Як схуднути при хворий щитовидці: важливі нюанси | хвороби

Як схуднути при хворий щитовидці: важливі нюанси | хвороби Як схуднути при хворий щитовидці: важливі нюанси

Якщо ваша щитовидна залоза хвора, і ви при цьому неухильно набираєте вагу, то, швидше за все, мова йде про її зниженій активності, тобто про гіпотиреозі. Це погані новини, а для тих, хто ретельно стежить за фігурою, подвійно. Схуднути при хворий щитовидці – не така вже й просте завдання, потрібно підготуватися до того, що процес буде довгим, важким і приведе до успіху лише за умови чіткого слідування приписам лікаря, при регулярних і інтенсивних заняттях спортом, дотриманні режиму дня і досить суворих обмеженнях.

Коли гіпотиреоз у вас ще тільки починає розвиватися, навіть раніше, ніж рівень тиреотропного гормонів (ТТГ) знизиться настільки, що лікар зможе поставити діагноз і призначити лікування, обмін речовин уже сповільнюється. Це означає, що ваш організм спалює все менше калорій і, відповідно, накопичує зайву вагу.

Так як при зниженій активності щитовидної залози ви швидше втомлюєтеся і відчуваєте млявість і апатію, швидше за все, ви не будете займатися спортом, а якщо і будете, то навантаження будуть менше, ніж раніше, а це ще більше сповільнить метаболізм. І це ще не все: щоб впорається з втомою, отримати більше енергії, ви будете більше їсти, особливо їжу з високим вмістом вуглеводів.

За цих трьох причин вам варто уважніше стежити за своїм станом і при перших ознаках нездужання консультуватися з лікарем, який розуміє важливість раннього виявлення проблеми.

Плутанина з гіпертиреозом

Гіпертиреоз або надактивна робота щитовидки не означає автоматичного зниження ваги. Насправді чимало людей з гіпертиреозом навіть набирають зайві кілограми. Чому це відбувається, поки точно не відомо. Можливо, через прискорений обміну речовин вони частіше відчувають голод і тому більше їдять, або порушення роботи ендокринної системи стають причиною поганого травлення та інсулінової резистентності. Так чи інакше, деякі (але далеко не всі і навіть не значна частина) хворі гіпертиреозом набирають вагу.

Схуднення і щитовидка: а що, якщо корінь зла – в ліках?

Причиною набору ваги при хворий щитовидній залозі можуть бути деякі ліки, які знімають симптоми.

Наприклад:

    Антитиреоїдні препарат пропилтиоурацил (ПТУ) Бета-інгібітори (їх часто виписують при гіпертиреозі) Стероїдні протизапальні препарати Препарати з вмістом естрогену і / або прогестерону Деякі антидепресанти Препарати, що стабілізують настрій і протисудомні засоби, наприклад ті, які прописують при біполярному розладі.

Якщо для вас важливо підтримувати струнку фігуру, обов’язково поговоріть з доктором про альтернативи.

Як схуднути при хворий щитовидці: вправи

Наскільки інтенсивними повинні бути фізичні навантаження?

Для багатьох пацієнтів з порушеннями функції щитовидної залози, щоб схуднути, недостатньо просто обмежити кількість споживаних калорій. Саме тому різні дієти, які не передбачають фізичних навантажень, можуть виявитися неефективними. Спорт необхідний, тому що він сприяє спалюванню калорій і жиру, знижує рівень цукру в крові, стимулює обмін речовин і нормалізує рівень лептину, інсуліну та гормону росту.

Однак щоб скинути вагу, вам не вистачить рекомендованих для загального підтримання тонусу трьох занять на тиждень по 20 хвилин. На думку лікарів-ендокринологів, тим, хто хоче схуднути при хворий щитовидці, потрібно починати від 60 хвилин фізичних вправ в день.

Вам здається, що це важко? Можливо, однак просто спробуйте почати займатися, далі буде легше.

Один тип вправ

Що вибрати, якщо час і сили є тільки на вправи одного типу? Фахівці рекомендують силові вправи. Коли ви наростити м’язову масу, ваш організм буде спалювати більше калорій, навіть якщо ви не будете вправлятися. На 500 грамів жиру в організмі спалюється 6 – 10 калорій в день, на таку ж кількість м’язової маси – до 60.

Як схуднути при хворобах щитовидки: вода і клітковина

Багато людей п’ють недостатньо води; можливо, ви теж. Тим часом вода стимулює обмін речовин, зменшує апетит, усуває застій рідини в організмі і здуття живота, покращує травлення. Зазвичай рекомендують випивати 8 склянок води в день, але деякі фахівці говорять, що потрібно 8 склянок на день на кожні 10 кілограмів ваги, які ви хочете втратити. Є думки, що пити потрібно ще більше. Можете спробувати, якщо вважаєте, що ваша вага знижується дуже поволі.

Можливо, клітковини вам теж не вистачає. Найпростіше, що ви можете зробити, щоб вага почав знижуватися – це є багато клітковини. Її джерелом може бути як їжа, так і харчові добавки.

Терапія радіоактивним йодом

Якщо лікар говорить вам, що кількість радіоактивного йоду настільки точно вивірене, що у вас не може бути ні гіпотиреозу, ні гіпертиреозу, він не зовсім реалістично оцінює можливості медицини. Насправді у більшості пацієнтів після лікування радіоактивним йодом з’являються симптоми гіпотиреозу, в тому числі набір ваги. За даними одних досліджень, більше половини пацієнтів, які пройшли таке лікування, страждають від ожиріння, за іншими даними з цією проблемою стикається 85% пацієнтів.

Однак пам’ятайте: дуже часто терапія радіоактивним йодом є кращим варіантом для лікування потенційно небезпечних хвороб щитовидної залози. І тут вже не до схуднення.

Також:

  • при яких хворобах йде набір ваги