Як правильно харчуватися, щоб набрати вагу |

Як правильно харчуватися, щоб набрати вагу | Як правильно харчуватися, щоб набрати вагу

Як правильно харчуватися, щоб набрати вагу

Зміст:

5 порад як правильно харчуватися, щоб набрати вагу

Основні складові правильного харчування для збільшення ваги

Правильне харчування і фізичні навантаження

Проблема зайвої ваги – одна з головних проблем для здоров’я людства в сучасному світі. Однак, як не дивно, існує і зовсім протилежна проблема – багато людей відчувають нестачу ваги, що також дуже шкідливо і призводить до самих різних захворювань. Вважається, що в основному з нестачею ваги стикаються в підлітковому віці, коли в організмі відбуваються гормональні зміни. Однак і в більш старшому віці досить багато людей хотіли б знайти відповідь на питання: як правильно харчуватися, щоб набрати вагу.

Ті, хто не може похвалитися пишними формами, хочуть набрати додаткові кілограми, щоб виглядати гарніше і здоровіше. Звичайно, щоб з’ясувати причини нестачі ваги, бажано звернутися до лікаря – можливо, це пов’язано з порушенням роботи щитовидної залози або складнощі з функціонуванням кишечника. Тим не менш, є певні правила, дотримання яких дозволить досить швидко добрати потрібні кілограми, не заподіюючи шкоди своєму організму.

5 порад як правильно харчуватися, щоб набрати вагу

Цінності в фаст-фуді мало

1. Відразу потрібно сказати – що ні в якому разі не можна відмовлятися від здорової їжі на користь фаст-фуду, який вважається основним джерелом бід для тих, хто страждає ожирінням. Така їжа не стільки додасть кілограми, скільки завдасть шкоди стравоходу організму. Цінності в «швидкої» їжі мало, а от придбання гастриту, нетравлення шлунка, коліту або навіть виразки вам забезпечено. До того ж така їжа шкідлива ще й для наших судин і серця.

2. Потрібно просто харчуватися, дотримуючись правильний режим і насичуючи організм тими речовинами, які і працюють на набір додаткової ваги. Правильно складене меню, засноване на правилах раціонального харчування допоможе вам досягти мети і не зіпсувати шлунок.

3. Насамперед варто забути про рідкісні, але рясних прийомах їжі. Необхідно перейти на дробове харчування – 5-6 разів на день приблизно через кожні три години. Між традиційними сніданком, обідом і вечерею обов’язково варто влаштовувати перекушування – для цього найкраще підійдуть сухофрукти, яблука, горіхи, печиво.

Як набрати вагу?

4. Для того, щоб набрати вагу, в першу чергу потрібно наситити організм калоріями. Визначте, які продукти найбільш калорійні, і віддайте їм свою перевагу при виборі їжі. Кількість споживаних калорій разом з їжею повинно перевищувати кількість витрачених – тільки так можна досягти зростання маси тіла.

5. У той же час кількість споживаних калорій має відповідати індивідуальному стану організму – швидкості метаболізму, рівня фізичної активності, віку, та й взагалі загального стану здоров’я. Лікар допоможе вам вибрати оптимальну кількість калорій, однак ви і самі напевно знаєте, наскільки швидко їжа переробляється у вашому організмі, і якщо швидкість такої переробки висока – кількість споживаних калорій необхідно буде збільшити.

Основні складові правильного харчування для збільшення ваги Білки

Білок – один з основних будівельників м’язової маси. Він складається з амінокислот, які постійно потрібні організму. У разі їх нестачі, організм почне розщеплювати м’язові тканини у їх пошуку. Таким чином амінокислоти, що містяться в білку, сприяють додаванню ваги за рахунок росту м’язової тканини. Найчастіше білок організм отримує з таких продуктів як, м’ясо, птиця, молочні продукти, яйця і соєві продукти.

Вуглеводи

Складові правильного харчування

Вуглеводи не тільки забезпечують людину енергією, але й сприяють стабільному набору ваги. Найкраще вуглеводи споживати з такої їжі як картопля, коричневий рис, свіжі і сухі фрукти, і різного роду цільнозернові продукти. І не захоплюйтеся цукром, випічкою та цукерками – що містяться в них вуглеводи не принесуть особливої??користі організму.

Жири

Жири – найпродуктивніший елемент для набору ваги. В одному грамі жиру в кілька разів більше калорій, ніж в грамі білків або вуглеводів. Однак ці жири повинні бути корисними – мононенасиченими, які містяться, наприклад, в оливковій олії і авокадо, і поліненасиченими, які, в основному, зустрічаються в жирній рибі, соняшниковій олії, печінці тріски і в деяких горіхах. Таким чином, щоб набрати вагу, вам бажано збільшити присутність у вашому раціоні рослинних масел і риби, особливо скумбрії, лосося і тунця.

Правильне харчування і фізичні навантаження

Правильне харчування і фізичні навантаження

Однак просто набрати вагу за рахунок збільшення харчування – не зовсім правильний шлях для того, щоб поліпшити стан свого здоров’я. Обов’язково поєднуйте правильне харчування з фізичними навантаженнями.

Збільшувати масу тіла потрібно за рахунок мускулатури. Тренування прискорюють обмін речовин за рахунок стимуляції метаболізму. Навантаження на м’язи сприяє зростанню м’язової маси, а також апетиту, що є важливим елементом для всього процесу набору ваги.

Однак у цьому випадку намагайтеся, щоб фізичні навантаження повинні бути інтенсивними, але не тривалими, і обов’язково давайте організму можливість повноцінно відновитися.

Отже, зрозумівши, як правильно харчуватися, щоб набрати вагу, можна приступати до складання свого раціону і продумування меню. Поєднуючи правильне харчування з фізичними навантаженнями, ви досить скоро відчуєте, що ваша вага почав збільшуватися.