Як позбутися від жиру на животі – Дієти і правильне харчування, схуднення: дієта для схуднення – Дієти та харчування – IVONA – bigmir) net – IVONA

Як позбутися від жиру на животі – Дієти і правильне харчування, схуднення: дієта для схуднення – Дієти та харчування – IVONA – bigmir) net – IVONA Як позбутися від жиру на животі

«Подушка», «пивний живіт» або «черево» – як це не називай, головне, абдомінальне ожиріння завжди становить небезпеку для здоров’я.

Як позбутися від жиру на животі / shutterstock

Жирові відкладення на талії та животі підвищують ризик ішемічної хвороби серця, цукрового діабету другого типу, метаболічного синдрому та інших захворювань. У жінок абдомінальне ожиріння збільшує ризик раку грудей і холециститу.

Чому жир на животі особливо небезпечний?

Велика частина жирової тканини в області живота є вісцеральним жиром. Це означає, що жир заповнює простір між внутрішніми органами, які знаходяться всередині живота. На відміну від підшкірної жирової тканини вісцеральний жир оточує внутрішні органи – печінку, підшлункову залозу та інші. Він акумулює гормони, вироблені організмом, зменшує чутливість тканин до інсуліну і таким чином може викликати діабет і різні проблеми зі здоров’ям.

Чи великий у вас живіт?

Навіть якщо у вас постійна вага чи ні зайвої ваги, ваша талія могла кілька розплився. З віком тіло починає “утримувати” жир і більша його частина поступово накопичується на талії та животі. Насамперед, це стосується жінок у період менопаузи і постменопаузи.

Спробуйте виміряти свою талію. Роздягніться і оберніть сантиметр навколо живота відразу над стегнами. Сантиметр повинен щільно прилягати до тіла і розташовуватися паралельно підлозі. Зробіть вдих, потім видихніть і зробіть вимір. Для жінок небажаний обсяг талії більше 90 см. Для чоловіків допустима межа становить 100 см, навіть якщо у вас немає зайвої ваги.

Як зменшити обсяг талії?

Багато хто впевнений, що присідання і вправи для м’язів черевного преса можуть зменшити обсяг талії. Насправді, таким чином ми не можемо прицільно позбутися від жиру на певній ділянці тіла, хоча ці вправи і зміцнюють м’язи черевного преса і торсу. За допомогою пластичної хірургії (ліпосакції) можна прибрати тільки жир, що знаходиться під шкірою, так званий підшкірний жир. Справитися з підшкірним жиром на животі за допомогою дієти і вправ набагато важче, ніж з жировими відкладеннями на інших частинах тіла, але підшкірний жир менш небезпечний, ніж жир вісцеральний.

Щоб зменшити кількість вісцерального жиру потрібно схуднути всюди, тобто все тіло повинно схуднути рівномірно. Найкращим способом є дієта і спорт. Харчування має складатися переважно з цільнозернових продуктів, свіжих фруктів і овочів, пісного м’яса, а від консервів, напівфабрикатів, мучного і солодощів краще відмовитися. Не менш важливо збільшити свою фізичну активність. Як показали дослідження, навіть 30 хвилин помірних фізичних навантажень на день (таких як швидка ходьба або біг підтюпцем) можуть зменшити кількість вісцерального жиру. Корисні також силові навантаження кілька разів на тиждень, але перед тим, як переходити до них, краще проконсультуватися з лікарем.

Якщо ви не будете займатися спортом, запаси жирової тканини будуть тільки збільшуватися, як і проблеми зі здоров’ям. Слідкувати за талією і власним самопочуттям —- кращий спосіб зберегти здоров’я.

Джерело:

Також:

  • як схуднути всюда
  • як схуднути всюди