Втекти від кілограмів: як схуднути за допомогою бігу | Дієти

Втекти від кілограмів: як схуднути за допомогою бігу | Дієти Дієти: Втекти від кілограмів: як схуднути за допомогою бігу

Скільки бігати

Починати бігати слід з 10-15 хвилин на день. Через тиждень можна додати до пробіжки ще 5 хвилин, через 2 тижні – ще п’ять, і таким чином довести загальний час пробіжки до півгодини.

Наприклад:

1 тиждень – 10-15 хвилин пробіжки

2 тиждень – 15 хвилин пробіжки

3 тиждень – 20 хвилин пробіжки і т. д.

Поступово збільшуючи навантаження для організму, ми тим самим робимо схуднення безболісним. А ще після 30-хвилинної фізичного навантаження, у тому числі і бігу, в кров виділяється гормон щастя – ендорфін. З’являється відчуття легкості і радості, яке ще називають «м’язова радість».

Як харчуватися

Не можна бігати на повний шлунок. Прийом їжі, радить інструктор, повинен бути за 2 години перед пробіжкою. За 40 хвилин можна з’їсти щось легке, наприклад, салатик або йогурт.

Після бігу також краще відразу щільно не їсти. Можна попити води, а потім зробити легкий перекус. «Перекусити потрібно протягом 1-15, години після пробіжки. Краще якщо це будуть тушковані вощи, вони засвоюються краще свіжих, – радить лікар-дієтолог Надія МЕЛЬНИЧУК . – Під час занять бігом слід добре харчуватися. Тобто, ваше харчування повинне бути збалансовано за основними компонентами: білках, жирах, вуглеводах.

Добова калорійність раціону, якщо ви хочете схуднути, не повинна перевищувати 1200-1400 ккал. Крім того, корисно поєднувати біг з іншими вправами для зміцнення черевної стінки живота (наприклад, з пресом), а також з вправами для м’язів талії і стегон ».

Біг сприяє нарощуванню м’язової маси, тому організму для нормального обміну речовин потрібні білки. А от кількість простих вуглеводів слід зменшити, тому що організм буде витрачати їх у першу чергу замість того, щоб спалювати жири. З складних вуглеводів краще вживати овочі, особливо тушковані, зелень, фрукти, каші.

Розрахувати добову потребу організму в білках, жирах і вуглеводах можна за такою схемою.

Білки – 0,8 г на 1 кг ваги

Жири – 0,6-0,7 г на кг ваги

Вуглеводи – 200-250 г на 1 кг ваги.

При розрахунку враховуйте, що кількість білків, жирів і вуглеводів слід множити на кілограми бажаної ваги, а не реального.

Також:

  • як схуднути за 3 тижні за допомогою бігу
  • Похудати за 2 місяці на 20 кг за допомогою бігу