Вибираємо дієту для зниження ваги кішки, як змусити кішку схуднути, дієта зниження ваги кішки кота, вибір корму для схуднення кішки кота, зниження ваги кішки кота, годування кішки, про кошек тварин

Вибираємо дієту для зниження ваги кішки, як змусити кішку схуднути, дієта зниження ваги кішки кота, вибір корму для схуднення кішки кота, зниження ваги кішки кота, годування кішки, про кошек тварин Вибираємо дієту для зниження ваги у кішки

Щоб знизити вагу у кішки, необхідно знизити кількість споживаних їй калорій. Більшість фахівців радять при розробці дієти для огрядних кішок годувати їх таким чином, щоб вони споживали в добу близько 75% калорій, необхідних їм за умови ідеальної ваги. Насправді, дуже важко дати загальну рекомендацію для всіх тварин, оскільки існує суттєва варіабельність (до 20%) в енергетичних потребах кожного індивідуального тваринного одного і того ж ваги.

Звичайна їжа або спеціальна дієта? Існує два способи скоротити калорії. У першому випадку слід зменшити порцію їжі, а в другому – запропонувати тварині спеціальну дієту.

У спеціальних комерційних дієт для скорочення ваги є ряд переваг. По-перше, такі дієти містять високий рівень волокна і низький рівень жирів, що дозволяє більш ефективно скидати вагу, ніж, якщо годувати тварину звичайним високожирні кормом, але в меншій кількості. Це пояснюється тим, що жир містить в два рази більше калорій, ніж білки і вуглеводи, а низькокалорійні дієти дозволяють тварині відчути насичення при меншому споживанні калорій. Крім того, кішка споживає більше енергії, переварюючи низькокалорійний корм з високим рівнем волокна. Слід пам’ятати про те, що зменшуючи порцію звичайного корму, ви разом з цим зменшуєте кількість білка, вітамінів і корисних мінералів, які отримує ваша кішка. Тому якщо ви вибрали цей спосіб контролю за вагою вашого вихованця, вам слід давати йому додаткові підгодівлі.

Правда, бувають іноді випадки, коли кішці слід залишити її звичайний корм, тільки зменшивши його кількість. Це відбувається, якщо кішка вже знаходиться на спеціальній дієті-за іншого захворювання (наприклад, каменів у сечовому міхурі). У деяких випадках спеціальні дієти для зниження ваги недоступні або ж занадто дорогими.

Серед комерційних спеціальних дієт для зниження ваги можна назвати Hill’s Prescription Diet r / d і w / d, Purina OM-Formula, Eukanuba Reduced Fat Formula і т. д. Багато виробників таких дієт стверджують, що вони повністю збалансовані. Щоб переконатися в цьому, слід врахувати таке.

Жири. Жир – є самим калорійним живильною речовиною, забезпечуючи в два рази більше калорій, ніж білки і вуглеводи. У більшості спеціальних дієт для зниження ваги зменшують саме вміст жирів. Однак будь-якою твариною необхідно виразно кількість жиру для підтримки здоров’я, зокрема жиророзчинні вітаміни A, D, E, і K, жирні кислоти та інші жири. Рекомендується, щоб жирність дієтичного котячого корму для зниження ваги знаходилася в межах 7-14%.

Волокно. Спеціальні дієти для скорочення ваги зазвичай містять підвищену кількість волокна, яке відноситься до важко перетравлюваним вуглеводам. Високоволокністие знежирені дієти забезпечують більш ефективну втрату жирової маси тіла, ніж просте скорочення кількості звичайного корму з високим вмістом жиру. Волокно стимулює жування, збільшує метаболічну енергію, необхідну для переварювання їжі, уповільнює просування їжі з шлунку в кишечник, допомагає стабілізувати рівень глюкози в крові і покращує чутливість організму до інсуліну. В результаті, тварина швидко насичується і відчуває себе ситим на протязі тривалого відрізка часу. Правда, волокно трохи знижує перевариваемость інших поживних речовин в кормі. Багато дієти містять більше 5% волокна на основі сухої речовини, а деякі з них навіть до 12-30%. Такі дієти можуть привести до зайвого газоутворення і збільшенню обсягу калу.

Білок. Спеціальна дієта для скорочення ваги повинна містити білок в кількості, необхідній для запобігання втрати м’язової маси тіла, і при цьому забезпечувати зниження його жирової маси. Така дієта для кішок повинна містити, принаймні, 35% білка на основі сухої речовини.

Калорії. , що худнуть кішки повинні споживати меншу кількість калорій для того, щоб використовувати накопичений жир як джерело енергії. Кількість споживаних калорій залежить від віку, розміру і активності тварини. В цілому, спеціальна дієта для зниження ваги у кішок повинна містити менше 3,6 кілокалорій на грам сухої речовини.

Вітаміни і корисні мінерали. Хороші, збалансовані дієти для зниження ваги містять всі необхідні кішці вітаміни і корисні мінерали в правильній кількості. У минулому у домашніх тварин, яких саджали на звичайну дієту, скорочуючи кількість їжі, з’являлася суха, лущиться шкіра, оскільки вони отримували меншу кількість жирних кислот. У кращі сучасні дієти тепер спеціально додають жирні кислоти, іноді у вигляді риб’ячого жиру. Щоб шкіра вашої худеющей кішки і її шерсть були здорові, можливо, знадобиться додатково давати їй спеціальні добавки, які широко представлені в зоомагазинах. Залежно від кількості та типу корму, який отримує ваш вихованець, рекомендується доповнювати його вітамінами і корисними мінералами.

Годування спеціальною дієтою. Слід завжди консультуватися з ветеринаром перед тим, як зайнятися зниженням ваги вашого вихованця. Не можна дозволяти огрядним кішкам худнути занадто швидко, інакше може розвинутися серйозне захворювання печінки. Всі члени сім’ї повинні строго слідувати рекомендаціям дієти. Годування спеціальною дієтою і підгодівля тваринного різними смаколиками неминуче призведуть до відсутності ефекту. Годуєте вашу кішку до того, як ви будете готувати їжу собі і сідати за стіл – це запобіжить її жебрацтво. Годуєте її окремо від інших тварин, щоб вона не забирала їжу у них. Краще давати їй невеликі порції 3-4 рази на день, чим годувати тільки раз чи два рази на день. Переконайтеся, що прісна вода завжди доступна.

Дієти для зниження ваги допомагають ефективно боротися з ожирінням домашніх тварин. При виборі дієти слід ретельно вивчити її склад, щоб переконатися, що тварина отримує все необхідне для його здоров’я. Для того щоб дієта стала ще більш ефективною, слід доповнити її фізичними вправами.

Правовласник: портал Зооклуб

При передруці цієї статті активне посилання на джерело ОБОВ’ЯЗКОВА, в іншому випадку, використання статті розглядатиметься як порушення “Закону про авторські та суміжні права”.