Харчування при виразці шлунка (дієта при виразці шлунка)

Харчування при виразці шлунка (дієта при виразці шлунка) Харчування при виразці шлунка: про молоко доведеться забути

Брокколі, кольорова і листова капуста – обов’язкові продукти в харчуванні при виразці шлунка. Так як в цих овочах міститься унікальна речовина, здатне нейтралізувати дію бактерії, що викликає виразку шлунка.

Дієта при виразковій хворобі: йогурт, мед і капуста

Перш, ніж вести розмову про харчування при виразці шлунка, необхідно розвіяти кілька міфів, пов’язаних з утворенням і перебігом цієї хвороби. До цих пір було прийнято вважати, що виразка шлунка виникає в першу чергу при неправильному харчуванні, зловживанні алкоголем, при частих стресах і депресіях, куріння та надмірній любові до кави. Але недавні медичні дослідження показали, що виразкою шлунка ми на 90% зобов’язані діяльності бактерії Helicobacter Pylori. Тому найбільш адекватне лікування гострих нападів виразкової хвороби – це застосування антибіотиків. Але при цьому спеціальне харчування (а нерідко і спеціальна лікувальна дієта стіл 1. Яку призначають лікарі) особливо важливо! Адже антибіотики вбивають не тільки шкідливі бактерії, а й ті, що необхідні людині для підтримання здоров’я і міцного імунітету.

Однак, на бактерії, що викликають виразку шлунка, впливають не тільки антибіотики, а й деякі продукти харчування. Таким чином дієта при виразці шлунка повинна включати в себе продукти, що володіють бактерицидними властивостями, наприклад – мед. Антибактеріальні властивості меду заслужили йому прекрасну репутацію – мед нерідко застосовується в народній медицині проти виразки шлунка – його необхідно їсти з ранку натщесерце та ввечері перед сном, щоб заспокоїти “пожежа”. Крім меду, харчування при виразці шлунка також має обов’язково включати такі овочі, як брокколі, брюссельську капусту, а також кольорову і листову капусту. Виявилося, що ці овочі сімейства хрестоцвітих містять речовину сульфорафан, яке ефективно знищує бактерії Helicobacter Pylori. Лікарі експериментально довели, що вживання всього півчашки вищевказаних овочів на день на 80% знижує кількість шкідливих бактерій на слизовій шлунка. І для харчування при виразці шлунка вони – справжнє природне порятунок.

Ще один обов’язковий компонент харчування при виразці шлунка – йогурт з активними культурами. Справа в тому, що біологічно активні бактерії, які у великій кількості містяться в йогурті, здатні пригнічувати діяльність шкідливих бактерій, що провокують виразку шлунка. Крім того, вони швидко і ефективно загоюють виразки на слизовій шлунка. Вживання «живого» йогурту в щоденному харчуванні – найкраща профілактика виникнення виразки шлунка.

Харчування при виразки шлунка: що виключити з раціону?

Харчування при виразці шлунка радить повністю виключити з раціону деякі продукти. У першу чергу. молоко. Хоча колись вважалося, що склянка молока допомагає зняти больові відчуття при загостренні виразки шлунка. На жаль, але це було оманливе уявлення. І з харчування при виразці шлунка його необхідно виключити – бо молоко збільшує кількість шлункових кислот, а не нейтралізує їх, як вважалося раніше. Крім цього, до списку заборонених пробуктов харчування при виразці шлунка потрапила будь-яка гостра і пряна їжа – вона посилює біль, дратуючи тканини вже утворилися виразок на стінках шлунка. Але от якщо хвороба ще не розвинулася, то гостра їжа може, навпаки, допомогти призупинити виникнення виразкових вогнищ – за рахунок того, що гострі спеції (наприклад, чилі) вбивають шкідливі бактерії.

Жирні продукти, кава і алкоголь з харчування при виразці шлунка теж виключаються – для їх перетравлення необхідно велика кількість шлункових кислот, а їх освіту провокує виникнення виразкової хвороби.

Також:

  • чи шкідливий антибіотик для виразкі шлунка