Ходьба швидким кроком: схуднути і зняти стрес

Ходьба швидким кроком: схуднути і зняти стрес Ходьба: ваш особистий доктор від усіх хвороб

Фізична активність – ключ від безлічі хвороб, якщо не від усіх. Особливо якщо мова йде про серцево-судинній системі і нервових розладах. Те, що будь-яка фізична активність зміцнює серце і допомагає позбутися нав’язливих станів – аксіома. Доведено, як кажуть, на практиці. Але ось у чому заковика, людини, якій строго рекомендовані щоденні фізичні навантаження, в більшості випадків “вистачає не на довго”. І в більшості випадків винен неправильний підхід до цих самих фізичних навантажень. Що у нас прийнято звичайно вважати фізичним навантаженням? Біг, плавання, заняття фітнесом і походи в гойдалку. Ось, власне, і весь список. Причому всіх цікавить швидкий результат, особливо якщо мова йде про схуднення. І в першу чергу в якості фізичної активності вибирають, звичайно ж, біг. Питань немає, біг дуже корисне заняття, особливо для нормалізації ваги та обміну речовин. Але більшість початківців “спортсменів” не надають значення тому факту, що саме біг може замість користі доставити масу неприємностей, особливо непідготовленій людині. Ну а біжить людина середнього віку з явно надмірною вагою може викликати тільки жаль. Жаль про його здоров’я. Посил вірний, а от підхід абсолютно не правильний!

Що ж робити, якщо ви хочете змінити свій спосіб життя і почати займатися фізкультурою, уникнувши при цьому можливих проблем зі здоров’ям? Та плюс до всього щоб заняття це було доступним і по можливості безкоштовним…

Відповідь проста – це ходьба! Так-так, все дуже просто. І головне – доступно і безкоштовно 🙂

Тю… Ходьба… Чи не серйозно! Ви думаєте я просто так затягнув вступ і “згадував всує” біг? Колись я теж ставився до ходьби, як мінімум, з часткою іронії. Ну що може дати ходьба, особливо якщо мова йде про схуднення? І скільки треба кілометрів намотати щоб витратити стільки ж калорій, скільки можна витратити пробігши, приміром, кілометр? Це ж треба цілий день топтати, від заходу до світанку…

А ось і ні! І переконався я в цьому особисто, на власному досвіді. Так склалося, що бігати мені вже давно не рекомендовано через проблеми з хребтом, а після гострого нападу подагри я і ходити-то міг насилу, не те що бігати. Але худнути треба було терміново, треба було нормалізувати обмін речовин і налагоджувати метаболічні процеси в організмі. Однією дієтою цього не доб’єшся, необхідна фізична активність. І я почав потихеньку ходити по парку. Спочатку не дуже швидко, по півгодини, не довше за. Поступово болі в ногах пройшли, я почав втрачати кілограми і прогулянки мої перетворилися у фітнес-походи зі швидкістю 6,5 км / год на протязі мінімум однієї години. Причому практично щодня.

Ось в цьому і криється головний секрет ходьби: заняття бігом тривають не довго і більшість кидає тренування після кількох занять. Ходьба ж не так напружує і не викликає бажання “кинути це все до чортів собачих”.

А тепер трохи математики. Поговоримо про калорії. Під час швидкої ходьби ми витрачаємо (в середньому) 350-400 кк на годину. Я зі своєю вагою в 95 кг і при швидкості 6,3 км / год спалюю взагалі близько 500 кілокалорій (судячи з пульсометр). А тепер можна порівняти ці дані з даними при пробіжці. Біг підтюпцем (а іншим типом бігу в оздоровчих цілях взагалі займатися не можна) дозволяє позбутися від 700 ккалорій за годину в кращому разі. Так, це майже в два рази більше, ніж при ходьбі. Але є один маленький нюанс… Скільки за часом ви витратите саме на біг? Скільки зможете пробігти? 15 хвилин в загальній складності? Півгодини? У цьому я вже сумніваюся, чесне слово. Виходить що за кількістю калорій результат приблизно дорівнює в разі півгодинного бігу і в разі ходьби на протязі години.

Другий нюанс. Щоб прискорити процес обміну речовин необхідний час. У середньому це 30 хв тренування після початку тренування. Причому не так важлива частота серцевих скорочень, скільки саме час. До речі, висока ЧСС шкідлива для серця, за цим показником у разі бігу теж необхідно стежити. По закінченні 30 хвилин починає витрачатися енергія, накопичена в жирових клітинах. Тобто простіше кажучи, ви починаєте худнути. Частота пульсу при швидкій ходьбі якраз відповідає найкращим умовам для схуднення. Виходить що в перебігу ще 30 хвилин ви худнете. У разі півгодинного забігу в плані схуднення саме за рахунок жирових відкладень розраховувати не доводиться, хіба що за рахунок залишкових процесів. Ось такі пироги виходять…

І третій нюанс. Численними дослідженнями доведено, що на стан нервової (у тому числі і вегетативної) системи роблять благотворний вплив лише тривалі тренування. Для зняття стресу необхідний мінімум занять – 45 хвилин. Причому по позитивному впливу на нервову систему перше місце займає саме ходьба! Чи не мляві прогулянки по парку, а саме монотонна ходьба швидким кроком.

Я повністю згоден з усіма цими постулатами і підпишуся під кожним словом. Перевірено на собі! Ось уже шість років, як я практикую свої фітнес-вилазки. Хотілося б, звичайно, щодня, але іноді здоров’я не дозволяє навіть з дому вийти, на жаль. Але в основному, навіть коли відчуваю себе м’яко кажучи “не дуже”, все одно намагаюся більше ходити пішки. Пройдешся – потім завжди легше.

Свого часу завдяки ходьбі і невеликий дієті я схуд на 25 кг, між іншим 🙂

Зараз у парку дуже часто зустрічаю людей, що займаються скандинавської ходьбою (ходьба з лижними палицями). Спочатку вони мене просто веселили і я ставився до цього виду активності скептично, але нещодавно дізнався про скандинавської ходьбі вельми цікаві подробиці. Про це в наступному пості.

Ходьба: ваш особистий доктор від усіх хвороб Ходьба швидким кроком: схуднути і зняти стрес Користь ходьби, скільки витрачається калорій при швидкій ходьбі, як схуднути за допомогою ходьби, як зміцнити серцево-судинну систему і позбутися від стресу. Особистий досвід і відгуки Теги: Здоровий спосіб життя. Лікування й тренування судин. Зайва вага. Прискорення обміну речовин. Фізична активність