Як прибрати живіт: стратегія позбавлення від жиру внизу живота і на боках

Як прибрати живіт: стратегія позбавлення від жиру внизу живота і на боках Як прибрати живіт: частина III

Т ретья ступінь: боротьба з жиром внизу живота, спини і на боках. Чому звичайні методи не діють, і як правильно позбавлятися від «складного» жиру?

Як позбутися від жиру на животі і на боках?

Перший матеріал серії про боротьбу з жиром був присвячений боротьбі з випирає животом і жиром внутрішніх органів, другої – стратегії позбавлення від підшкірного жиру. а цей матеріал, заключний, присвячений так званому «складного» жиру.

До 1994 року вважалося, що весь підшкірний жир однаковий, і вся література, написана до цього часу, дотримується класичної точки зору. Згідно старої теорії, немає різниці, з яким жиром боротися – з жиром на животі й боках, або з будь-яким іншим (1).

Жир в проблемних місцях

Нові дослідження показали, що, по-перше, в різних місцях організм запасає різні типи жиру (насичені чи ненасичені жирні кислоти) (2); а, по-друге, сприйнятливість цих різних типів жиру до гормонів та тренінгу так само різниться.

Виявилося, що чоловічий жир внизу спини і живота за своєю структурою сильно схожий на жіночий жир на стегнах, і він суттєво відрізняється від будь-якого іншого підшкірного жиру, запасаемого організмом. Власне, в цьому і криється причина «проблемних місць».

Гормональна різниця

Внутрішній жир слабо реагує на інсулін, але реагує на адреналін, що дозволяє «плавити» його кардионагрузками незалежно від дієти; спалювання звичайного підшкірного жиру блокується у присутності інсуліну, тому необхідно не тільки кардіо, але і дієта (2).

«Складний» підшкірний жир сильно реагує на інсулін, але слабо реагує на адреналін – навіть якщо ви понизите рівень інсуліну низкоуглеводной дієтою і підвищите рівень адреналіну кардіо, то цей жир не буде спалюватися, як звичайний підшкірний.

Вплив адреналіну на жиросжигание

У звичайному підшкірному жирі адреналін покращує кровообіг, прискорюючи спалювання цього жиру. Але у випадку «складного» жиру адреналін, навпаки, знижує кровообіг – саме тому багато відчувають, що живіт стає холодним під час кардіо.

Адреналін у буквальному сенсі дозволяє жиру спалюватися, активуючи вихід вільних жирних кислот (ВЖК) з жирової клітини. Але, по-перше, цей процес припиняється з появою інсуліну, а по-друге, в складному жирі адреналін блокує вихід СЖК.

Як спалити жир на животі?

Дослідження показали, що приблизно на третій-четвертий день голодування змінюється метаболізм, і чутливі до впливу адреналіну рецептори «складного» жиру відключаються, дозволяючи спалювати його кардионагрузками, як і будь-який інший (3).

Так само з’ясувалося, що среднеуглеводная дієта (не більше 50-60 гр. вуглеводів на добу) багато в чому імітує голодування, і тягне відключення цих рецепторів. При обмеженні калорій і зниженні споживання жирів організм починає спалювати «складний» жир.

Чому складно боротися з жиром?

Але, як FitSeven вже згадував, чим чіткіше ви стаєте, тим складніше дається боротьба з жиром, оскільки організм всіляко цьому противиться. У випадку зі «складним» жиром він віддасть перевагу спершу почати руйнувати м’язи, а лише потім перемкнутися на жир.

Саме тому будь-які стандартні спроби позбутися від жиру внизу живота закінчуються втратою досить великої кількості м’язової маси. Вихід, по суті один – циклічні дієти, які мінімізують втрату м’язів під час циклу зниження калорій.

Циклічна дієта для схуднення

Суть циклічної дієти полягає в тому, що перші чотири дні ви істотно скорочуєте калорії, урізуєте вуглеводи до 50 гр, і поєднуєте все це з кардіо і тренінгом на «пампинг»; а наступні три дні активно харчуєтеся і тренуєтеся на масу (1).

Але перш ніж переходити до цієї дієти, ви повинні пройти всі попередні кроки – кардіо на порожній шлунок, обмеження калорій, підрахунок споживаних вуглеводів, жирів і т. д. Ця дієта складніше, і якщо прості методи працюють, то краще використовувати їх.