потрібна негазована вода! І ще охолоджена рідина, нагріваючись до температури тіла, вимагає витрата калорій.

Соль. Випробуваний метод швидко скинути вагу – це вигнати з організму зайву воду. Вода затримується завдяки натрію, а це означає, що вам слід виключити з раціону солону пишу.

Овочі. Овочі низькокалорійні, багаті клітковиною, тому дієтологи радять їх споживати якомога більше. Так само в них міститься величезна кількість корисних речовин (вітаміни групи В, А, С, РР, К, Е. кальцій залізо, калій). Овочі так само нормалізують обмін речовин, покращують роботу кишечника.

Окремо кілька слів хочу сказати про перевіреному «дідівському» способі. З’їжте на ніч 1-2 лимона, але тільки не натщесерце. Систематично користуватися цим способом не бажано т. к. це зашкодить шлунку (гастрит і як наслідок виразка). Для повного огляду даного розділу рекомендую вам ознайомитися з механізмами обміну речовин.

Вплив високих температур.

Поряд з правильним харчуванням і фізичними вправами рекомендується відвідування сауни, але не варто зловживати цими процедурами. Для початківців має бути не більше одного відвідування на тиждень і не більше 30 хвилин в загальній складності, наприклад, 3 підходи по 10 хвилин. Цього буде цілком достатньо для тих, хто раніше не піддавав себе впливу температури. Середньостатистична людина за кілька хвилин у сауні виділяє більше півлітра поту. Слід засвоїти, що зниження ваги в сауні – це всього лише втрата рідини (гіпогідратація), її часто використовують спортсмени для «відходу» в нижчу вагову категорію. Таке «схуднення» тримається тільки в момент контрольного зважування. Увага! Є дані спеціального дослідження, проведеного за участю великої кількості спортсменів. Висновок медиків свідчить: форсоване зниження маси тіла при відвідуванні сауни призводить до несприятливих зрушень в обміні речовин і погіршує реакцію серцево-судинної системи на стандартні навантаження. Тому напередодні зважування і наступних поєдинках відвідування сауни не розумно. У тиждень можна втрачати не більше 2кг. Зменшення ваги понад норми небезпечно для здоров’я.

І у висновку розглянемо фармакологічні препарати, впливають на зниження ваги. Не всі перелічені нижче препарати дозволені до застосування в спорті.

1.Жіросжігателі, стимулюючі нервову систему:

-термогенние комплекси (на основі ефедрину і кофеїну, або дозволених аналогів)

-йохимбин;

-кленбутерол;

2.Гормональние препарати:

-соматотропний гормон (СТГ) і синтетичні аналоги;

Також:

  • тайський бокс фото