Які овочі можна давати хом’якові, трава для хом’яків

Які овочі можна давати хом’якові, трава для хом’яків Які овочі можна давати хом’якові Основне живлення хом’яків

Хом’яки спочатку є жителями полів, тому їх раціон складається в основному із злакових і бобових культур: овес, пшениця, кукурудза, гречка, горох, різні насіння і зерна. Так само гризуни із задоволенням вживають в їжу різні горіхи, овочі, фрукти, сухі трави, коренеплоди. У вільних умовах, хом’яки накопичують запас їжі в певні защічні мішечки. Необхідно давати хом’яку різноманітну їжу для повноцінного харчування. Можна давати ягоди, овочі, фрукти, зелень і обов’язково воду.

Користь зеленого корму

Поряд з перерахованої вище їжею, хом’яку необхідний зелений корм. Зелений корм складається з різноманітних трав, її можна самому зібрати на городі або де-небудь далеко від дороги.

Зелений корм обов’язково повинен бути присутнім у раціоні гризуна для збагачення організму необхідними вітамінами. Трава для хом’яків повинна бути завжди в годівниці, навіть якщо він її не вживає в їжу, а використовує для будівництва в клітці.

У холодну пору року коли немає можливості зібрати свіжу зелену траву, її можна замінити на суху траву, коренеплоди або листя.

Корисні для харчування овочі

Овочі повинні завжди бути присутнім у раціоні гризуна, в них міститься велика кількість вітамінів. потрібних організму хом’яка. Але слід знати, що не всі овочі і фрукти можна давати, щоб уникнути різних розладів.

Краще всього давати морквину, кабачки, буряк, гарбуз, огірки та кукурудзу.

Категорично протипоказані: часник, цибуля і капуста, вони викликають метеоризм.

З фруктів можна давати банани, груші, персики, яблука і абрикоси. Фрукти, які містять велику кількість кислот, так само не рекомендовані для вживання, це можуть бути ківі і різні цитрусові.

Роль мінеральних речовин

Всілякі вітаміни і мінеральні речовини можна набувати у зоомагазинах, і краще всього брати не цілу упаковку, а на вагу. Хом’яки можуть бути вибагливими і не вживати певні вітаміни однієї фірми і з задоволенням уплітати мінеральні речовини інший. Іноді вітаміни можна розтирати в порошок і посипати небудь корм, найкраще шматочок овоча або фрукта. Але й зловживати ними теж не слід, це може негативно позначитися на здоров’ї хом’яка. У зоомагазині можна придбати мінеральні камені і підвісити їх в клітці, а хом’як по мірі необхідності буде його гризти.

Слід знати, що білки тваринного походження так само необхідно включати в раціон харчування гризуна. Таку їжу потрібно давати не більше двох разів за тиждень, найкраще давати нежирний сир, пісне м’ясо в шматочках або яловичі кісточки.

Хом’якам необхідно вживання тваринного білка, в певні пори року вони можуть з’їдати до шістдесяти відсотків даних білків від загальної корму. І обов’язково давайте побільше зелені і овочів своєму вихованцеві.