Велосипед для схуднення – користь катання на велосипеді

Велосипед для схуднення – користь катання на велосипеді Велосипед для схуднення

Прогулянки на велосипеді вже давно перестали бути просто приємним проведенням часу. Дивлячись на міцні фігури велоспортсменів, можна з повною упевненістю сказати, що велосипед – відмінний спосіб схуднення.

Який ефект велосипеда для схуднення і як потрібно кататися, щоб виявилася користь катання на велосипеді?

Ефект

Тривалі велопрогулянки здатні надати користь на весь організм. Велике навантаження при катанні припадає на ноги, стегна і сідниці, що допомагає не тільки позбутися від зайвої ваги, але і запобігти появі целюліту. При русі на велосипеді наші легені починають працювати на повну силу, таким чином, кров збагачується киснем, покращуючи роботу серцево-судинної системи. Крім того катання зміцнює м’язи ніг і стегон, робить їх більш витривалими.

Особливо корисні такі фізичні навантаження кращим людям і тим, хто страждає варикозним розширенням вен. У зв’язку з високою вентиляцією легенів під час катання, організм швидко позбавляється від токсичних речовин, викликаних тютюновим димом, а обертання педалями покращує кровотік в ногах і усуває застійні явища у венах.

Програма велотренування

Щоб їзда на велосипеді справила потрібний ефект, а час було витрачено з користю для здоров’я, необхідно дотримуватися кількох принципів:

Час катання

Вибір часу доби для велопрогулянок – питання суто індивідуальний. Якщо для вас зручніше починати день з фізичних навантажень, то вирушайте на прогулянку вранці, не раніше ніж через годину після сніданку. А ввечері, навпаки, найкраще закінчувати катання на велосипеді за 30-60 хвилин до вечері. Не рекомендується здійснювати велопрогулянки після полудня – в цей період великий ризик перегріву і сонячного удару.

Тривалість і частота тренувань

Враховуючи те, що прогулянки на велосипедi не такі інтенсивні і тривалі, як, пробіжки, проводити тренування бажано щодня, тобто 7 разів на тиждень. Максимальна тривалість їзди не повинна виходити за рамки 1-2 годин на день. Для тих, хто тільки починає кататися на велосипеді, оптимально крутити педалі 15-30 хвилин на день, з кожним днем??додаючи 5 хвилин до тренування.

Якщо після чергового тренування ви відчуваєте сильний біль в м’язах і суглобах, то зупиніться на попередньому часу заняття.

Маршрут промислового комплексу

Перед поїздкою на велосипеді ретельно продумайте маршрут: чи буде це кільцева дорога або шлях туди і назад. Для ефективного спалювання жиру вибирайте рівномірну трасу – порівняно рівну грунтовку або гладкий асфальт.

Для комфортної їзди підбирайте зручний одяг – шорти або спортивні штани, а також взуття, міцно сидить на ногах, і спеціальні окуляри для катання на велосипеді, що захищають очі від яскравого сонця, пилу і комах.

Також:

  • катання на велосипеді вранці чи ввечері
  • чи схуднуть ноги і сідниці від катання на велосипеді