Вправи на еліпсоїді

Вправи на еліпсоїді Вправи на еліпсоїді

Якщо ви всерйоз вирішили зайнятися спортивними тренуваннями, то в першу чергу вам необхідно отримати інформацію про можливі протипоказання і побічні ефекти занять. Для цього відвідайте свого лікаря, який повідомить вам її після проведення обстеження.

Темп тренувань на еліпсоїді не повинен бути менше 3 – 4 разів на тиждень. В іншому випадку ніякого очікуваного позитивного ефекту від них не буде. А для того, щоб швидко скинути зайву вагу заняття на еліптичному тренажері необхідно проробляти практично щодня. При цьому потрібно з перших днів занять встановити собі чітко визначений час їх початку і строго його дотримуватися. Це дозволяє організму самостійно налаштовуватися на тренування.

На самому початку тренувань найбільш оптимальними вважаються вправи на еліпсоїді, тривалість яких лежить в межах від 20 хвилин до 1 години. Мінімальну тривалість мають тренування на перших етапах занять. Це необхідно для проведення адаптації організму до фізичних навантажень. У міру того, як ви будете відчувати недолік навантаження, час занять слід поступово збільшувати, довівши його до максимуму. Проведення тривалих тренувань (більше години) дозволяє організму ефективно позбавлятися від надлишку ваги за рахунок спалювання жиру. Величина навантаження при цьому повинна бути не більше половини від максимально можливої.

Протягом усього заняття необхідно здійснювати суворий контроль над станом свого організму. Якщо виникають неприємні відчуття (нестача повітря, плутаність дихання тощо), то це свідчить про надмірну величині навантаження. Проте заняття на еліпсоїді не повинні доводити організм тренується до стану знемоги. Тому при виникненні подібних симптомів слід негайно знизити інтенсивність фізичних вправ приблизно на 50% до повного відновлення дихання.

Перед тим як приступити до занять на еліптичному тренажері, необхідно виконати розігрів м’язів для підвищення коефіцієнта їх еластичності і гнучкості, що зменшує ризик травмування. Для цього виконують комплекс розтягують і зігріваючих вправ, що приводить основні групи м’язів в оптимальний робочий стан. Точно такий же комплекс вправ виконують і на заключній фазі тренування для зняття надмірної напруги з м’язів. Тривалість початкової (розминки) і завершальній стадій тренування вибирається близько 5 хвилин.