Як скинути вагу при ожирінні? |

Як скинути вагу при ожирінні? | Ожиріння в ендокринології

Велика частина людей з абсолютним безчестя ставиться до того, що має зайві кілограми. Незначно напружують, звичайно, образи накачаних мачо і струнких худеньких, які час від часу транслюються засобами масової інформації. У цілому ж більшість з них і не замислюється про те, як скинути вагу до тих пір, поки не виникають хвороби.

Сьогоднішня стаття на блозі присвячена гаком кілограми. На жаль, у суспільстві давно склалася помилкова думка, що зайві кілограми – це ні що інше, як косметичний дефект, абсолютно не пов’язана зі здоров’ям. Однак це не так.

Згідно зі статистикою, відсоток смертності зростає на 1/3 у людей, вага яких вище норми всього на 20%. Вірогідність розвитку онкологічних захворювань зростає на 15%, цукрового діабету 2 типу – на 140%, а інсульту – на 60%.

Ожиріння і зайва вага роблять свій вплив на самі різні органи і системи. А тому й прояви ожиріння бувають найрізноманітнішими. У наступних статтях про ожиріння буде сказано ще чимало, оскільки це справжнісіньке ендокринне захворювання, тому краще всього Вам підписатися на оновлення тут. А сьогодні ми розберемо з Вами, яким системам і органам доводиться найбільш важко при розвитку цієї недуги.

Як скинути вагу поки не все втрачено?

Якщо Ви страждаєте від зайвих кілограмів, то, в першу чергу, Вам неодмінно потрібно задатися вищевказаним питанням. Повірте, чим раніше Ви почнете працювати над собою, чим більше зусиль прикладіть, тим легше і ефективніше Ви досягнете бажаних результатів.

Як часто мені доводилося зустрічатися з людьми, дивлячись на яких розумієш, що життя закінчене. Невже можна доводити себе до такого? Впевнена, і у Вашому житті було чимало подібних зустрічей. Особисто у мене завдяки цим коротким уривків з історії в голові склалося чудове розуміння того, що допускати розвитку подібного каліцтва ні в якому разі не можна!

Уродство потворністю, але повторюся, що якщо не скинути зайву вагу вчасно, в подальшому може бути дуже пізно. Давайте я Вам розповім, які зміни, і в яких органах найчастіше відбуваються при ожирінні.

В першу чергу, зайва вага починає руйнувати судини і серце. Поступово накопичуючись, жир починає відкладатися на поверхні внутрішніх органів, що призводить до здавлення діафрагми. Думаю, все Ви в курсі, де розташовується діафрагма. Вона щільно прилягає до легких знизу, через що останнім доводиться стиснутися.

розташовуються між цими двома основними органами дихання серцем стає все складніше скорочуватися. Більш того, надлишок жиру не залишає у спокої і його самого – жир починає активно покривати собою поверхню міокарда. В результаті серцю забезпечується підвищена навантаження, скорочуватися і постачати організм ефективним кровотоком стає дуже складно. А тому йому не залишається нічого іншого, як слухняно, без слів збільшувати себе в розмірах.

Думаю, далі розповідати не варто, воно й саме очевидно: з’являється нестерпний задишка, а при спробі виконати якесь фізичне дію. людина починає задихатися. З’являються аритмія і болі в серці. Циркуляція крові погіршується, через що багато органів страждають від гіпоксії.

Не залишається осторонь і система травлення. Приблизно у 50% людей з ожирінням відбуваються зміни в її анатомічну будову. З’являються камені в жовчному міхурі через те, що печінка починає функціонувати в кілька разів посилено покладеного ритму. Відбувається повне порушення в системі гомеостазу.

При зайвій вазі спостерігається підвищення ризику розвитку атеросклерозу через те, що в крові відзначається гіперхолестеринемія. Підвищений холестерин сприяє забивання судин бляшками, через що помітно зменшується їх просвіт, а стінки судин втрачають притаманну їм природою природну еластичність.

Описані зміни в судинах також підвищують навантаження на серцевий м’яз. Для того, щоб прокачувати кров через такі видозмінені зайвою вагою судини серцю доводиться трудитися інтенсивніше навіть у спокійному стані. Завершує картину підвищена в’язкість крові, що активує швидкість утворення тромбів, і ще більш прискорює розвиток атеросклерозу і захворювань серця.

Люди із зайвою вагою нерідко скаржаться на різні проблеми з шкірою. Через розвиток порушень у процесах метаболізму, на шкірі з’являються почервоніння, вугри і сверблячі плями. Крім цього, у людини із зайвими кілограмами поверхню шкіри стосовно маси тіла значно менше, ніж у людини без ожиріння. Це є причиною порушення процесу терморегуляції. Ось чому повним людям складно переносити спекотну погоду, а потіють вони більше за інших.

Пов’язані з ожирінням проблеми в опорно-руховому апараті виявляються в тому, що підвищується навантаження на суглоби. Це призводить до поступового стирання їх поверхонь, що труться, починаються проблеми з хребтом, колінами і т. д.

Статева система також страждає при ожирінні. У жінок це проявляється порушенням менструального циклу, часто такі жінки страждають від безпліддя. Підвищується рівень андрогенів, виникає гірсутизм – на тулуб і обличчі починають посилено рости волосся.

А от у чоловіків надлишок жиру пригнічує активність тестостерону, що призводить до зниження лібідо, імпотенції, зростанню грудних залоз і виникнення змін у психологічній сфері. Таким чоловікам не хочеться домагатися якихось висот, пропадає бажання лідерства, з’являється депресія. У статті “Нашим чоловікам присвячується” я писала про те, яким чином рівень тестостерону впливає на психологічний настрій чоловіків, раджу прочитати.

Якщо Ви вчасно зверніть увагу на проблему зайвої ваги, зумієте задатися питанням “як без запізнення скинути вагу?”, багато пов’язані з ожирінням проблеми залишаться Вам невідомими. В іншому випадку атеросклероз, цукровий діабет 2 типу. інфаркт міокарда та гіпертонічна хвороба стануть Вашими вірними слідчі по всій життя.

При ожирінні відбуваються патологічні зміні практично в кожному органі, саме тому я раджу Вам не зволікати, і почати скидати вагу вже зараз, щоб в майбутньому залишатися здоровими, активними і повними життєвих сил.

Під кінець виставляю тут відео, в якому вказується список найбільш вдалих фільмів-мотиваторів до схуднення. Можете записати їх назви, і в майбутньому переглянути:

Також:

  • сушка тіла при ожирінні