Як запобігти коліки, якщо дитина на грудному вигодовуванні?

Як запобігти коліки, якщо дитина на грудному вигодовуванні? Як запобігти коліки, якщо дитина на грудному вигодовуванні?

Начитавшись літератури про користь грудного вигодовування, більшість мам очікує, що малюк буде здоровим і спокійним з перших днів. Часто приходить розчарування, адже малюки, яких годують грудьми, майже також часто страждають від кишкових кольок, як і ісскуственнікі. При вигляді плаче дитини у мами виникає почуття провини і розгубленість, іноді навіть бажання припинити грудне вигодовування. Дуже важливо в такому випадку зібратися і не робити необдуманих вчинків. Грудне молоко найкраща їжа для малюка, а переклад на суміш тільки посилить проблеми з животиком. Для того, щоб зменшити ймовірність виникнення кольок при годуванні груддю необхідно дотримуватися кількох нескладних правил, про які піде мова далі.

Які продукти викликають кольки?

Годує мамі протягом перших місяців після народження малюка необхідно дотримуватися нескладної дієти. Необхідно обмежити вживання продуктів, що викликають здуття: бобових, солодощів, капусти. Свіжі овочі та фрукти краще поки не їсти, вони також можуть викликати здуття і коліки. Вживати їх слід в приготованому вигляді – відварні, запечені. Небажано вживати занадто жирні, пережарені, гострі і копчені страви.

З обережністю слід ставитися до молочних продуктів. Вчені довели, що білок коров’ячого молока здатний проникати в грудне молоко і викликати розлад травлення у малюка. Тому, випивати по кілька склянок молока в день не варто. Краще віддати перевагу кисломолочним продуктам: кефір, ряжанку, йогурт і сир. Останнім, до речі, теж краще не зловживати.

З напоїв трав’яний, зелений чай переважніше, ніж чорний чай і кава. Можна пити компот із сухофруктів, ягід, шипшини. Свіжі соки краще обмежити.

Чи може викликати коліки неправильне прикладання до грудей?

Під час годування немовля може захопити повітря, який, потрапляючи далі в шлунок і в кишечник, викликає там бродіння і коліки. Для того, щоб це не сталося, необхідно правильно прикладати малюка до грудей. Давати сосок слід тоді, коли ротик дитини максимально відкритий, для того, щоб він захопив не тільки сосок, а частину ареоли. Якщо вчасно смоктання чути звук, схожий на клацання, значить, дитина підсмоктує повітря. У такому випадку потрібно перервати годування, вийняти сосок з ротика малюка і прикласти його ще раз, намагаючись зробити це правильно.

Навіщо носити малюка стовпчиком після годування?

Навіть якщо дитина була правильно прикладена до грудей, все одно під час годування він заковтнув невелика кількість повітря. Необхідно дати йому можливість вийти. Для цього малюка носять стовпчиком – у вертикальному положенні, поклавши до себе на плече, до того моменту, поки повітря не вийде.

Переднє молоко може викликати коліки?

У перші хвилини годування дитина отримує переднє молоко, воно більш рідке і містить більше вуглеводів, зокрема лактози (молочний цукор). Заднє молоко малюк отримує під кінець годування, воно більш щільне і жирне, в його складі більше ферментів, що допомагають кишечнику перетравлювати їжу. Дуже важливо щоб малюк отримав і переднє і заднє молоко. За рахунок переднього заповнюються запаси рідини, заднє – цінніше енергетично.

Для того, щоб малюк встиг дістатися до заднього молока йому потрібно в середньому 10-15 хвилин. Якщо ж дитина часто просить груди, а мама часто її змінює, або ж малюк дуже мало смокче груди, то йому дістається тільки переднє молоко. Молочний цукор, що міститься в ньому у великій кількості, викликає бродіння. При його перетравленні виникає надмірне газоутворення, яке тягне за собою появу кольок.

Тому, якщо у мами достатню кількість молока, то в одне годування дається одна грудь. Якщо протягом години після годування дитина знову хоче їсти, то давати слід ту ж груди, для того щоб дитина отримала заднє молоко.

Що таке лактазная недостатність?

Лактазна недостатність це знижене кількість ферменту лактази, яка перетравлює молочний цукор – лактозу. Це супроводжується порушенням травлення, розладом стільця і??коліками. При постановці цього діагнозу не слід відмовлятися від грудного вигодовування. Лікар може призначити ферменти, які даються перед годуванням і розщеплюють лактозу.

Здоров’я мами і коліки

Для того, щоб з животиком у малюка все було в порядку, у мами має бути нормальна мікрофлора. Тому, якщо у мами присутні порушення з боку стільця після пологів або операції кесаревого розтину – рідкий стілець або запори, важливо нормалізувати мікрофлору кишечника. Для цього в раціон необхідно включити пробіотики і пребіотики. Підійде наприклад Нормобакт, в ньому корисні лакто і біфідумбактеріі суміщені з пребіотиків і тому ефект від цього препарату настає порівняно швидко. Якщо у мами з травленням буде все гаразд, то швидше за все проблем з животиком у малюка теж не буде.

Якщо коліки таки виникають?

Якщо, незважаючи на всі старання, коліки все ж виникають, можна вдатися до допомоги медичних препаратів. Проконсультуйтеся з педіатром, і він підкаже, як запобігти коліки, якщо дитина на грудному вигодовуванні . Годує мама може пити сама чай з фенхелем, укропную воду або плантекс, а грудним молоком вітрогонний ефект цих коштів пошириться і на дитину. Для лікування нападів кольок можна давати малюкові або препарати на рослинній основі – Бебінос, Бебі калм, або з симетиконом – Боботік. Симетикон допомагає скопившимся газам скоріше покинути кишечник і знімає напад кольок. У кожному разі, перед застосуванням ліків, слід звернутися до лікаря.

Катерина Марченко, лікар педатр-неонатолог.

Також:

  • чи мажна пити чай з шипшини під час корміння грудю
  • коліки після груді
  • чи може кампот із сухофруктів викликати коліки
  • Які продукти не їсти мамі щоб малюка не було здуття