Заповіді правильного харчування собак, потреба собаки енергії, раціон, режим харчування, перегодовування собаки, підготовка корми згодовування, годівля собак, собаки

Заповіді правильного харчування собак, потреба собаки енергії, раціон, режим харчування, перегодовування собаки, підготовка корми згодовування, годівля собак, собаки Сім заповідей правильного харчування собак

Нехай не діє на вас, читачу, магія числа 7. Можливо, інший собаківник і любитель тварин вибере інше число принципів або заповідей правильного харчування собак, проте знання пропонованих правил допоможе організувати смачну, поживну і повноцінну їжу, щоб собака нормально росла і розвивалася, якщо вона ще цуценя, і була завжди здорова. За ветеринарної статистикою відомо, що майже всі незаразні хвороби собак пов’язані з порушенням в харчуванні тварини.

Сім заповідей правильного харчування собак

Довгошерстий той-тер’єр Бруно (стандарт). Розплідник “Стіл Платинум”. Шукаємо наречену!

Заповідь 1. Знання потреб собак в енергії, поживних і біологічно активних речовинах, які є основою правильного харчування.

Під правильним харчуванням зазвичай розуміється харчування собак строго за нормами. Формувалася харчування в той же час має бути повноцінним, збалансованим і раціональним (від грецького “rationalis” – розумний).

Заповідь 2. При організації харчування собак необхідно враховувати особливості складу, властивостей і поживної цінності конкретних харчових продуктів.

Наприклад, джерелом харчових вітамінів для собак є сира печінка, джерелом повнEцінного білка – сир, заліза – манна крупа, нікотинової кислоти – пшоно, леітіна – гречана крупа і т. д.

Заповідь 3. Харчування собак одним яким-небудь продуктом, нехай навіть м’ясом, неприпустимо.

Правильне харчування передбачає, крім усього іншого, харчування з раціонів, бо при підборі і певному співвідношенні продуктів в раціоні їжа набуває нова якість, яка робить позитивний вплив на засвоєння поживних речовин усього раціону, а значить і на здоров’я собак. Складати раціони слід з продуктів, відповідних природі і смаку сік. До кожного нового харчовому продукту, в тому числі і до консервів, треба привчати поступово.

Заповідь 4. Суворе дотримання режиму харчування собак.

У поняття режиму включаються кратність, своєчасність і регулярність харчування в одні і ті ж години, а також обсяг і вагове розподіл необхідного раціону протягом доби. За обсягом разова порція їжі повинна відповідати місткості травного каналу і здатності організму собаки переварити і засвоїти поживні речовини корму. Недостатня наповненість так само, як і перевантаження травного тракту, несприятливо позначається на моторної і секреторної діяльності кишечника і на загальному стані здоров’я собаки. При цьому необхідно пам’ятати про те, що цуценят від 1 до 2 місяців треба годувати 5-6 разів на добу з інтервалом в 3-3,5 години. 2-3 місячних цуценят годують 4 рази, а, починаючи з 4 місяців до року, 3 рази. З 6-місячного віку у цуценят починається стадія інтенсивного зростання. У зв’язку з цим різко збільшується потреба в тваринному білку, тому раціон собак у віці 6-12 місяців, залежно від породи складається на 60-80% з яловичого або китового м’яса.

Заповідь 5. Не допускати перегодовування собак.

Всякий перегодовування призводить до ожиріння собаки, через що у неї з’являються різного роду хвороби обміну речовин, серця, нирок, печінки та ін При перегодовуванні тим чи іншим продуктом наприклад, кістками і жирною їжею, – у собак часто виникають алергічні захворювання. Крім того, через систематичне перегодовування може зникнути породний ознака екстер’єрної краси собаки, що часто трапляється з англійськими той-терьерами, арабськими і перськими хортами і іншими породами.

Заповідь 6. Суворе дотримання способів підготовки харчових продуктів до згодовування, з урахуванням особливостей органів травлення у собак.

Собаку з молодого віку необхідно привчати до переказами густого супу і рідкої каші.

Заповідь 7. При захворювання шлунково-кишкового тракту на грунті неправильного годування собаку слід переводити на дієтичне харчування. При цьому не забувати, що конкретна дієта виліковує хворого собаку від конкретної хвороби.

Довідник. Годування собак. Хохpін С. H. – Професор, доктор сільськогосподарських наук

Також:

  • Потреба собак в енергії поживних та біологічно-активних речовин
  • харчування собак