Харчування недавньої породіллі | В цікавому положенні

Харчування недавньої породіллі | В цікавому положенні Харчування недавньої породіллі

Харчування тільки що народила матері, як і ще вагітною, повинно включати достатню кількість всіх елементів, необхідних дитині. Наприклад, для формування кісток дитини потрібно багато кальцію. Якщо мати отримує з їжею недостатньо кальцію, то потрібний дитині кальцій надходить у грудне молоко з кісток матері. Раніше вважалося, що в цьому випадку кальцій надходить з її зубів, але це не так.

Мати повинна пити стільки молока, скільки висмоктує дитина плюс ще трохи для потреб її власного організму. Вона може вживати молоко або молочні продукти за своїм вибором. Щоденне меню матері повинне включати наступні елементи, навіть якщо їй доводиться обмежувати себе в їжі, щоб не додати у вазі:

Молоко – не менше 250 мл, а краще 400 мл в будь-якому вигляді, а також молочні продукти.

Фрукти і овочі – 6 разів на день (вам це може здатися занадто багато, але на ділі це зводиться до соку з 2 апельсинів, овочевому салату, зеленим і жовтим овочам і картоплі по 2 рази на день – разом 6 разів). Щоб задовольнити потребу організму у вітаміні С, частина овочів ви повинні вживати в сирому вигляді. Крім того, ваше меню повинне включати що-небудь з наступних продуктів: апельсини, помідори, свіжа капуста або ягоди.

Вітамін А міститься в темно-зелених або яскраво-жовтих овочах.

Картопля – цінний продукт не тільки за поживністю, а й за змістом вітамінів.

Фрукти і овочі можуть бути свіжими, консервованими, замороженими або сушеними.

М’ясо, птиця, риба – мінімум раз, а краще два рази на день. Необхідно час від часу включати в меню печінку як особливо цінний продукт.

Яйця – одне на день.

Каші і хліб (крім білого) – 3 рази на день як джерело вітамінів групи В.

Масло або маргарин – як джерело вітаміну А. Якщо ви схильні до повноти, їжте замість масла більше овочів, що містять вітамін А.

Вітамін О – за рецептом лікаря – для кращого засвоєння вашим організмом одержуваного кальцію.

Якщо годуюча мати надмірно додає у вазі, вона може пити зняте молоко, скоротити споживання м’яса і хліба. Слід строго обмежити або взагалі виключити з меню такі калорійні продукти, як цукерки, тістечка, пироги, печиво та інші кондитерські вироби (на жаль, люди, схильні до повноти, особливо люблять солодощі та інші висококалорійні продукти). Але ні в якому разі не скорочуйте споживання молока, фруктів, м’яса і овочів.

Опубліковано 12 серпня 2009 Ви можете залишити коментар

Також:

  • чому в раціон необхідно включати овочі печінку яйця???