Як схуднути на хлібі і воді

Як схуднути на хлібі і воді

Багато людей, почувши про схудненні за допомогою хліба . прийдуть в подив. Швидше навпаки, харчуючись булочними виробами, можна благополучно набрати зайву вагу. Але не треба поспішати з висновками. Краще спробувати розібратися.

Цю дієту придумав не дилетант. Її розробила Ольга Раз – ізраїльський дієтолог. До того ж вона є автором книги «Їжте хліб і худніть» і членом Нью-Йоркської академії наук. Ольга пішла наперекір загальним уявленням про вживання хліба. Більшість дієтологів категорично наполягали на скороченні кількості вуглеводів в дієті, і хліба в тому числі. Але доктор Раз була непохитна.

Таке нововведення не відразу знайшло своїх шанувальників, набагато більшим попитом в США користувалася дієта Аткінса, заснована на вживанні білків. Але Ольга не здавалася і приводила переконливі аргументи на користь хліба. Справа в тому, що в Ізраїлі дослідним шляхом було доведено, що вживання в їжу хліба підвищує вміст серотоніну в організмі. А цей гормон щастя не тільки знижує стрес, але і дає відчуття ситості. При білковій дієті серотонін може значно знижуватися, викликаючи тужливий настрій і приступи обжерливості.

Хлібна дієта більше прижилася в Ізраїлі. В Америці її прийняли насторожено, і звичка до фастфуду була сильнішою. Але потроху, кількість шанувальників цієї дієти збільшувалася.

Які переваги даної дієти?

    перше, дотримуючись її, вага поступово знижуєтCся і залишається на цьому рівні без зривів на їжу. У порівнянні з іншими дієтами показник утримання досягнутого ваги втричі вище. Це вражає! друге, таке харчування знижує відчуття голоду. Складні вуглеводи перетравлюються довго, повільно вивільняючи цукру. Відпадає потреба в солодкому. Якісний хліб можуть вживати і діабетики. третє, хлібне харчування не вдарить по кишені. Навіть на найдорожчий хліб грошей у всіх вистачить. четверте, ця дієта невиснажливого, і нервова система від неї не постраждає. При такому харчуванні не доведеться мучитися і мріяти про делікатеси, гормон щастя про все подбає.

Перед початком дієти слід купити полівітаміни і кальцій. Це необхідні добавки для підтримки організму в хорошому стані. Приймати потрібно по 1 таблетці на день. Крім того, не можна забувати про воду. Для жінок норма пиття 8-10 склянок, для чоловіків – 10-12 на день.

Який вибрати хліб?

Звичайно, найкращий – дієтичний, цільнозерновий. Цей продукт вважається лікувальним. Він корисний для хворих атеросклерозом, ожирінням, діабетом. Крім того, звільняє організм від радіоактивних речовин і важких металів. Різновидів корисного хліба може бути багато. Тільки від білого хліба і булок потрібно відмовитися. Білий хліб підвищує цукор в крові і погано впливає на рівень кислотності організму.

Перший етап дієти триває 1-2 тижні. Жінки в середньому повинні з’їсти 10 шматків, а чоловіки – 14 протягом дня. Проміжок між прийомами їжі 3 години. На хліб дозволяється дуже тонким шаром мазати, що хочеться. Уникати потрібно солодощів і жирів. Раз в день можна з’їсти 200 г йогурту і один фрукт (яблуко або слива). Три рази на тиждень допускається риба з овочами, приготована на пару. Крупа і картопля виключені. Енергетична цінність хліба, який з’їдений за день, повинна бути не більше 350 ккал. Можна за цей час схуднути на 5 кг.

Другий етап вже більш тривалий і різноманітний. Тут дозволено 2 шматки хліба замінити коричневим рисом, гречкою або макаронами з грубої муки. У раціон додається м’ясо нежирне, яйця, оливкова олія. Достатня кількість води обов’язково, а фізичні навантаження дуже бажані. Вуглеводи, якими б вони не були, все одно вимагають спалювання. Людям, які мають проблеми з шлунком, перед початком застосування, бажано проконсультуватися з лікарем.