Як провести чистку судин головного мозку – Гематологія

Як провести чистку судин головного мозку – Гематологія Як провести чистку судин головного мозку

З віком судини головного мозку втрачають свою еластичність і в них відкладаються холестеринові бляшки, які перешкоджають нормальному кровотоку. Подібні порушення призводять до розвитку атеросклерозу. Коли уражаються артерії, що живлять кров’ю головний мозок, то мова йде про атеросклероз головного мозку. Дане захворювання може викликати ряд неприємних ускладнень, такі як часті головні болі, запаморочення, порушення пам’яті та координації. Запущений атеросклероз може стати причиною розвитку хвороби Альцгеймера, геморагічного або ішемічного інсульту. Одним з ефективних методів лікування і профілактики атеросклерозу є чищення судин головного мозку, при якій можна позбутися атеросклеротичних бляшок.

Методи чищення судин головного мозку

Чистку судин головного мозку можна проводити різними методами. Процедура може здійснюватися медикаментозно в домашніх або клінічних умовах. Мабуть, найпоширенішим медикаментозним методом чищення судин головного мозку можна назвати екстракорпоральну гемокорекція. При цьому методі роблять забір певної кількості крові у пацієнта, яку згодом пропускають через спеціальну центрифугу. У центрифузі кров розділяється на дві фракції: клітини крові і плазму. Клітини крові повертають пацієнтові в організм відразу, а плазму піддають різним методам очищення. З неї віддаляється шкідливий холестерин, але зберігається максимальна кількість корисних речовин. Очищена плазма переливається пацієнтові назад, але попередньо роблять забір чергової порції крові. Даний метод ефективний при лікуванні атеросклерозу, оскільки дозволяє істотно зменшити розмір існуючих в судинах бляшок, а також перешкоджає утворенню нових. Екстракорпоральна гемокоррекція дозволяє розширити просвіт кровоносних судин, що допомагає поліпшити кровообіг мозку.

Препарати і дієта, що допомагають при чищенні судин головного мозку

Атеросклеротичні бляшки в судинах головного мозку здебільшого утворюються з причини високого рівня холестерину, тому пацієнтам рекомендується дотримуватися спеціальної дієти і вживати продукти з низьким вмістом холестерину. Для чищення судин головного мозку можуть бути призначені спеціальні лікарські препарати, які допомагають знизити рівень холестерину в плазмі крові і сприяють розширенню судин головного мозку. Для запобігання утворення бляшок у кровоносних судинах можуть призначатися вітамін В2 і аскорбінова кислота. Проте самостійно приймати препарати, без призначення лікаря, не рекомендується.

Фітотерапія і народні методи лікування

Існують народні методи чищення судин головного мозку. У якості профілактичних заходів рекомендується кілька разів на тиждень вживати в їжу ківі та грейпфрути. Корисними властивостями володіє чай з красноплодной горобини. Його рекомендується випивати по півсклянки кілька разів на день. Для чищення судин головного мозку також рекомендують пити буряковий квас. Для його приготування подрібнюється 1 кг буряка і заливається 3 л теплої води, потім додають шматочки житнього хліба, кілька пучок солі, а також 0,5 склянки цукру.

Залиште квас на три доби в теплому місці, після чого процідіть і приберіть в холодильник. Пити буряковий квас слід протягом двох-трьох місяців по 0,5 склянки перед кожним прийомом їжі. Особливою популярністю користується методика чищення судин головного мозку часником. Для даної процедури заготовляють спеціальну суміш. Протерту в кашку головку часнику заливають 1 склянкою нерафінованої соняшникової олії. Суміш ставлять у холодильник на добу, після чого додають в неї сік одного лимона. Суміш необхідно приймати по 1 чайній ложці раз на добу за півгодини до прийому їжі. Тривалість лікування повинна бути не більше трьох місяців.