Як схуднути дитині. «Клініка доктора Іонової»

Як схуднути дитині. «Клініка доктора Іонової» Як схуднути дитині Все частіше проблема зайвої ваги зачіпає не лише дорослих, а й дітей. В даний час ожиріння серед дітей і підлітків досягає 20%.

Як же схуднути дитині?

Відразу підкреслю, що це має бути безпечно, необхідно зберігати гарне самопочуття і настрій. А головне, щоб це було ефективно, і надалі дитина могла зберегти свій результат, тобто залишатися струнким. Докладніше про це читайте Схуднути надовго.

Фахівці нашої клініки успішно допомагають дітям та їх батькам у вирішенні цього завдання. На підставі нашого досвіду і, спираючись на досягнення світової дієтології, можна впевнено заявити, що для зниження ваги дитини:

    перше, необхідно перебудувати звички харчування не тільки одну дитину, а і батьків, і всієї родини (читайте Харчова піраміда) а по-друге, батькам обов’язково потрібно працювати з психологом для пошуку психологічних причин неправильного харчування в сім’ї, помилок у сімейних відносинах та їх подальшої корекції (про це в статті Психологія зайвої ваги).

Чому у дитини з’являється зайва вага?

Дитина є частиною системи, яку складають члени сім’ї. Причому, чим він молодший, тим більше залежить від своїх батьків і родичів. Починаючи від асортименту продуктів в холодильнику і закінчуючи сімейними звичками. Такими як:

    щільний вечірній вечерю, відсутність сніданків, їжа під телевізор, звичка заїдати стреси або поганий настрій, харчування в підприємствах фаст-фуду, перевагу смажених страв, салатам з майонезом і багато іншого

Діти вчаться життя, повторюючи за нами. І якщо дитина купує в школі чіпси, перш ніж його докоряти подумайте про себе. Як їсте ви? Чи завжди правильно? (Див. Харчова піраміда здорового харчування). Часто, бачачи проблеми у дитини, ми не віддаємо собі звіту в своїх проблемах. Саме тому робота фахівця тільки з дитиною приречена на невдачу. Дитині одному буде дуже складно дотримуватися рекомендованих змін у харчуванні, хоча б, бо не він готує їжу. І якщо в 16 років це вже все-таки можливо, то діти 10-13 років ще недостатньо самостійні.

Тільки коли батьки разом з дітьми починають міняти сімейні харчові звички і налагоджують правильні відносини з їжею схуднення, може бути ефективним.

Які ж правильні звички харчові приведуть вас до мети?

При складанні раціону харчування дієтологи нашої Клініки рекомендують:

    Виключити продукти, що містять багато жиру, адже в жирах в два рази більше калорій, ніж в білках і вуглеводах (наприклад, ковбасу, сир, пельмені і т. д.) Дуже важливо прибрати з меню всі смажені страви. Використовуйте тушкування, запікання, відварювання на пару або у воді, аерогриль. Обмежити вживання продуктів з високим глікемічним індексом – це булки, білий хліб, цукерки, цукор, торти, печиво, смажена картопля. Майонез і гострі приправи протипоказані. Для заправок можна взяти нежирні йогурти, сир, 10% сметану, соєвий соус і рослинне масло. Сіль рекомендується в кількості не більше 5 грамів на добу, причому треба враховувати, що вона вже є в готових продуктах. Для профілактики йодного дефіциту краще використовувати йодовану або морську сіль. Будь газовані солодкі напої додають зайві кілограми. Тому рекомендується пити негазовану воду і чай без цукру. Здорова дитина повинна випивати в день об’єм рідини рівний 30 мл на 1 кг ваги. Рідина потрібно пити в перервах між їжею, невеликими порціями.

Але для того, що б схуднути дитині, важливо не тільки знизити добову калорійність раціону і зберегти баланс вступників поживних речовин. Дуже важливим для здоров’я і гарного самопочуття є чіткий режим харчування.

    Якщо дитина займається в першу зміну, то він повинен снідати вдома (приблизно в 7 год 30 хв) і отримувати 25% від добового споживання калорій (дивіться у статті Про користь сніданків). Другий сніданок буде в школі на великій перерві (11 ч. 30 хв. – 12 ч.) – 20%. Обід 35% калорійності, в 15 ч. або вдома, або в шкільній їдальні, якщо він залишається на продовжений день. А вечеря близько 19 ч. і він становитиме 20% добових калорій.

І ще: Будьте разом зі своєю дитиною фізично активними кожен день. Можна бігати, гуляти з собакою, грати, плавати, кататися на велосипеді або просто частіше ходити по сходах в цілому не менше 60 – 80 хвилин на день.

Найголовніше. Якщо ви разом з дитиною збережіть звички здорового харчування і після досягнення мети, тоді він зможе зберегти свій результат!

Читайте також: