Весняний пост: чи можна схуднути?

Весняний пост: чи можна схуднути? Весняний пост: чи можна схуднути?

Піст – це давня традиція. Деякі дотримуються посту, щоб трохи схуднути, деякі – щоб вивести з організму шлаки, дуже багато – з релігійних міркувань. Неважливо, що саме спонукало особисто вас на такий крок, але якщо ви постите не по релігійних міркуваннях, варто поставити питання: що може принести вам піст і чи піде він на користь вашому здоров’ю і, перш за все, вашій фігурі? Піде Чи пост на користь вашому організму?

Весняний пост: види голодування

Існує цілий ряд різноманітних видів голодування, наприклад:

    Суворе голодування – дозволяється тільки вода або чай Голодування на соках – дозволено вживати в їжу невелику кількість фруктових та овочевих соків Класичне голодування по Отто Бухінгер – всі необхідні поживні речовини організм отримує зі спеціального картопляного супу Голодування на молочній сироватці – 1 літр сироватки в день, чай без цукру і вода Базова дієта – можна правильно харчуватися, дотримуючись певного плану

Схуднення за рахунок весняного поста?

Одне можна сказати точно: якщо ви хочете ефективно схуднути і зробити це без шкоди для вашого здоров’я, вам слід надовго змінити звички харчування і більше рухатися. Піст може стати імпульсом ще раз грунтовно поміркувати на цю тему. Якщо ви збираєтеся змінити ваші харчові звички лише на певний пром3жок часу, а потім повернутися до колишнього способу життя, ваші втрачені кілограми обов’язково повернуться назад.

На замітку: впродовж довгострокового зміни харчових звичок ви навчитеся вибирати правильні продукти харчування. Пост як явище короткострокове не допоможе вам навчитися харчуватися правильно і збалансовано.

Шлаки і пост?

Багато людей, що дотримують пост або займаються лікувальним голодуванням, дотримуються думки, що в людському організмі накопичуються так звані шлаки або відходи обміну речовин. І час від часу ці шлаки слід з організму виводити. Фактично ж організм виводить всі кінцеві продукти обміну речовин за допомогою нирок, кишечника або крізь пори шкіри. Передумовою для цього є вживання великої кількості рідини.

Піст і реакція організму

Якщо ви протягом довгого часу не забезпечуєте ваш організм необхідними поживними речовинами, він перебудовується на так званий голодний обмін речовин і починає економно спалювати калорії. А потім починає переробляти власні резерви.

Добре звучить, чи не так? Ось тільки резервами в даному випадку стають не зайві жирові клітини на вашому животі та стегнах, а вуглеводні запаси в печінці і м’язах.

Чи не постите занадто довго

При тривалих голодовках збиток, що наноситься вашому організму, може вжити серйозних масштабів. Голодування можуть довести вас до загрозливого скорочення кількості м’язового білка. При короткострокових голодовках також можуть виникати проблеми: стомлюваність, головні болі, порушення сну, запаморочення і підвищена пітливість. Зниження артеріального тиску і напади подагри також можуть розглядатися як наслідки голодовок або посту.

Голодування з точки зору вчених

Сьогодні голодування застосовується для профілактики захворювань, викликаних непомірним вживанням їжі, або для того, щоб пом’якшити протягом таких захворювань. Прикладом таких захворювань є хвороби серцево-судинної і травної системи.

Резюме

Класичне голодування не є підходящою заходом щодо зниження ваги. Практика, однак, показує, що багато людей після лікувального голодування починають осозанно підходити до свого харчування і способу життя.

Моя порада: спробуйте лікувальне голодування разом з вашими друзями, колегами по роботі, а потім обміняйтеся враженнями.