Як схуднути в піст

Як схуднути в піст Як схуднути в піст

Закінчилася ситна і молодецька Масляний тиждень, і настав час найбільшого християнського випробування, час упокорення душі і тіла, час очищення – Великий Піст, який завершиться святом Світлого Великодня. Про те, в чому сенс посту, про основні правила поведінки, а також про те, як поєднати пост і схуднення розповість наша стаття.

Релігійний сенс посту

Великий піст триває сім тижнів і завершується святкуванням Воскресіння Христового. Віруючі морально долучаються до подвигу свого Спасителя, готують власну душу і тіла до свята. У період посту було прийнято не просто відмовляти собі в ласощах, але також не відвідувати світських заходів, не носити ошатного одягу, регулярно ходити до церкви.

Якщо говорити про раціоні, то під забороною виявляється все молочне, м’ясне, а також яйця і випічка. Основною їжею стають овочі, фрукти, гриби, ягоди і різноманітні каші. Масло дозволено лише у вихідні, також у ці дні віруючі можуть побалувати себе виноградним вином. У свято Благовіщення і у Вербну неділю на столі з’являється заборонена в інші дні риба. Найсуворіші дні – перший день посту і Страсна п’ятниця, коли дозволено лише пити воду. На другий день посту їдять овочі, фрукти і хліб. У вівторок і четвер дозволяється лише гаряча їжа, приготована без масла, та й то один раз на день. Пісне харчування – складне випробування, як для душі, так і для тіла, підходити до питання потрібно з розумом і знанням справи, інакше замість благодаті можна отримати проблеми зі здоров’ям і нервами.

Як схуднути в піст?

Здавалося б: Великий Піст – ідеальний час для того, щоб привести власну фігуру в форму, звідси наш перший рада, не можна сприймати релігійне стриманість у їжі виключно як дієту, інакше пост принесе розчарування. Подібний спосіб схуднути підходить лише тим, хто вірить і бачить духовний сенс стриманості.

Якщо ви твердо мають намір витримати сім тижнів, то коштувати почати з тверезої оцінки свого здоров’я. Заздалегідь перевірте стан шлунково-кишкового тракту, роботу підшлункової залози і органів виділення. Якщо проблеми виявилися, то спочатку від них необхідно позбутися, а лише потім різко міняти свій спосіб харчування.

Запам’ятайте, що у обмеження в їжі є не тільки плюси, а й мінуси. До них відносяться: нерівномірна втрата ваги, що може призвести до швидкого повернення зайвих кілограмів, ризик переїдання, а також неможливість витримувати серйозні фізичні й емоційні навантаженнями. Будемо сподіватися, що позбавлення від шлаків, тренування сили духу і утримання від важкої білкової їжі зможуть всі недоліки компенсувати.

Що є?

Для початку складіть список дозволених продуктів, він завжди повинен бути перед очима. На кожен день чітко плануйте меню і запасайтеся відповідними продуктами. Подібний раціональний підхід допоможе уникнути «зривів». Постарайтеся уникати спокус, тобто походів у гості, кафе і ресторани. До того ж це благотворно позначиться на душевному стані.

Хоч 40 днів помірності виключають мирські радості, постарайтеся по можливості балувати себе, заохочувати за стійкість. Випийте в суботу стаканчик хорошого виноградного вина, замість солодощів купите горіхи або сухофрукти. Якщо не можете відмовитися від якихось продуктів, наприклад майонезних соусів, пошукайте в магазині подібні страви адаптовані для поста. Взагалі намагайтеся уникати апатії, роздратування і зневіри, адже це, як відомо, один з найбільших гріхів.

Якщо ви зуміли приборкати власну плоть і витримати приписаний термін, то виходити з посту необхідно дуже акуратно і поступово. Накинувшись відразу на жирні та солодкі страви, ви ризикуєте отримати нетравлення шлунка і сильні болі.

Висновок, який можна зробити, дуже простий. Дієтологами пост оцінюється неоднозначно, якщо ви зважилися на нього, то повинні це робити виходячи лише зі своїх релігійних переконань.

Цікава стаття? Поділіться з друзями:

Також:

  • випічка в піст