Веганське дієта

Веганське дієта Веганське дієта

Веганське дієта – варіант раціону без використання тваринних продуктів. Веганство як стиль життя і моральний вибір мало пов’язане з бажанням схуднути. Зазвичай веганами стають з міркувань релігійного плану, або переконань про неприпустимість встановлення пріоритету одних біологічних видів над іншими. Вегани вважають нечесним той факт, що ми любимо і вирощуємо одних тварин, і вбиваємо заради м’яса інших. Рух зародився на Заході в 70х роках минулого століття, а сьогодні воно тісно пов’язане з екологічним радикалізмом і боротьбою за права тварин. Так, за статистикою ВООЗ серед строгих вегетаріанців більше струнких людей, ніж серед «м’ясоїдів», однак існують і інші дані. 30% підлітків поправляються на 5-7 кг в перший рік відмови від м’яса, яєць, тваринних масел і молока. Пов’язано це, як ви розумієте, не з веганство, а з незбалансованістю раціону і переїданням.

Веганське дієта і схуднення

Один з авторів книги «Веган Фрік» (Vegan Freak) і пропагандист веганскої способу життя Боб Торрес зауважує, що харчування одними картопляними чіпсами, печивом, фаст-фудом та пивом мало відповідає поняттю про дієту. Однак за його ж даними, саме так починають свій «шлях» більшість веганів з етичних причин. Збалансована дієта без тваринних продуктів здатна допомогти в зниженні ваги, але щоб її дотримуватися, слід вивчати певні правила.

Кім Барнуін і Рорі Фрідман, автори веганскої бестселера «Худа стерва» (The Skinny bitch) упевнені, що правильне харчування для схуднення має відповідати наступним вимогам:

* Повна відмова від кави. Цей напій «забруднює» організм і провокує переїдання;

* Виняток сміттєвої їжі. Хоч чіпси і зроблені з картоплі, а не з яловичини, вони містять більше калорій і трансжирів, ніж приносять користі;

* Основою раціону повинні стати не соя і спеціальні продукти для веганів, а свіжі фрукти, свіжі та тушковані овочі і страви з цільного зерна. При цьому, фруктів і овочів слід з’їдати 5-6 порцій, зернових – 3-4 порції, а соєвим продуктів, горіхів, грибів і бобовим відводити лише 1-2 порції в щоденному раціоні;

* Головне правило «стрункого вегана» мало сподобається бажаючим схуднути без дієти і вправ. Веганство передбачає максимально природний спосіб життя, а значить, основний «привід» до того, щоб поїсти – це справжнє почуття голоду. Постройнеть мають всі шанси тільки ті, хто орієнтується на нього, а не на бажання похрустіти чимось від нудьги, або підбадьоритися чашкою калорійного напою;

* Алкоголь і кондитерські вироби допускаються тільки тих видів і марок, які не використовують у процесі приготування желатин з кісток тварин, лецитин та інші подібні компоненти. На практиці, це означає, що вам доведеться купувати досить дороге вино, і готувати солодощі самої, тому ви, волею-неволею, обмежити їх вживання.

Веганське дієта і класична дієтологія

Лікарі вітчизняної клініки «Палітра харчування» впевнені, що здоровий раціон для схуднення без повноцінного білка в складі – це нонсенс. Справа в тому, що харчування зерновими, фруктами і овочами, горіхами і бобовими не дає організму ряду незамінних амінокислот. Цю проблему вегани вирішують залежно від переконань – деякі приймають синтетичні амінокислоти, інші ж переконані, що отримують все необхідне і обходяться лише додатковим прийомом вітаміну В12, якого немає в рослинній їжі. ВООЗ вважає лакто-ово-вегетаріанство більш здоровою дієтою, так як, вживаючи молоко і яйця, людина отримує незамінні амінокислоти, а значить, не ризикує уповільненням обміну речовин.

У кожному разі, відмова від тваринних продуктів дозволить заощадити калорії і схуднути, тільки якщо ви правильно складете раціон, переглянете спосіб життя, і не будете переїдати. Тому в веганство без морально-етичної складової досить мало сенсу.

Важливо: перш ніж сісти на веганські дієту проконсультуйтеся з лікарем.

Спеціально для Your- – фітнес-тренер Олена Селіванова

Сподобалася стаття? Поділіться нею з друзям, просто клацнувши на кнопочку своєї соціальної мережі або блога: