Худа куховарство. Низькокалорійні солодощі (fb2) | Либрусек

Худа куховарство. Низькокалорійні солодощі (fb2) | Либрусек Худа куховарство. Низькокалорійні солодощі (fb2) С. О. Єрмакова

Худа куховарство. Низькокалорійні солодощі

Введення

Зайві кілограми мають дивовижну властивість з’являтися навіть тоді, коли, здавалося б, ви не вживаєте нічого зайвого. Ви починаєте скрупульозно підраховувати калорії, кількість білків, жирів і вуглеводів в кожному продукті. Але якщо вам раптом дуже хочеться солодкого, ваш вибір падає на дієтичні тортики або низькокалорійні тістечка, але це не вихід з положення. Крім того, такими продуктами ви часто завдаєте шкоди своєму організму.

Словосполучення «низькокалорійний тортик» магічно діє на всіх, хто стежить за своєю фігурою. Але при цьому проблема полягає в хімічних інгредієнтах, якими напхані подібні солодощі. Для зниження енергетичної цінності продукту стандартні компоненти замінюють їх синтетичними аналогами: замість масла – маргарин, замість натурального шоколаду – соєвий, замість яєць – яєчний порошок, замість тваринних жирів – рослинні, замість натуральних ароматизаторів – ідентичні натуральним підсилювачі смаку і запаху. Потім тортик присмачують емульгаторами, стабілізаторами і консервантами.

Таким чином, низькокалорійний дієтичний торт стає небезпечним для здоров’я. Крім того, на упаковці значно занижена енергетична цінність дієтичних продуктів, або ж при виробництві зменшується використання жирів, а про вуглеводи немов забувають, і тоді їх кількість в рази перевищує допустиму норму.

Згідно з результатами експертизи, проведеної в 2011 році Міжнародною конфедерації споживачів, більшість популярних продуктів на прилавках магазинів значаться низькокалорійними тільки на упаковці, яку ми вже навчилися ретельно вивчати. Їх реальна енергетична цінність виявилася набагато більше.

І все ж дуже сумно жити без смачного. Яким корисним і збалансованим не був би наш раціон, організм все одно настійно вимагає солодкого. Що ж робити? Сідати на дієту і відмовляти собі у всьому або махнути на все рукою і харчуватися в своє задоволення? Ні те, ні інше! Виберемо альтернативу – корисні солодощі! Ми пропонуємо ласувати фруктами, низькокалорійними, маложирними десертами і випічкою. Не вірите, що бувають смачні і корисні солодощі? Відкрийте цю книгу на будь-якій сторінці і виберіть те, що вам сподобається.

Рецепти, які ми вам пропонуємо, мають один важливий секрет: у кожному з них міститься зовсім мало жиру і калорій, щоб не позбавляти вас задоволення під час свята, щоб ви не відхилялися від своєї мети – позбутися зайвих кілограмів. Вам не доведеться переживати почуття провини, ламати ритм налагодженої дієти. Ми вдосконалили рецепти випічки і класичних десертів так, щоб вони були чудовим фіналом застілля і дарували вам святковий настрій.

У кожному рецепті вказано кількість калорій, що містяться в одній порції (100 г) того чи іншого блюда.

Випічка

Торт з малиновою глазур’ю