Запах з рота у дитини | Мама – лікар. Для будь-якої дитини – найкращий лікар – мама

Запах з рота у дитини | Мама – лікар. Для будь-якої дитини – найкращий лікар – мама. Сайт для люблячих мам. Запах з рота у дитини

Опубліковано 13 січня 2014 | Автор: mamadoktor

Що робити якщо у дитини неприємний запах з рота?

Діти завжди пахнуть приємно, дитячий запах особливо приємний для мами.

Але іноді мами виявляють неприємний запах з рота дитини. Це викликає занепокоєння.

Неприємний запах з рота – явище дуже поширене. Воно навіть має латинська назва Halitisis (галитоз) . У дорослих неприємний запах з рота буває частіше, ніж у дітей.

У чому ж причина неприємного запаху з рота дитини?

Запах ацетону з рота

Запах ацетону з рота – найбільш частий запах, який помічають мами у дітей.

Запах ацетону на тлі ГРВІ, кишкових інфекцій, прорізування зубів і інших гострих захворювань

Нерідко мами помічають його перед гострим захворюванням дитини (наприклад ГРВІ) або під час хвороби, особливо якщо захворювання супроводжується блювотою, проносом або високою температурою тіла. Цей запах пов’язаний з накопиченням в крові продуктів розщеплення білків і жирів і підвищеним виділенням цих продуктів (кетонових тіл) з диханням і з сечею. Сеча дитини в цьому випадку теж пахне ацетоном, і при лабораторному дослідженні ацетон виявляють у сечі.

Під час хвороби, на тлі підвищеної температури у дитини посилюється інтенсивність обміну речовин, а апетит, як правило, знижений, в результаті відбувається інтенсивне розщеплення білків і жирів і накопичення в крові кетонових тел. Якщо є блювота або дитина п’є мало рідини – ці процеси посилюються.

Запах ацетону з рота у дитини може з’явитися на тлі будь-якого захворювання, в тому числі прорізування зубів, якщо дитина мало їсть (голодує) і, особливо, якщо дитина п’є мало рідини.

Боротьба з запахом ацетону з рота в цьому випадку полягає

  У відпаювання дитини (рясне, тепле, можна солодке питво) Прийомі жарознижуючих. якщо температура тіла дитини вище 38,5 С часте дрібне харчування

Коли стан дитини поліпшується, запах ацетону з рота зникає.

Нервово-артритичний діатез і запах ацетону з рота

Нервово-артритичний діатез – це спадкова особливість обміну речовин, яка зустрічається у 2-3% дітей, частіше у дівчаток. У таких дітей знижена активність печінкових аміназ і порушений обмін пуррінов, в результаті в крові відбувається накопичення сечової кислоти і кетонових тел.

У дорослих людей ця особливість обміну речовин переходить у подагру, а у дітей проявляється підвищеною збудливістю, болями в животі, суглобовими болями і періодично повторюється ацетонемической блювотою на тлі похибок у дієті або гострих захворювань. Напади ацетонемічного блювання (ацетонемічні кризи) зазвичай припиняються до 10 річного віку.

Запах ацетону з рота можна помітити до початку ацетонемічного кризу, що дозволяє вчасно вжити заходів: почати відпаювати дитини, посилити контроль за дієтою, і попередити розвиток ацетонемічного блювання .

Лікування цього захворювання зводиться до профілактики ацетонемічного кризів, а саме дотриманні дієти, питного режиму і режиму харчування

  Достатня питво за віком. Часте дробове харчування з дотриманням режиму харчування. З дієти виключаються: полуниця, какао, цитрусові, шоколад, копченості, консерви, прянощі. Обмежуються м’ясні та рибні бульйони, овочеві відвари, щавель, шпинат, редис, помідори, цвітна капуста.

Цукровий діабет

Запах ацетону з рота дитини може бути ознакою такого грізного захворювання, як цукровий діабет.

Крім запаху ацетону з рота при цукровому діабеті у дитини відзначаються: спрага (дитина багато п’є), поліурія (дитина часто і багато мочиться), підвищений апетит і при цьому схуднення, слабкість, млявість, стомлюваність, сухість шкіри, шкірний свербіж, расчеси.

У цьому випадку варто негайно звернутися до лікаря .

Неприємний запах з рота у дитини

Інші варіанти неприємного запаху з рота у дитини: запах калу, сечі, зіпсованого м’яса, риби і т. д. у дітей в 99% випадків пов’язані з проблемами в роті, носі рото-і носоглотці, і тільки в 1% випадків з тяжкими захворюваннями печінки, нирок, легенів або інших органів . в результаті важких хронічних захворювань в крові накопичуються різні токсичні продукти, які не можуть виділятися звичайним шляхом (з сечею або жовчю) тому починають виділятися з повітрям, що видихається, надаючи йому специфічний неприємний запах.

Деякі лікарські препарати: антибіотики, гормони і харчові продукти: цибуля, часник – можуть викликати появу неприємного запаху з рота. Але такий запах проходить наступного дня після припинення їх прийому .

Причина неприємного запаху з рота у дитини – анаероби

Найчастішою причиною неприємного запаху з рота у дітей (крім запаху ацетону) вважається надмірне розмноження в порожнині рота бактерій анаеробів.

Анаероби – це бактерії, які живуть і розмножуються в безкисневому середовищі і гинуть у присутності кисню. У нормі анаероби присутні у здорової людини в порожнині рота в невеликій кількості. Але в сприятливих умовах: при зменшенні кількості слини, поганій гігієні порожнини рота, захворюваннях зубів, ясен, мигдаликів і т. д. ці мікроби розмножуються у великій кількості. В процесі своєї життєдіяльності вони виділяють летючі сірковмісні сполуки, які і надають повітрю, що видихається неприємний запах.

Зубний наліт, наліт на мові, гній і слиз – все це добре середовище для живлення бактерій, в них же створюються сприятливі (безкисневі) умови для розмноження анаеробних бактерій .

Слина змиває шкідливі бактерії і знищує їх . за рахунок вмісту в ній лізоциму, інтерферону, та інших корисних речовин і корисних бактерій. Якщо у дитини мало слини і пересихає в роті – це теж сприятливо для розмноження шкідливих бактерій .

Найбільш часті причини неприємного запаху з рота у дитини

  Захворювання зубів (карієс) і ясен (пародонтит, стоматити). Гострі та хронічні захворювання піднебінних, язичної і глоткової мигдалин (тонзиліти, аденоідіти). Риніт (нежить) будь-якої природи вірусної, алергічної або бактеріальної, або риносинусит. Порушення носового дихання (закладеність носа, аденоїди, викривлення носової перегородки) призводять до дихання через рот, висиханню слини, розмноженню шкідливих бактерій. Іноді неприємний запах з рота буває тільки вранці, якщо вночі у дитини по задній стінці глотки стікає слиз або він уночі дихає ротом – за ніч у нього пересихає в роті. Зниження слиновиділення: дитина мало п’є, жаркий або сухе повітря, підвищена температура тіла, дихання через рот, запалення слинних залоз, спадкові особливості слинних залоз. Погана гігієна порожнини рота.

Якщо мама виявила у дитини неприємний запах з рота План дій

  Обстежити стан зубів і ясен самостійно, якщо залишаються сумніви, що зуби і ясна здорові – показати дитину стоматолога. Показати дитини педіатра і отоларинголога для виключення захворювань носа і горла. Якщо причина виявилася – зайнятися лікуванням зубів або іншого захворювання, усунути причину порушення носового дихання. Якщо всі хвороби порожнини рота носа і горла виключили, потрібно звернути увагу на гігієну порожнини рота і дієту дитини. Якщо підозрюється знижене слиновиділення – постаратися його підсилити.

Дієта Гігієна Заходи підсилюють слиновиділення

Також:

 • чи може бути підвищений апетит після ацетону
 • температура йзапах зрота у дитини
 • схуднення запах ацетону
 • сеча з запахом ацетону у дитини
 • сеча дитини неприэмного запаху
 • поганий запах із ропа і калу у дитини
 • Неприємний запах з рота під час прорізування зубів
 • Коли у дитини з рота чути запах ацетону
 • кал дитини з специфічним запахом
 • если у ребенка мало слини