Види родимок | Сімейний портал Світ Добра

Види родимок | Сімейний портал Світ Добра Види родимок

Родимки – це утворення на тілі, викликані фізіологічними процесами статевого дозрівання або переносимої вагітністю у жінок. Їх поява стимулюється зосередженням пігментних клітин меланцітов, які відповідають за колір шкіри.

Слід зазначити, що звичні вже нам невуси і бородавки . як їх ще називають у народі, також відносяться до родимок і вимагають підвищеної уваги при лікуванні.

Адже велика кількість і істотний розмір пігментних утворень на тілі є першопричиною меланоми – ракового захворювання шкіри, одного з найбільш небезпечних.

Яка ж класифікація родимок і вимагають вони граничної уваги? У цьому питанні не може бути однозначної відповіді – залежить від розміру утворень і характеру їх розповсюдження по тілу.

Одне можна сказати з упевненістю – якщо ви не бажаєте посилити ситуацію з утворенням родимок на тілі, то слід побоюватися сонячного світла у великих дозах, а також жорстких мочалок.

Великі родимки і зовсім краще мити рукою, гранично акуратно.

Деякі люди вже народжуються з рідними плямами на тілі. Такі плями нешкідливі, якщо вони мають стійкий характер і не видозмінюються з часом.

Але у випадку якщо ваші родимки з’являються періодично новими утвореннями на тілі і ростуть – потрібно починати лікування і намагатися їх вивести.

Нешкідливі родимки розміром від одного до п’яти міліметрів не несуть шкоду і являють собою пігментні НЕ рельєфні плями на людському тілі. Вони практично не заважають людині в процесі життєдіяльності.

Інша річ невуси, утворення яких на долонях, стопах або в зоні статевих органів призводить до дискомфорту і навіть деколи до сильних больових відчуттів.

Виводити невуси буває дуже складно і болісно . але зараз існують медичні препарати, які можуть з цим впоратися.

Пігментні родимки

Родимки можна ділити на два великі класи виходячи з характеру їх утворення і кольору.

Пігментні, тобто ті, які ми вже розглядали більш докладно вище, можуть являти собою невелике піднесення на тілі від світло-коричневого до чорного кольору .

При стабільному розмірі вони не несуть ніякої шкоди.

Судинні родимки

Але є також і судинні родимки, утворення яких супроводжується серйозними ускладненнями в характері шкіри.

Даний вид родимок відрізняється широким спектром кольору – від яскраво червоного до синього, і зміною цього кольору на блідий при фізичному впливі.

Саме до класу судинних родимок і відносять бородавки . які ще називають стрижневими родимками через наявність стрижневого підстави всередині структури освіти.

інтрадермального невуси

інтрадермального невуси зводять в окремий клас, відрізняються піднесенням над шкірою і можливим наявністю волосся .

Це викликає не тільки візуальне відразу побачивши такої освіти, але і веде до неприємних наслідків у вигляді необхідності боротися з бородавками.

Саме вони є наступною формою розвитку інтрадермального невусів.

Блакитні невуси

Окремий клас родимих??плям і утворень складають блакитні невуси.

Але якщо звичайні не несуть негативного впливу на організм, обмежуючись освітою наростів на тілі, які можуть набувати сферичну форму і характерний блакитний колір, то от з блакитними клітинними невусами ситуація йде далеко не настільки гладко. < / p>

Ці родимі освіти можуть призводити до появи ракових клітин, через що і отримали свою назву. Причиною цього є процеси біологічно активних поліфераціі меланоцитів . А після утворення цих клітин недовго і захворіти меланомою.

Диспластичні невуси

Диспластичні невуси являють собою утворення неправильної форми, які зазвичай розташовані на частини голови, покритої волоссям або ж у прикритих одягом ділянках шкіри інших частин тіла.

Вони можуть з’являтися і після 35 років, але при цьому є спадковими .

Гігантські пігментовані невуси

А ось гігантські пігментовані невуси навпроти – з’являються на тілі дитини ще при народженні і збільшують свій розмір в ході його зростання.

Колір їх зазвичай стабільний – від світло жовтого до темно коричневого. Вони в принципі нешкідливі, але можуть виявлятися і в самих незручних місцях, наприклад на обличчі.

Якими б не були пігментні утворення на тілі, за ними необхідно стежити постійно. Пам’ятайте, що будь-яка, навіть сама нешкідлива на перший погляд, родимка, може стати причиною великих проблем.