Як правильно худнути жінці? |

Як правильно худнути жінці? | 5 правил дієти успіху

Щоб схуднути і утримати згодом вагу на потрібній позначці, необхідно не тільки старання, але і правильний підхід, який забезпечить досягнення бажаного результату.

Помилки при схудненні здійснюють навіть найрозумніші жінки, які добре знаються на питаннях харчування. Інформації щодо схуднення сьогодні існує безліч, тому довіряти слід лише перевіреним радам.

Вам необхідно схуднути або не дозволити повернутися вже скинутим кілограмам. Ви знаєте точно, що саме необхідно зробити для досягнення мети і готові негайно приступити до реалізації задуманого. При цьому існують дві проблеми. Ви ввібрали занадто багато інформації, і тепер в голові вашої каша з рецептів і порад. Крім цього, зайва вага йти не збирається.

Багато хто вважає, що схуднення – дуже складний процес, заскладним для людей з середньостатистичною силою волі. Як це не дивно, правила схуднення абсолютно прості. Викиньте з голови всю інформацію щодо заборонених продуктів, дієт, секретних супів і різноманітних дієтичних вивертів. Отже, як правильно худнути жінці?

Наводимо результати досліджень, які були проведені провідними світовими дієтологами, представлені у вигляді всього п’яти правил, які гарантовано перетворять ваше тіло.

Правило перше. Паліть!

Все гранично просто: якщо їсте ви багато, а тренуєтеся мало, ваш вага буде зростати. Вихід простий: для зниження ваги потрібно витрачати калорій більше, ніж отримувати. Калорії необхідно вважати. Щоб знати, скільки вам необхідно витратити калорій, ви повинні мати точне уявлення, скільки ви з’їли. Даного кредо дотримується більшість дієтологів. Зрозуміло, скрупульозно підраховувати кожну кілокалорію ви не повинні, та це й неможливо в нашому повсякденному житті. Але приблизно оцінювати калорійність кожного з’їденого страви необхідно. Проведені в США дослідження продемонстрували, що з п’яти тисяч чоловік, що стежили за енергетичною цінністю раціону, стабільний вагу впродовж 6 років утримували більшість з них.

Ці результати сенсаційні. Людям вдалося досягти дивовижних успіхів на шляху схуднення. Точно знаючи, як правильно худнути, скільки і як саме необхідно їм тренуватися, щоб скинути вагу, вони можуть правильно оцінювати власні сили. Спалюючи в тиждень в середньому по 2800 ккал, вони можуть по-різному вибудовувати свої тренування, змішуючи кардионагрузки і силові вправи з пілатесом і йогою.

2800 ккал – це золота середина, навантаження, практично для всіх є ефективною. Для її досягнення необхідний всього година щодня, який можна розбивати на дві частини – півгодини відвести на зарядку і півгодини – на фітнес після роботи, що ні зробить тренування менш ефективною.

Кількість же калорій індивідуально для кожного, залежить воно від ступеня активності, ваги і віку. Оптимальним показником вважається 1200-1400 ккал, при його перевищенні можуть початися проблеми з фігурою.

Для підрахунку калорій і формування власної піраміди харчування слід звернутися до дієтолога або зробити це на одному з існуючих сьогодні спеціальних сайтів.

Правило друге. Худеем швидко і правильно, отримуючи задоволення

Їжте все, що вам хочеться. Але пам’ятайте, щоб відчути смак винограду, необов’язково з’їдати гроно цілком! Дана східна мудрість повинна стати девізом всіх худнуть. Адже якщо ви нічого не станете є або почнете, наприклад, поглинати у величезних кількостях рукколу і салат латук (або ж пити каву з шоколадом), організм ваш впаде в стан шоку і перестане розуміти, що являє собою правильне харчування.

Більшість людей помилково вважають, що худнути і правильно харчуватися – це 2 паралельні процеси. Вони думають, що худнути – це обмежувати себе в ще, виключивши деякі продукти (наприклад, вуглеводи при дотриманні кремлівської дієти). Харчуватися ж правильно – це дотримуватися баланс і не виключати життєво необхідні продукти зі свого раціону.

Правило третє. Враховуйте розмір порцій

Дослідження продемонстрували, що чим більше розміри порції, тим більше з’їдає чоловік. Можливо, це голос предків, що нашіптує нам, що може в будь-який момент початися голод або ж ми не можемо просто встояти перед спокусою, адже простіше піддатися спокусі, ніж відмовитися від другої порції. У наш час глобалізації стає все важче схуднути, оскільки скрізь, за винятком, хіба що, подіумів, панують великі форми. Парадоксально, що саме вік глобалізації встановив моду на худорлявість, кинувши виклик людству: спробуйте-но досягти досконалості!

Опитування показали, що більшість жінок вважає, що правильно харчуватися зовсім не означає худнути, що в корені невірно. Натуральні продукти є нашими союзниками в боротьбі із зайвими кілограмами. Овочі та фрукти, джерела протеїнів, риба і пісне м’ясо, багаті клітковиною зернові продукти є елементами здорового харчування і допомагають досягти стрункості. Вони забезпечують відчуття насичення і дають енергію для тренувань. Жінки, що покладаються на короткострокові програми схуднення, досягають в підсумку результату, але лише короткочасного. Після такої «спринтерській» дієти, в кращому випадку, з’являється звірячий апетит. У гіршому – виникають проблеми зі здоров’ям…

Головне, що слід зробити, вирішивши схуднути – дізнатися все про збалансоване харчування. Слід обмежити споживання газованих напоїв та цукру, в яких відсутні життєво важливі елементи. Газована вода і цукор – два продукти, здатних звести будь-які зусилля звести до нуля!

Як можна «завести» метаболізм?

• Не слід пропускати прийоми їжі: крім сніданку, обіду і вечері обов’язкові два перекуси. Це дозволить уникнути зривів (особливо за тиждень до початку менструального циклу; до речі, у людей, які дотримуються здорового харчування, зазвичай відсутні проблеми з обжерливістю в період овуляції).

• Є слід повільно. Згідно з останніми дослідженнями, організму для визначення, наситився він чи ні, необхідно двадцять хвилин. При швидкому поглинанні їжі організм наш попросту не встигає зорієнтуватися, що призводить до переїдання.

Правило четверте. Скорочуйте

Слід дотримуватися нескладних правил дієти. Можна їсти звичайні порції, але перевагу своє при цьому віддавати низькокалорійної їжі, або дозволяти собі будь-які страви, але є малими порціями. Все дуже просто. Люди, хоча б не третину скорочують розмір порцію, щодня споживають менше на 500-800 ккал. Ще простіше від половинки порції ароматного пирога відмовитися на користь овочів і фруктів – продуктів, заряджаючих енергією, але низькокалорійних при цьому завдяки вмісту в них клітковини і води. Ви гарантовано схуднете, якщо такі продукти, як яблука, огірки, селера та ін (приготовані на пару або в сирому вигляді) на вашому столі будуть присутні не рідше 4 разів на день. Також запуску механізму, відкладаються про запас жир, блокує тваринний білок, що міститься в рибі і пісному м’ясі. Не виключайте повністю жири з раціону – багато вітаміни жірорастворіми, без жиру вони не засвояться!

Правило п’яте. Не слід поспішати

Худнути необхідно без поспіху. Почавши худнути занадто швидко, ви не дозволите організму адаптуватися. Він не зможе зрозуміти вашу мотивацію і керуватися буде лише фізіологічними нормами – не вистачає, значить, слід запасати! Тому кілограми завжди повертаються після закінчення дієти. Особливо в цьому відношенні небезпечні швидкі зимові дієти, коли організм і без того намагається економити енергію, побоюючись сильних морозів. Єдиним виходом є повільне, поступове схуднення, при якому щотижня втрачається не більше півтора кілограмів. Метаболізм у такому разі не сповільнюється, а лише прискорюється, немов відчувши полегшення.

Як їсти менше?

• Посуд додому придбайте невеликих розмірів. Або ж вдамося до виверту економних ресторанів: слід використовувати тарілки з широкими полями і маленьким денцем, які вміщають мало, а виглядають солідно.

• Пити краще з тонких високих склянок.

• Замовляйте в ресторані одну порцію на двох. Якщо ваш супутник худнути не бажає, півпорції попросіть офіціанта перед подачею на стіл звернути з собою, щоб з’їсти її за ланчем на наступний день.