Як правильно бігати –

Як правильно бігати – Як правильно бігати

Найдавнішим видом сорту, який своїм корінням сягає в Олімпійські ігри, які проходили на території Стародавньої Греції, є марафонський біг. Давньогрецькі спортсмени славилися на весь світ своїми красивими, стрункими тілами, витонченою і накачаною фігурою і, звичайно, ж, сильними, довгими ногами. У Древній Греції бігали всі, починаючи від малого до великого. Не випадково, тут народилася всім відома істина: «Вище, сильніше, швидше».

Так, професійні заняття спортом, особливо бігом, стають не просто частиною роботи, а сенсом життя. Але, хочу зазначити, не треба бути великим спортсменом, щоб бігати в своє задоволення.

На сьогоднішній день багато людей відкрили для себе біг, не тільки, як спорт, але і як відмінний спосіб підтримки свого тіла в хорошій фізичній формі, а також, для деяких біг став способом оздоровлення свого організму, для людей, які страждають зайвою вагою – способом схуднення. Але тут, як і в кожному оздоровчому методі, існує розроблена схема, як треба правильно бігати, тому що неправильно використана методика не тільки не принесе користі, а зашкодить.

Як правильно бігати і не нашкодити своєму організму? Виявляється, бігати вранці не всім корисно. Лікарі не рекомендують займатися бігом людям, які страждають від тяжких хронічних хвороб: серцевої і легеневої недостатності, гіпертонічної хвороби, хвороби нирок, порушення опорно-рухового апарату, а також, в період загострення хронічного захворювання або гострих хворобах. Для всіх інших, біг – необхідні ліки, бо, пробіжки мають позитивний вплив на всі системи організму. По-перше, м’язи постійно тренуються і нарощують силу і обсяг, розвивається серцево – судинна система, серце починає битися рівно і ритмічно, кровоносні судини при цьому розширюються і доставляють більше кисню і поживних речовин в тканини і органи організму. Правильний біг зміцнює імунну систему, а також впливає на наш настрій. Вчені довели, що біг і фізичні навантаження знімають втому, стрес, поганий настрій. При постійному занятті бігом, людина стає зібраним, цілеспрямованим, спокійним.

Тільки у випадку правильно складеної програми тренувань, дотримання режиму і сталості в пробіжках, можна домогтися поліпшення свого самопочуття. Але, багато хто думає, що, тільки почавши бігати, стануть здоровими, але це помилкова думка. Щоб не вводити читача в оману, розглянемо, як треба правильно бігати з користю для здоров’я.

Підійшовши до справи грунтовніше початківець спринтер зіткнеться з такими питаннями: як правильно бігати або як швидко треба бігати, бігати краще вранці або ввечері, для тих, хто хоче схуднути цей список питань трохи зміниться: як правильно бігати для схуднення, скільки треба бігати, щоб схуднути і т. п.

Перед початком тренувань варто сходити до лікаря на обстеження, щоб з’ясувати чи можна вам бігати, чи немає у вас хронічних захворювань або критичного стану здоров’я, які можуть загостритися під час пробіжки. Частота таких обстежень збільшується з віком і потрібен постійний лікарський контроль для осіб, вік яких перевищує 60 років. Для людей у??віці до 40 років обстеження потрібно проходити не частіше одного разу на рік, для осіб, яким уже за 40 потрібно контроль не рідше одного разу на півроку.

Ефективним способом спостереження за самопочуттям під час пробіжок є самоконтроль, якому можна навчитися самостійно або за допомогою лікаря. Так, інтенсивність навантажень під час бігу визначається за частотою серцевих скорочень, число яких не повинно перевищувати 65-85% від максимальної частоти для даного віку. При розрахунку можна скористатися формулою: 220 – Т, де Т – вік людини. Частота серцевих скорочень або пульс вимірюється на зап’ясті або на сонній артерії і є основним критерієм за допомогою, якого індивідуально для вас визначають: як правильно бігати, скільки треба бігати, вам бігати вранці або ввечері, скільки разів на добу потрібно бігати, щоб схуднути. < / p>

Фахівці радять новачкам починати займатися бігом з коротких пробіжок на місці, тривалістю в 10 хв. місцем вашого старту може стати будинок або садиба. З кожним днем??потрібно збільшувати навантаження і час занять, а потім можна, вже, виходити на свіже повітря в ліс або в парк, але максимальна тривалість має бути не більше 30 хв.

Для більш досвідчених бігунів можна включати в своє тренування біг на прискорення, тривалістю в 10 хв. або збільшити час пробіжки.

Як і досвідчений і початківець спринтер під час тренування повинен обов’язково дихати носом, щоб уникнути перевантаження організму. Ні в якому разі не дихати ротом, якщо сильно хочеться це зробити, то потрібно зупиниться, зробити кілька дихальних вправ або випити склянку води.

Особлива програма навантажень складається для бажаючих скинути вагу з допомогою бігу, цим має займатися фахівець, який визначить чи можна вам бігати, скільки вам потрібно бігати, щоб схуднути, як слід швидко бігати.