Худеем правильно – Інтервальне голодування: дієта для тих, хто готовий нічого не їсти протягом доби

Худеем правильно – Інтервальне голодування: дієта для тих, хто готовий нічого не їсти протягом доби Інтервальне голодування: дієта для тих, хто готовий нічого не їсти протягом доби

Дробове харчування, обов’язковий щільний сніданок, спеціальна «дієтична» їжа, підрахунок калорій – про всі ці азбучні істини науки про схуднення тепер можна забути. Принаймні, так вважають прихильники нового модного способу схуднення.

Дієта П’єра Дюка у Франції неймовірно популярна. Але не все так рожево, як хотілося б мріють схуднути.

Ідея дуже проста: харчуючись в цілому як зазвичай, ви регулярно на нетривалі проміжки часу відмовляєтеся від їжі. За системою eat-stop-eat вам доведеться «класти зуби на полицю» 1-2 рази на тиждень. Нескладний підрахунок показує, що при калорійності денного раціону близько 2000 ккал таким чином економиться від 2000 до 4000 ккал на тиждень. А це не так уже й мало: адже 4000 ккал – еквівалент чотирьохсот з гаком грамів жиру! Цього цілком достатньо, щоб почати худнути. А якщо ще й тренуватися, то, на думку адептів системи, результати будуть просто чарівними.

ПЕРЕКУСИ ШКІДЛИВІ?

Тут у досвідченого і теоретично підкованого борця із зайвою вагою можуть виникнути сумніви. Наприклад, як бути загальновідомим фактом, що довгі інтервали між прийомами їжі гальмують обмін речовин? Адже всім відомо: якщо довго сидіти на голодній дієті або взагалі не їсти, організм переходить в режим економії, і потім, повернувшись до звичайної їжі, ми полнеем навіть від мізерної кількості їжі. Знову ж при голодуванні в першу чергу витрачається м’язова тканина, а не жир, з яким ми так прагнемо розлучитися. А ось «ростуть» згодом, на жаль, не м’язи, а саме жирові запаси. Чи не вийде так, що початкове схуднення обернеться набором ваги? І як бути з неминуче виникають почуттям голоду?

Прихильники інтервального голодування вважають всі ці побоювання безпідставними. Адже на їхньому боці результати досліджень, що доводять, що 36-годинне голодування не уповільнює метаболізм. Калорії горять з однаковою швидкістю незалежно від частоти прийомів їжі. А прискорення обміну речовин при дробовому харчуванні пов’язано саме з необхідністю витрачати енергію на засвоєння постійно надходить їжі. Таким чином, якщо ви поїли, ваша травна система «спалить» деякий додаткову кількість калорій. Однак напевно з їжею ви отримаєте значно більше енергії, ніж потрібно для її переварювання, так що «економія» від розгону обміну речовин досить сумнівна. Що стосується «згоряння» м’язів у вогні голодування, то, оскільки при схудненні завжди витрачається і м’язова тканина, і жирова, проблема лише в тому, щоб грамотними тренуваннями підтримувати м’язову масу, не даючи їй «розтанути». Що стосується нестерпного почуття голоду, то, як з’ясовується, після доби без їжі людина його не відчуває. Навпаки, як зізнаються «голодуючі» зі стажем, після закінчення деякого часу від початку утримання від їжі виникає стан окриленості, ейфорії: хочеться рухатися, бігати, літати, звернути гори – а їсти не хочеться!

Ефективність системи eat-stop-eat підтверджується і численними фотографіями до і після, за якими видно, як мляві пухкі юнаки перетворюються на суперменів з атлетично розвиненою мускулатурою.

ЯК ПРАВИЛЬНО «пост»

Отже, що робити тим, хто твердо вирішив позбутися зайвої ваги за допомогою періодичних відмов від їжі (або «постів», як їх називає автор дієти)? Строгих правил у еat-stop-eat немає: є можна будь-яку їжу на свій розсуд. Однак, щоб добре переносити «пости», що не діставши проблем з травленням, рекомендується дотримуватися декількох простих правил.

    «Пост» слід влаштовувати 1-2 рази на тиждень приблизно з вечора до полудня: ми вечеряємо, лягаємо спати, а вранці пропускаємо сніданок. Таким чином перерва між прийомами їжі складе 16 годин. Обід і вечеря – за звичайним розкладом. При бажанні (і якщо самопочуття дозволяє) обід можна теж пропустити, тоді «пост» розтягнеться на 24 години. Перший прийом їжі після голодування повинен складатися з м’яса, овочів і фруктів. Якщо після їжі планується тренування, слід додати також складних вуглеводів – наприклад, скибочку хліба або кілька ложок круп’яного гарніру. У день тренування є потрібно більше, ніж в день відпочинку. При цьому в день відпочинку самим рясним повинен бути перший прийом їжі, а в день тренування – послетренировочний. В останній прийом їжі слід включити джерела «повільного» білка – м’ясо або рибу. У будь-яких випадках грубі необроблені продукти краще рафінованих або рідких: цільнозерновий хліб краще білої булки, а свіжа морквина краще овочевого супу-пюре. У період «поста» в організм не має надходити ніяких калорій. Можна тільки пити воду, несолодкий каву або чай.

ГОЛОДАТЬ ЧИ НІ? Вирішуйте самі

Також:

  • дієта породіль
  • що не їсти для удающих???