Вирощування чемпіонів. Режим дня і харчування.: Fitnesburg – фітнес-портал Єкатеринбурга

Вирощування чемпіонів. Режим дня і харчування.: Fitnesburg – фітнес-портал Єкатеринбурга Вирощування чемпіонів. Режим дня і харчування.

Дві школи

Мабуть, найскладніше завдання, яке доведеться вирішувати батькам майбутніх чемпіонів – це суміщення спортивної школи із загальноосвітньою. Починаючи із ступеня УТГ (навчально-тренувальних груп) хлопці займаються в спортшколі по 12-18 годин на тиждень, а значить, тренування стають щоденними і займають більшу частину вільного часу. І саме на цьому етапі найчастіше починаються проблеми в загальноосвітній школі.

Один з найстійкіших міфів нашого суспільства полягає в тому, що заняття спортом і нормальну освіту несумісні. З повною відповідальністю заявляємо – це не так. Проблема набагато глибша й полягає вона в тому, що часто в спорт потрапляють і досягають високого результату хлопці з неблагополучних сімей, де ніхто просто не ставив завдання поєднати дві освіти. А завдання це цілком під силу серйозним батькам.

Головне в її рішенні – не чекати, коли вона постане з усією гостротою, а вирішувати її з моменту надходження дитини в спортшколу. Найкраще, що ви можете зробити – це з раннього дитинства привчити дитину до певного режиму дня. У наш час йде багато суперечок про необхідність режиму. Можливо, для когось режим не принциповий, але для юного спортсмена це дуже важливо. І якщо ви налаштувалися на спортшколу, поясніть дитині, що режиму дотримуються всі спортивні зірки.

Насамперед, ваша дитина повинна спати не менше 8 годин на добу. Увечері укладати його слід не пізніше 22 годин. Далі потрібно чітко розрахувати, в які години дитина робить уроки, в які тренується, коли відпочиває. Поговоріть з вчителями, попросіть їх підтримати юного спортсмена, можливо, домовтеся про індивідуальних заняттях, якщо дитина щось пропустив або не зрозумів. Дитина їде на змагання – нехай візьме з собою підручники, в перервах можна повторити пройдене. Контролюйте заняття дитини в загальноосвітній школі, поки не відчуєте, що він звик до режиму і виконує всі завдання самостійно і вчасно.

Обов’язково підкреслюйте, що саме режим відрізняє його від товаришів, які не займаються спортом, і тільки він дозволить досягти результату. Хваліть його за успіхи в навчанні, але ні в якому разі не карайте забороною тренуватися за погану успішність. Ваше завдання зробити заняття в двох школах рівнозначними. Дитина, привчений організовувати свій день, згодом здатний поєднувати навчання у ВУЗі з професійними тренуваннями. І таких прикладів чимало.

Ще один привід для занепокоєння – це харчування

Ваша дитина постійно відчуватиме додаткові фізичні навантаження, а значить, його харчування повинне бути збалансованим і здоровим. Тільки наставник в змозі визначити, на який саме вид харчування потрібно зробити акцент на даному етапі тренувань. Але це буде пізніше. У перший рік навчання вам необхідно привчити дитину ставитися до їжі серйозно, приймати їжу в строго відведений час (грунтовний прийом їжі не менше ніж за 1,5-2 години до тренування; за 40 хвилин – склянку солодкого чаю з швидко засвоюваними вуглеводами (печиво) , після тренування їсти можна не раніше, ніж через годину).

Дієта юного спортсмена обов’язково повинна включати в себе каші, білкову їжу (м’ясо, горіхи), овочі і фрукти. Поясніть дитині, що популярний зараз фаст-фуд: чіпси, газована вода, шоколад, булки, – не їжа для справжнього спортсмена. Це не означає, що все це знаходиться під повною забороною, жорстоко було б позбавляти дитину маленьких радощів. Але подібні відхилення в харчуванні можна допускати зрідка, не частіше одного разу на тиждень, за святковим столом або після змагань.

І, звичайно, діти, які серйозно займаються спортом, потребують додаткового отриманні вітамінів і мінералів. В ідеалі, вітаміни теж повинен виписувати лікар, але два рази на рік, у листопаді та квітні, ви можете самостійно придбати вітамінний комплекс і Проспіваємо їм дитини.

Самообслуговування

Маші-растеряша серед спортсменів зустрічаються нітрохи не рідше, ніж у звичайних школах. Забуті костюми, кросівки і рукавиці батькам юних зірок доводиться купувати заново, що неодмінно позначається на сімейному бюджеті. Життя саме привчає дітей-спортсменів до самостійності. Але й допомога батьків буде зовсім не зайвою. Діти повинні зуміти самостійно роздягтися і одягнутися, прийняти душ і зібрати спортивну сумку. І навчити цього дитину повинна мама. Звичайно, на перших порах втрати неминучі. Але згодом неуважність і неорганізованість може принести безліч проблем.

Часто, економлячи на готелі, хлопці їдуть додому прямо зі спортивного залу, ледь-ледь встигнувши отримати заслужені нагороди. І в такій ситуації дитина, який не вміє швидко і акуратно зібрати свої речі, перетворюється на справжнє стихійне лихо для команди. А адже що варто було мамі потренувати сина вдома. Тим більше що з однієї і тієї ж сумкою хлопці їздять зі змагань на змагання, а значить можна чітко визначити місце кожної речі в ній і те, в якому вигляді вона повинна лежати.

У готелях хлопці живуть в кімнаті по декілька чоловік і там відразу помітно, хто акуратний, а у кого в речах панує безлад. Діти досить строго судять один одного, і така начебто дрібниця здатна зашкодити відносинам дитини з колективом. А адже саме ці відносини часто стають джерелом психологічних проблем.

Окрема тема – це правила поведінки на дорогах і техніка безпеки. У програмі навчання у спортшколі є обов’язкові лекції з цих питань, але цього недостатньо. І батьки повинні періодично нагадувати ці правила дітям. Непогано, якщо ваша дитина володіє початковими навичками надання першої допомоги. Такі вміння ніколи не бувають зайвими.

Кількість переглядів: 13983

Також:

  • хто зірок дотримується режиму дня