ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ЗДОРОВОГО СЕРЦЯ

ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ЗДОРОВОГО СЕРЦЯ ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ЗДОРОВОГО СЕРЦЯ

Серцева недостатність з’являється після того, як серцю було нанесено пошкодження (зазвичай інфарктом) до такої міри, що воно менш ефективно перекачує кров в організмі. Це призводить до надзвичайної втоми, отдишке і набряків ніг і щиколоток. Але хороші новини в тому, що ми можемо помітно знизити ризик захворювання правильним харчуванням.

Що таке Коронарна хвороба серця

Коронарна недостатність серця впливає на чоловіків і на жінок, і хоча в основному страждають нею люди старшого віку, захворіти можна вже в 25 років. Це сімейне захворювання і ризик збільшується курінням, нездоровим харчуванням, високим рівням холестерину, діабет, високим кров’яним тиском, ожирінням і недоліком фізичних вправ.

Як дієта може знизити ризик?

Здорова збалансована дієта допомагає отримати від життя більше в усіх сенсах. Також вона допомагає знизити ризик інфаркту. Прочитавши ці поради подумайте про те які з них відносяться до вас і на що варто звернути особливу увагу.

5 порцій на день

Як мінімум п’ять порцій фруктів і овочів на день допомагає запобігти розвитку атеросклерозу.

Рибу треба їсти як мінімум два рази на тиждень і одна порція повинна бути жирною рибою. Жирна риба (макрель, лосось, сардини, форель, окуні і свіжий тунець) надають багато корисних для серця жирів омега 3.

Цільнозернові

Американські дослідження показали, що дієта, що включає три і більше щоденних порції зернових, наприклад, хліба з непросіяного борошна, житніх крекерів або коричневого рису, може знизити ризик захворювання серцевою недостатністю на 30%.

Менше жиру менше холестерину

Зниження загальної кількості жиру (особливо насиченого жиру) знизить кількість жиру в крові. Заміна насичених жирів ненасиченими допоможе поліпшити співвідношення “хорошого” холестерину до “поганому” холестерину в крові.

Слідкуйте за вагою

Якщо ви страждаєте ожирінням, зниження ваги знизить навантаження на серце і допоможе знизити кров’яний тиск.

Скоротіть сіль

Зниження вживання солі до не більше 7 г солі в день для чоловіків і не більше 5 г для жінок також допомагає знизити кров’яний тиск.

Ні алкоголю

Занадто багато алкоголю завдає шкоди серцевому м’язі, збільшує кров’яний тиск і підтримувати здорову вагу стає складніше. Але помірна випивання (від 1 до 2 келиха в день) може захистити серце у чоловіків старше 40 років і жінок, прешедшая через менопаузу.

Що якщо у вас вже було серцеве захворювання

Недавнє дослідження розглянуло всі вплив дієти на людей, які перенесли інфаркт або страждають серцевими захворюваннями, та уклало, що дієтологи, що працюють з такими хворими, повинні керуватися трьома порадами:

вживання великої кількості жирів омега-3 (дві-три порції жирної риби в тиждень; рапсова олія). Омега-3 допомагає зберігати регулярне серцебиття, знизити рівень тригліцеридів (жирних речовин в крові) і запобігти згустки крові в артеріях.

Як міінмум п’ять порцій фруктів і овочів на день заради захисних антиоксидантів.

Скорочення насичених Житов і часткова заміна їх ненасиченими жирами, наприклад, оливкова або рапсова олія.