Зелений чай для схуднення: користь чи шкода – Все про їжу і її приготуванні – www.

Зелений чай для схуднення: користь чи шкода – Все про їжу і її приготуванні – www. Зелений чай для схуднення: користь чи шкода

У Стародавньому Китаї, звідки зелений чай родом, його називають напоєм імператорів. Це пов’язано з тим, що ще в глибоку давнину цей вид чаю вважався еліксиром здоров’я, джерелом корисних речовин. Для початку звернемося до його корисним властивостям.

Згідно з дослідженнями експертів японського Центру досліджень раку, люди, які щодня вживали зелений чай, живуть довше, вони рідше хворіють на рак. Отже, неоціненна допомога в боротьбі з раковими захворюваннями – перший «за».

Також відчутна користь зеленого чаю для серцево-судинної системи організму, адже він прискорює процеси розкладання холестерину і жирів у крові, тим самим, сприяючи боротьбі з гіпертонією, атеросклерозом, інфарктом, інсультом та іншими серйозними захворюваннями. А якщо зелений чай заварений правильно, то він ще й тонізує серцевий м’яз.

Згідно з дослідженнями, часте вживання зеленого чаю допомагає очистити судини, підвищити їх еластичність, запобігти передчасному старінню і протистояти ожиріння печінки.

Ще він сприяє виведенню солей з організму, зниженню ваги, нормалізації тиску (Японія, до речі, за кількістю хворих гіпертонією займає останні позиції).

У зеленому чаї міститься йод. калій. мідь. вітаміни С. В1. В2. РР. К. які зміцнюють стінки судин і мають потужну антибактеріальну дію.

Цинк, що входить до складу зеленого чаю, володіє протираковими властивостями, а також сприяє сприятливому розвитку плода при вагітності. Сухі листочки чаю допомагають впоратися з токсикозом.

У гущавині зеленого чаю міститься фтор, японці навіть використовують її для чищення зубів, щоб запобігти руйнуванню зубної емалі.

Але у всьому потрібно знати міру. І в цьому відношенні зелений чай не виняток.

Даний напій можна пити не всім, тому що до вживання існують певні протипоказання. Приміром, він протипоказаний при деяких формах гастриту, захворюваннях дванадцятипалої кишки, при виразковій хворобі шлунка. Вживання зеленого чаю викликає у таких хворих печію і посилення болю в шлунку і кишечнику. При вагітності варто також обмежити споживання зеленого чаю.

Не забувайте, що в зеленому чаї містяться стимулюючі і збуджуючі речовини, наприклад, теофілін, теобромін, кофеїн. Симптоми зловживання зеленим чаєм – порушення сну, збудливість, що змінюються слабкістю, а також дратівливість. Його небажано пити перед сном.

Пам’ятайте: лише помірне вживання зеленого чаю може принести користь.

Чи можна схуднути за допомогою зеленого чаю? Якщо вживати напій у натуральному вигляді – так, можна, адже він прискорює метаболізм, допомагає виведенню жирів з організму. Нагадуємо, що шкідливо пити велику кількість цього напою в день. Схуднути, використовуючи всілякі БАДи на основі зеленого чаю, на жаль, неможливо.

Зеленого чаю існує кілька видів. Вони розрізняються способами теплового впливу на чайне листя після збору. Найпоширеніший – чай, який прожарюють відразу після збору, а також при остаточній сушці. Китайська назва цього чаю – «Чао Цин Люй Ца». Наступний вид – зелені чаї, у яких кінцевим етапом виробництва є сушіння в печах і спеціальних пристроях. Такі чаї називають у Китаї «Хун Цин Люй Ча». Наступний вид – чаї, які висушуються на сонці. Найчастіше цей вид використовують як напівфабрикат для виробництва пресованих чаїв. Іноді також їх продають як розсипні. І останній вид зеленого чаю – це чай, у якого листя після збору відразу обробляються парою, а після цього їх скручують і висушують.

Тепер перейдемо до секретів краси, а саме, поговоримо про те, як зберегти її за допомогою зеленого чаю.

Зелений чай може зробити ваші волосся сильніше, а шкіру голови позбавити від лупи. Для цього необхідно втирати заварку (без листя) в шкіру голови після миття волосся. А блиск і обсяг вашому волоссю допоможе додати ополіскування 1-2 рази на тиждень слабозаваренний зеленим чаєм.

Також настій зеленого чаю допоможе позбутися прищів. Для цього в нього опускають ватний тампон і прикладають на 20-25 хвилин до проблемних ділянок тіла.

Гарячі пакетики з справжнім зеленим чаєм допоможуть зробити погляд ясним, при цьому зникнуть мішки під очима.

Щоб підвищити тонус шкіри, 1-2 рази на тиждень приймайте теплу ванну, додавши в неї один літр завареного зеленого чаю.

Бачите, скільки користі міститься в цьому чудовому напої з Китаю? Якщо вживати його в межах норми, дотримуючись протипоказання, можна значно поліпшити як зовнішні дані, так і самопочуття.

Автор: Жанна Ш. (спеціально для )

Копіювання даної статті цілком або частково заборонено.

Також:

  • чи можна схуднути за допомогою зеленого чаю??
  • чи можна схуднути за допомогою ззеленого чаю