Як схуднути, катаючись на велосипеді: 2 режиму    &nbsp

Як схуднути, катаючись на велосипеді: 2 режиму   Як схуднути, катаючись на велосипеді: 2 режиму

23 лютого 2014

Vkontakte Facebook Twitter Google+ Pinterest Odnoklassniki

Катання на велосипеді в середньому темпі багато хто вважає оптимальним варіантом спалювання жиру і, відповідно, зниження ваги. У такому режимі дійсно відбувається спалювання жирових клітин для виробництва енергії, однак, в кінцевому рахунку, арифметика калорій тут не настільки проста, як може здатися.

Розглянемо два варіанти. Ситуація номер 1. Ви протягом години каталися в середньому темпі (приблизно 60% від вашого максимуму) і спалили 400 калорій. Ви добре попрацювали й… зголодніли. Природно, ви берете собі щось поїсти. Але ваш запас вуглеців практично не був витрачений під час тренування. Тому організм вирішує зберегти отримані з їжею калорії (їх отак 500) знову у вигляді жиру. Як вам такий розклад? Наше тіло привчене використовувати те, в чому воно потребує. І якщо воно в чомусь не потребує, воно зазвичай відкладає це у вигляді жирових складок.

А тепер подивимося на ситуацію номер 2. Ви виклалися на всю котушку і спалили 1000 калорій, в основному у вигляді вуглеводів. Після тренування ви відчуваєте голод і берете собі що-небудь поїсти. Ваш вуглецевий склад цього разу спустошений. Тому організм збереже отримані з їжею 800 калорій (в цей раз ви їсте більше, так як більш сильно зголодніли після інтенсивного тренування) у вигляді вуглеводів.

1000 калорій – 800 калорій = 200 калорій, які витрачені начп1то. Це і є шлях до зниження ваги. Зауважимо ще, що калорії продовжують спалюватися протягом деякого часу навіть після того, як тренування закінчена.

Правила схуднення при їзді на велосипеді

Якщо ви хочете скинути вагу, то неважливо, що є джерелом енергії під час тренування, але золоте правило тут буде звучати так: «спалюйте більше калорій, ніж ви споживаєте». Якщо вам вдасться це зробити, ваш вага буде знижуватися. Оптимальним і корисним для здоров’я можна вважати щоденний дефіцит в 200-300 калорій.

Оскільки спалювання якомога більшої кількості калорій є основним завданням, то тренування з більшою інтенсивністю будуть переважно. Але це не означає, що кожного разу сідаючи на велосипед, ви повинні працювати як коваль молотом по ковадлу! Так ви швидко «згорите». Залежно від того, яка кількість часу в тиждень ви можете приділити тренувань, ви регулюєте інтенсивність цих занять, вибираючи один з двох режимів:

1. Якщо ви можете кататися тільки пару раз на тиждень по півгодини, то їхати треба так, як ніби ви щось вкрали і за вами женуться по п’ятах!

2. Якщо ви щасливчик, і у вас є купа часу, щоб займатися своїм здоров’ям, то не варто кататися так, щоб потім відновлюватися кілька днів. Включайте в цикл своїх занять тренування з малою і середньою інтенсивністю.

Дуже важливо, щоб тренування викликали у вас позитивні емоції і проходили цікаво. Виїжджайте на велосипеді сім’єю, з друзями, використовуйте байк для поїздок на роботу. Можна також купити велокомп’ютер і відстежувати динаміку свого прогресу.

Поділитися в соціальних мережах

Vkontakte Facebook Twitter Google+ Pinterest Odnoklassniki