Хтозна для схуднення: правда і вигадка

Хтозна для схуднення: правда і вигадка Хтозна для схуднення: правда і вигадка

admin 2 червня 2012 · 18 comments

У однієї людини не вистачить пальців, щоб перерахувати кількість добавок для схуднення, що містять хітозан. Чому ж виникла така популярність у цієї речовини? Чи є щось спільне між ним і всім відомим лікарським засобом для схуднення – Ксенікалом. І чи варто вірити твердженням реклами? Спробуємо у всьому розібратися і розділити правду і вимисел.

Хтозна – похідне хітину, полісахарид, який знаходиться в панцирі креветок, крабів і лобстерів.

Хтозна використовується у фармацевтичній промисловості для надання форми таблеткам і капсулам, як засіб для доставки ліків та уповільненого їх виділення в шлунок, для маскування гіркого смаку розчинів. Пластичні хірурги використовують його прямо в місці, звідки забирають донорську тканину, щоб прискорити процес загоєння.

Безліч фірм-продавців стверджують, що хітозан допомагає втрачати вагу шляхом зв’язування жирів в шлунку і запобігання їх перетравлення і всмоктування. Хтозна також заявлений, як засіб, що знижує рівень холестерину.

Чого тільки не пишуть на коробках БАД з хітозаном: «абсорбуюча жир харчова добавка», «можна більше не вдаватися до дієт», «можна харчуватися також», «альтернатива Ксенікалом». Після кількох попереджень від відповідальних за фармацевтику служб в США і Європі. продавці перестали стверджувати, що дієту дотримувати не потрібно, і стали обережніше з формулюваннями. Наприклад, вирішили уточнювати, що БАД з хітозаном призначений не для схуднення, а для запобігання додаткового набору ваги. Натомість вирішили робити акцент на «схожості» хитозана і Ксенікалу. Справа в тому, що за даними досліджень, які контролювали фірми-виробники добавок з хітозаном, це засіб здатний діяти аналогічно дорогому і всім відомому Ксенікалом, тобто блокувати всмоктування жирів у травному тракті.

Тепер порівняємо дані реклами з результатами незалежних досліджень .

Хтозна і надмірна вага

Їх результати показали, що не було відчутної різниці в рівні холестерину крові у людей, які отримували хітозан, і у тих, хто приймав плацебо. Одне дослідження включало 30 добровольців з надмірною вагою, половина з яких одержувала протягом 28 днів хітозан, а друга половина плацебо. Всі добровольці дотримувалися свого звичайного харчування. Ті, хто отримував хітозан, не показали значущого відмінності за рівнем холестерину або зміни ваги. У наступних дослідженнях зростало число добровольців, але результати залишалися тими ж.

У 2005 році, щоб поставити крапку в цьому питанні, було проведено масштабне дослідження на дуже великій групі людей (1071 осіб), яке чітко показало, що вплив хітозану на зайву вагу мінімально . Тому не слід вірити, що можна схуднути за допомогою хітозану не змінюючи свої звички харчування. А за умови низькокалорійної дієти результати після хитозана і після плацебо теж були практично однаковими.

Не вірте красивим обіцянкам на упаковках БАД, так як вони не відповідають дійсності.

Хтозна порівняно з Ксенікалом Хтозна і високий холестерин

Більшість досліджень показало, що рівень холестерину при вживанні хітозану практично не змінюється, особливо у людей з дуже високими цифрами холестерину крові. Хоча у жінок середніх років із злегка підвищеним «поганим» холестерином крові він знизився на кілька одиниць. Але для його зниження є більш ефективні і спеціально призначені для цього кошти.

Хтозна добре переноситься, але є деякі протипоказання:

– хітозан не може порівнюватися по ефективності з Ксенікалом (орлістатом) і будь-якими іншими ліками для схуднення. Більш того, хітозан нижче по ефективності, ніж багато БАД (наприклад, добавки з L-карнітину), навіть за умови прийому на тлі низькокалорійної дієти.

Так що хітозан, безперечно, корисна річ у фармацевтиці та деяких областях медицини. Але як засіб для схуднення. для запобігання набору ваги, або для зниження рівня холестерину, хітозан свою дію на практиці не виправдав.