Харчування при випаданні волосся: вдаримо якістю за кількістю | правильне харчування

Харчування при випаданні волосся: вдаримо якістю за кількістю | правильне харчування Харчування при випаданні волосся: вдаримо якістю за кількістю

Харчування при випаданні волосся повинне бути націлене на повне задоволення всіх потреб організму у вітамінах, мікроелементах, амінокислотах, причому з урахуванням можливого підвищеного попиту на який-небудь з необхідних нутрієнтів. Відомо, що певні речовини або серйозна зміна раціону іноді допомагають впоратися з випаданням волосся і навіть поліпшити їх зовнішній вигляд.

Проте варто пам’ятати, що не існує чарівного страви або чудодійною таблетки, які повністю зупинять втрату волосся або, як в солодкому сні, подарують розкішну гриву до попереку, як у поп-зірки. У справі, в яке включається маса чинників – від спадковості до впливу навколишнього середовища і гормональних процесів в організмі, просто не може бути все так просто.

Харчування – основа життєдіяльності людини, це загальновідомий факт, а не унікальна інформація, що зберігається за сімома печатками. Те, що ми їмо, визначає те, як ми виглядаємо – цей висновок теж нескладно зробити. Наше харчування – запорука здоров’я або його відсутності, працездатності або інертності, енергійності або виснаження. Само собою, щоденний раціон впливає і на стан волосся – на їх структуру, ріст, і, зрозуміло, на кількість волосків, які ви залишаєте на подушці або гребінці.

Харчування при випаданні волосся: наукова основа

Це може здатися дивним, але лікарі до цих пір не прийшли до конкретних висновків щодо впливу харчування на випадання волосся. Які складові раціону впливають на волосся? Якщо я буду їсти більше риби, волосся перестануть випадати? Які вітаміни краще купити? Може, варто відмовитися від цукерок / м’яса / хліба / солі?

Само собою, вважається, що у людини, яка не має проблем зі здоров’ям, генетично не схильний до облисіння, займається спортом і правильно харчується, не повинно спостерігатися втрати волосся, проте багато помічають, що це зовсім не так. Змінюючи сезонів, стрес і перевтома – хіба мало причин може бути?

На даний момент абсолютно точно можна сказати, що до випадання волосся приводить дефіцит білків і взагалі недостатнє харчування (включаючи дієти, голодування і розлади харчової поведінки – булімію, анорексію). Також вважається, що волосся випадає сильніше, якщо в харчуванні не вистачає заліза: протягом останніх сорока років неодноразово проводилися дослідження, які підтверджують, що у жінок із залізодефіцитною анемією волосся випадає значно сильніше, ніж у їхніх здорових ровесниць.

Однак, наприклад, стереотип про те, що для здорового волосся необхідно приймати цинк в кінських дозах, не знаходить підтвердження в лабораторних дослідженнях. У той же час вважається доведеним, що надмірна (або непотрібний) прийом добавок з такими корисними вітамінами і мінералами може привести до випадання волосся.

Вважається, що добавки з кальцієм не роблять впливу на волосся і ніяк не допомагають зупинити їх випадання, однак багато жінок по своєму досвіду знають, як корисний сир при випаданні волосся.

Харчування при випаданні волосся: цукор, інсулін і тестостерон

Чим солодший обід, тим солоніша сльози, про це варто пам’ятати, якщо у вас випадає волосся. Природно, цукор сам по собі не робить впливу на волосся, проте на них впливають ті процеси, які він запускає в організмі. Для утилізації цукор – глюкози – в організмі синтезуються певні гормони (наприклад, всім відомий інсулін), і чим більше цукру, тим більше цих гормонів необхідно. Це серйозний ризик порушити крихкий гормональний баланс, і чревато це не тільки випаданням волосся.

Гормони є одним з найбільш важливих факторів, які викликають випадання волосся. Зокрема, дигідротестостерон – побічний продукт при виробленні тестостерону, є одним з основних «винуватців» втрати волосся.

Існує прямий зв’язок між рівнем інсуліну і тестостерону, тому якщо тримати під контролем інсулін, автоматично утримується і тестостерон, а, значить, у волосся залишаються хоч якісь шанси. Рівень інсуліну у людини, що не страждає діабетом, безпосередньо пов’язаний. з усіма солодкими вкусняшками, починаючи від печива з газованою водою і закінчуючи шикарним шоколадом. Таким чином, чим менше солодощів, тим менше інсуліну. У нормі інсулін, в нормі і тестостерон. Це, в свою чергу, впливає на рівень дигідротестостерону і, отже, зменшує випадання волосся.

Існує безліч причин харчуватися правильно і розумно, і боротьба з випаданням волосся – лише одна з них. Проте важливо пам’ятати, що можна поліпшити своє харчування згідно всім розумним рекомендаціям у світі, однак якщо не будуть приведені в порядок решта аспектів життя – усунутий стрес, взяті під контроль хвороби, алергія і вага, то всі зусилля виявляться марними. Призупинити випадання волосся можна, але тільки при комплексному підході.

Катерина Істоміна

Також:

  • випадає волосся раціон харчування