Як схуднути за допомогою велосипеда?

Як схуднути за допомогою велосипеда? Як схуднути за допомогою велосипеда?

Тема зниження ваги найбільш часто зустрічається в мотиваціях початку занять фізкультурою і спортом у жінок. І вони мають рацію – за допомогою аеробних фізичних вправ можна домогтися зниження ваги за рахунок окислення, накопичених організмом, жирів. Велосипедні тренування можуть бути хорошою основою для цього. При цьому обов’язково має бути низькокалорійне харчування, щоб був хоча б мінімальний негативний баланс між споживаними і витраченими калоріями.

Час одного заняття:

Велопрогулка повинна тривати 90-120 хвилин. Тільки при такому тривалому часі фізичної активності в роботу включаються ті аеробні процеси енергозабезпечення, які відбуваються з окисленням (спалюванням) жирів. Якщо ви займаєтеся 2 рази на день, то час тренування скорочується до 60-90 хвилин.

Але на такий час заняття треба виходити поступово. Починати треба залежно від своєї підготовленості, з 15-30 хвилин на день. Далі час додається приблизно на 5 хвилин в день. Якщо в якийсь момент, додавши п’ять хвилин, ви відчули що це занадто важко для вас (болять ноги, суглоби, пульс вище норми), то залишіться на попередньому часу заняття ще на 2-5 днів.

Якщо ви в перебігу року (і більше) активно займалися якимось видом фізичної активності, і відчуваєте що ви в хорошій спортивній формі, то можете починати з 60 хвилин.

У який час краще займатися:

Коли займатися – підбирається індивідуально, за особистим уподобанням кожного. Хто відчуває в собі сили в першій половині дня – вирушайте кататися через годину після сніданку. У післяобідній час не рекомендується їздити на велосипеді в сонячні дні. Т. к. може бути сонячний удар або просто перегрів на сонці, також є ймовірність обгаранія шкіри.

Доцільно займатися ввечері. Так, щоб приїхавши з тренування, хвилин через 30-40 ви повечеряли.

Після вечері немає сенсу займатися, тому що може бути вже темно і прохолодно на вулиці. Вечірній заняття хороші тим, що статут на ньому, вам вже буде не треба активно займатися домашніми справами. Ви зможете спокійно відпочити. А при ранкових тренуваннях, коли попереду у вас буде цілий день, ви може себе відчувати млявими, втомленими, знесиленими і т. д.

Якщо ви зібралися займатися на велосипеді 2 рази на день, то перший заїзд – через 30-60 хвилин після сніданку, а другий – перед вечерею.

Частота серцевих скорочень (ЧСС), або пульс:

Під час заняття, спрямованого на спалювання жиру, пульс повинен бути в діапазоні 120-150 ударів на хвилину, або 20-25 ударів за 10 секунд. З часом ви повинні навчитися відчувати з якою частотою приблизно б’ється ваше серце, не злазячи з велосипеда. Тому що, якщо ви кожні 10 хвилин будете зупинятися, що б поміряти пульс, то тренувальний ефект буде набагато нижче. Заняття повинно бути без зупинок.

Виміряйте пульс через перші 10 хвилин їзди, в середині заняття і після його закінчення. Для економії часу, вимірювання треба проводити за 10 секунд. Вимірюють пульс зазвичай на зап’ясті (з боку великого пальця) або на шиї (над сонними артеріями). Якщо ви ніколи раніше не вимірювали собі пульс, потренуйтеся будинку, щоб на дистанції це не займало у вас зайвого часу.

Якщо пульс менше 120 ударів на хвилину (20 за 10 секунд), то вам треба їхати з більш високою швидкістю. Якщо пульс більше 150 ударів на хвилину (25 за 10 секунд) – треба їхати спокійніше, повільніше.

Якщо ви впевнено сидите на велосипеді . то пульс можна вимірювати не зупиняючись: трохи сбавьте швидкість, руку з годинником залиште на кермі, а другий на шиї вимірюйте пульс. Годинник на руці заздалегідь розгорніть так, щоб видно було секундну стрілку коли рука тримає кермо.

Найпростіший варіант поїздки на велосипеді – половина наміченого часу в одну сторону, половина назад. Можна вибрати кільцеву дорогу, але тому час ваших тренувань буде постійно збільшуватися, то маршрут доведеться часто міняти.

Визначальним фактором є пульс, а не швидкість руху, тому орієнтуйтеся більше на нього. Параметри швидкості наводяться тут для загального розвитку, і якщо у вас немає спеціальних велоаксесуарів – не турбуйтеся, головне мати годинник з секундною стрілкою, за якими ви будете вимірювати пульс і час тренування.

Також:

  • дієта щоб не було живота рецепт