Як схуднути і не набрати вагу знову?

Як схуднути і не набрати вагу знову? Як схуднути і не набрати вагу знову?

Харчові звички і пристрасті людини еволюційно складалися мільйони років. Змінити їх докорінно досить складно, але можна піддати невеликої корекції. Проблема переїдання і ожиріння сьогодні особливо гостро стоїть перед обличчям людства, причому відсоток людей, що страждає ожирінням найбільш високий в розвинених країнах. Ожиріння призводить до проблем з серцево судинною системою, що може істотно скоротити термін вашого життя, не кажучи вже про те, що і з чисто естетичної точки зору, зайва вага не робить вас занадто привабливою людиною в очах інших людей.

Дуже часто, для того, щоб скинути зайву вагу, люди намагаються різко обмежувати свій раціон. Далеко не завжди це приводить до позитивного результату. Якщо ж їм і вдається скинути пару кілограм, то є ризик набрати їх знову після закінчення дієти.

Яких же правил необхідно дотримуватися для повернення у форму і закріплення результату? По-перше, приймати їжу, дієтологи радять 5-6 разів на день, неодмінно при цьому харчуючись невеликими порціями. При цьому необхідно стежити не тільки за її вагою, який повинен становити приблизно 250-350 грам, а й за калорійністю вживаються в їжу продуктів. За калорійністю така разова порція не повинна перевищувати 400-450 кКал. Загальна кількість кКал вашого раціону не повинна перевищувати 1600-1700. Не слід знижувати калорійність нижче 1200 кКал, не проконсультувавшись з приводу цього з лікарем. Значення також має і вміст поживних речовин у складеному вами раціоні. Наприклад, складні, важко перетравлювані вуглеводи потрібно вживати в їжу вранці. Увечері можна використовувати страви містять білки, прості вуглеводи.

Другий важливий момент – це споживання рідини. У день пити радять близько двох літрів звичайної води. Якість міського водопостачання залишає бажати кращого, тому необхідно купувати бутильовану воду. З метою економії краще її замовляти у великих ємностях на будинок, ніж купувати в магазині. Фахівці не радять пити газовану воду, солодку воду, чай, особливо на ніч, це загрожує виникненням набряків.

Не варто дуже вже строго обмежувати себе у виборі харчових продуктів, періодично можна трохи себе побалувати своїми улюбленими стравами, хоч і шкідливими для вашої фігури.

Наведемо приблизний раціон, який дозволить вам підтримувати свою вагу в нормі:

Сніданок. Досвідчені дієтологи радять на сніданок готувати страви, що містять складні вуглеводи і не містять великої кількості білків. Під ці рекомендації підходять різні каші (гречана, пшоняна, геркулес), можна також приготовляти бутерброди, є сирки, сир, краще не дуже жирний і без цукру. В якості напою використовуйте чай, кава, краще без цукру, можна з молоком.

Для обіду підійде білкова їжа, гриби, м’ясо, птиця. Як гарнір до них можна використовувати різні овочі. Оптимальним варіантом буде, якщо ваш режим дня дозволяє вам вживати легкі, нежирні супи. Ділення обіду на перше і друге, себе не виправдовує, необхідно вибрати щось одне. Замість компоту краще пити соки або є свіжі фрукти.

Для вечері підійде не дуже жирна їжа, що містить не надто важкі білки (птах, морепродукти, нежирна телятина). Для поповнення запасів вуглеводів доповнюйте свій раціон овочами, бажано свіжими. Картопля набув популярності у широких верств населення, використовується в багатьох блюдах, але корисних речовин у ньому не багато, а калорій таки не занадто мало, можна майже відмовитися від його вживання. Хліб містить багато вуглеводів, щодо висококалорійний продукт, його споживання необхідно обмежити.

І наостанок наведемо ще кілька суттєвих рекомендацій. Ваше харчування має бути неодмінно раціональним і збалансованим, необхідно заздалегідь планувати його, як мінімум на тиждень вперед. Не забувайте про заняття спортом, відмовтеся від шкідливих звичок. Наші поради тут носять загальний характер, тому ми рекомендуємо вам порадитися з дієтологом і вибрати індивідуальну для вас систему харчування, спрямовану конкретно на боротьбу із зайвою вагою.

Також:

  • як схуднути і не набрати