Зміцнення стінок судин –

Зміцнення стінок судин – Зміцнення стінок судин

Зміцнення стінок судин вкрай важливо для доброго здоров’я і самопочуття людини. Сильно підривають здоров’я судин стрес, високий рівень холестерину в крові, який стає ще небезпечнішою в комбінації з основним гормоном стресу – адреналіном. Для зміцнення стінок судин необхідно гранично знизити ризик виникнення стресу в повсякденному житті.

Інша важлива умова для зміцнення стінок судин – збалансоване і правильне харчування. Здоров’ю судин шкодять будь-які жирні продукти харчування. Звичайно, жири потрібні для нормального функціонування організму, але віддати перевагу слід жири рослинного походження і в обмеженій кількості. Крім того, зовсім відмовлятися від вживання м’яса в їжу не можна, так як м’ясо – це джерело тваринного білка, необхідного для нормальної життєдіяльності.

Зміцнення стінок судин передбачає вживання в їжу тушкованих, парених або варених страв. М’яса можна віддати перевагу птицю або рибу. Але і в цьому випадку перед прийняттям в їжу краще знімати шкіру разом з жировим прошарком. До шкідливих для судин продуктам харчування також відносяться – копчені ковбаси і сири, жирні сорти сиру, вершкове масло. Останнє рекомендується замінювати на натуральне оливкове.

Люди у віці старше середнього часто не беруть до уваги, скільки вони вживають у їжу випічки. У такому віці вживання борошняної здоби краще звести до мінімуму, так як у такій продукції дуже багато жирного масла і маргарину. Крім того, такі продукти харчування містять дуже багато цукру. Замість випічки літнім людям краще балувати себе горіхами і цукатами, натуральним медом.

Зате фрукти і овочі можна їсти абсолютно все, ні в чому собі не відмовляючи. Крім цього, для зміцнення стінок судин корисно вживати в їжу каші з різноманітних круп – гречки і рису, кукурудзи та вівсянки. Кашами варто замінити і макаронні вироби.

Корисно вживати в їжу для зміцнення стінок судин бобові культури – квасоля, горох, сочевицю і, звичайно, соєві боби. Саме соя є незамінним продуктом для здорових стінок судин, тому що включає в свій склад всі необхідні організму мінеральні сполуки та речовини, які сприяють виведенню з організму холестерину.

Для зміцнення стінок судин слід приймати вітамінні комплекси. Дуже важливим для судин є вітамін Р, який максимально ефективно засвоюється організмом в комбінації з вітаміном С. Вітамін З повертає судинним стінок еластичність і скорочує крихкість. Саме з цієї причини в щоденному раціоні харчування повинні бути присутніми продукти, які багаті цим вітамінним з’єднанням.

Особливо цінними рослинними продуктами відносно зміцнення стінок судин є баклажани, часник і цибулю. Вони видаляють із судин зайві жирові відкладення і позбавляють судинні стінки від ламкості. Також ефективні активні речовини, що входять до складу огірків.

Що стосується фруктів, то серед них теж є певні види, які допомагають зміцнювати стінки судин. Наприклад, серед цитрусових лідирує грейпфрут, який має властивість приводити в норму вміст холестерину в крові, знижує кров’яний тиск і омолоджує судини. З ягід варто відзначити чорну і червону смородину, а також чорноплідна горобина, активні речовини яких приводять у норму ліпідний обмін, за рахунок чого вживання цих ягід в їжу є прекрасною профілактикою атеросклерозу.

При неможливості вживати в їжу свіжі овочі та фрукти рекомендується включити в раціон харчування для зміцнення стінок судин відвари з плодів шипшини і чорноплідної горобини, а також зелений чай.