Як допомогти вашій дитині схуднути | Офіційний сайт Республіканського Центру Репродукції Людини і Планування Сім’ї

Як допомогти вашій дитині схуднути | Офіційний сайт Республіканського Центру Репродукції Людини і Планування Сім’ї Як допомогти вашій дитині схуднути

Харчування

Щоб налагодити харчування дитини, вам слід головним чином виключити всі продукти, що містять багато енергії (калорій), але мало поживних речовин. До таких продуктів належать цукор, солодощі, пироги, печиво, більшість запіканок, білий хліб і солодкі напої. Замінюйте запіканку свіжими фруктами і намагайтеся, щоб дитина пив просту воду або непідсолоджений фруктовий сік замість пепсі-коли і лимонаду. У багатьох випадках тільки цих змін у харчуванні досить, щоб дитина почала худнути.

Слід також звернути увагу на спосіб приготування їжі і подачі її на стіл. Всі види жирів (вершкове і рослинне масло, маргарин, сало) висококалорійні. Тому скоротіть кількість жиру, яким ви користуєтеся для приготування їжі; краще смажте на решітці, ніж на сковороді, і краще печіть, ніж смажте. Чи не кладіть масло в овочі і уникайте рясних приправ і соусів. Масло і маргарин на хліб намастіть дуже тонким шаром. Продукти, на які ви ввели обмеження, постарайтеся замінити фруктами і овочами. Це допоможе вашій дитині задовольнити почуття голоду і забезпечить його вітамінами, не наводячи до ожиріння.

Чим фізично активніше дитина, тим легше йому «спалювати» зайвий жир. Вмовляйте вашого малюка ходити, а не їздити в пересувному стільчику і заохочуйте НЕ сидячі заняття, а ігри на свіжому повітрі, в яких діти граються. Дітей старшого віку потрібно вмовляти, щоб вони зайнялися видами спорту, які їм не дуже вдаються. Для повного дитини більш підходять такі види занять, в яких менше проявляється суперництво, наприклад плавання, танці і їзда на велосипеді.

Підтримка з вашого боку

Щоб дитина успішно скинув вагу, він ніколи не повинен відчувати себе ізольованим від інших. Розповсюдьте зміни в харчуванні на всю сім’ю – це нікому не принесе шкоди. У сімейний розпорядок дня введіть фізичні вправи, якими ви всі будете займатися з задоволенням. Найголовніше: ваша дитина ніколи не повинен відчувати, що дієта – це вид покарання. Він повинен відчувати, що ви його любите, незважаючи ні на що, і тоді ви швидше за все досягнете успіху.