Харчування до і після тренування | Танці фітнес аеробіка здоров’я | Сайт про здоровий спосіб життя, активний відпочинок, спорт і красі

Харчування до і після тренування | Танці фітнес аеробіка здоров’я | Сайт про здоровий спосіб життя, активний відпочинок, спорт і красі Харчування до і після тренування

Як уже на раз говорилося, щоб бути здоровим, енергійним і не страждати від надлишкової ваги, необхідно щодня збалансовано харчуватися. Тренування дадуть ефект тільки в поєднанні з правильним харчуванням. Але багато задають питання – «Що краще з’їдати до, а що після тренування?», «Які проміжки часу повинні бути між їжею і заняттями?». Зараз ми спробуємо відповісти на ці питання і внести ясність.

Що потрібно їсти перед тренуванням

Перед тренуванням потрібно їсти легку їжу, тому що якщо ви переїдете, дуже складно буде витримати фізичне навантаження. Чи не переварена важка їжа може створити такі неприємні відчуття як нудота, блювота або м’язові спазми. Для перетравлення їжі потрібна додаткова енергія. Для того щоб забезпечити органи травлення цією енергією, приплив крові до них значно посилюється. У свою чергу, це призводить до відтоку крові від інших органів, у тому числі – від м’язів. Під час інтенсивного фізичного навантаження м’язи будуть випробовувати кисневий голод, що загрожує ушкодженнями, розтягненнями і судомами.

З іншого боку, потрібно подбати про те, щоб не тренуватися впроголодь. Недостатній рівень цукру в крові голодної людини не дасть можливості виконувати вправи на повну силу, а значить, не буде спалюватися в необхідній кількості жир. Я вже не кажу про загальну млявості і поганому самопочутті.

В ідеалі, останній прийом їжі має бути за дві години до тренування і складатися переважно з вуглеводів – продуктів, які запасуться вам енергію і будуть витрачені в період розминки і першої половини тренування. Уникайте білків і жирів. Продуктів з високим вмістом волокон (м’ясо, картопля), також слід уникати. Вони довго перетравлюються і можуть до моменту початку занять все ще знаходитися у вашому шлунку.

Самим розумним виходом у даній ситуації буде – з’їсти за дві години до початку тренування кілька фруктів або випити свіжий фруктовий сік. Можу порекомендувати вам список продуктів містять вуглеводи.

Що потрібно їсти після тренування

Найпершим продуктом, який просто необхідно вжити після тренування є питна вода. Під час виконання вправ ви втратили багато вологи. До речі, воду потрібно пити не тільки після, але і під час тренування.

Що стосується прийому їжі, то він не може бути раніше, ніж через 2 години після закінчення останньої вправи. За складом це повинна бути суміш вуглеводів і білків. З перевагою у бік вуглеводів. Жири намагайтеся не вживати зовсім або звести їх споживання до мінімуму.

Прийом продуктів містять білки, дуже важливий для організму, який піддався активній фізичному навантаженні. Білки забезпечують організм амінокислотами, які необхідні для відновлення м’язової тканини. Білки відмінно затримують вологу в м’язах, а також сприяють кращому всмоктуванню вологи стінками кишечника.

Можете також скористатися переліком продуктів, що містять білки. Якщо у вас немає часу для приготування складних страв, то салату з свіжих овочів і скибочки чорного хліба зі шматочком курячого філе, буде цілком достатньо.

Головне – не передати.

Михайло Єлізаров

кандидат медичних наук

Також:

  • що їсти після танців?