Управління ФСКН по Пермському краю

Управління ФСКН по Пермському краю

Федеральна служба Російської Федерації

з контролю за обігом наркотиків

Управління по Пермському краю

Звідки у дивчин китайська “дурь”?

Днями інтернет вибухнув надзвичайною новиною: у популярній біологічної харчовій добавці знайдені отруйні речовини! Бажають схуднути без дієт і напруги сили волі здригнулися від ужаса. Но. вже через кілька днів телеканали поспішили заспокоїти перм’яків: мовляв, у місцевих аптеках небезпечний для здоров’я БАД не розпізнаний. Як говориться, спіть спокійно, жителі Багдада.

Треба сказати, що нещасливий БАД не в перший раз ставав об’єктом сенсацій. У ньому з завидною постійністю знаходять те ртуть, то миш’як, то сибутрамін. Але кожен раз легендарне засіб для схуднення, подібно до птаха Фенікс, відроджується з попелу і завойовує все нові сегменти ринку. По суті, ні Росспоживнагляд, ні ФСКН, ні інші органи не можуть вирішити цієї проблеми, поки в її існуванні зацікавлені.

1. Споживачі

Патологічна пристрасть російських жінок до медикаментозного схудненню порівнянна тільки до тяги російських мужиків до горілки. Всі знають, що це шкідливо, але всі роблять це. Не можна, але дуже хочеться, а значить – можна! Ось така виходить філософія.

Жертви “схудни” – таблеток рано чи пізно прозрівають і діляться досвідом з товаришками по нещастю. В інтернеті повним – повно чатів, на яких потерпілі скаржаться один одному на свою 3рку долю, але варто з’явитися новому Баду, як дами знову готові до випробування на міцність власного організму.

“Я дізналася, що людям з підвищеним тиском і з серцевими проблемами” Юй шу “не рекомендується, – пише одна мадам. – У мене особисто при прийомі” Юй шу “було серцебиття і відчуття нестачі повітря. Вже потім в інтернеті я прочитала, що препарати, що пригнічують апетит, підвищують тиск, що може призвести до серцевих ускладнення навіть через 5 років після їх прийому. Хоча я і схудла на 6 кг, але не стала доводити курс до кінця, так як злякалася за своє серце. Дівчата, хто знає назву безпечного БАДа? “

“Після перенесеного інсульту я дуже поправилася, – згадує інша дама. – І тут я дізналася, що є китайський препарат для схуднення” Юй шу “. У рекламі говорилося, що цей чай” володіє максимумом речовин, абсорбуючих токсини і жири, сприяє зміцненню стінок судин та лікування тромбофлебіту, нормалізує кров’яний тиск, знижує рівень холестерину “і має масу інших дивних якостей. Я вжила всі капсули” Юй шу “(два флакони і лікувальний чай), але це не дало жодного результату.”.

Історія пермської пенсіонерки, накупивши капсул для схуднення «Юй Шу» аж на 26 тисяч рублів, буквально розчулює. Вона труїлася цією гидотою майже півроку, чи не відчуваючи підступу. Проти очікувань, жінка не схудла, а навпаки, – набрала п’ять кілограмів зайвої ваги, і стала скаржитися на підозрілу фірму в усі інстанції. Через деякий час діяльність фірми-розповсюджувача, яка не виправдала надій не в міру повних перм’яків, була заборонена. Здавалося б, справедливість восторжествувала, але. Питається, скільки підозрілих таблеток за цей час комерсанти встигли продати, і куди поділися всі нерозпродані капсули для схуднення? Для того щоб відповісти на це питання, давайте з’ясуємо: яким чином ці самі біологічні добавки потрапляють на російський ринок?

2. Бізнесмени

Попит, як відомо, народжує споживання. Пам’ятаючи, що гроші не пахнуть, комерсанти торгують чим завгодно. У тому числі – і популярними в Росії засобами для миттєвого схуднення.

Спочатку це були тайські таблетки. По суті – контрабандний товар, до складу якого входять психотропні речовини – аналоги кокаїну та амфетаміну, а також Мезин-дол і метаквалон. Вони дійсно пригнічують апетит, але одночасно вражають клапани серця.

Потім з’явилися капсули «Юй Шу». Нібито продукт – з традиціями якості імператорського Китаю. Цей БАД продавався цілком легально, і в його рекламі говорилося, що на відміну від інших препаратів, він не містить психотропних або інших синтетичних речовин. Проте відразу в декількох областях (Тамбовської, Московської та Пермської) в Управління Федеральної служби з контролю за обігом наркотиків стали звертатися люди, які вживали капсули «Юй Шу». Вони скаржилися на різні нездужання, типу розладу травлення, безсоння, головні болі. У травні 2005 року за скаргою громадянки О. співробітниками відділу ОК-ЛОН наркоконтролю спільно з фахівцями Територіального управління розпис-требнадзора по Пермській області було проведено перевірку оптової фірми ТОВ “Майстер-Торг-Сервіс-Перм” з питання дотримання правил обігу біологічно активних добавок.

З метою виявлення в хімічному складі БАД наркотичних засобів, психотропних та сильнодіючих речовин, у присутності понятих були відібрані зразки “Юй Шу”. В результаті судово-хімічного дослідження у складі БАД “Юй Шу. Золота формула стрункості” був знайдений сибутраміну гідрохлорид. В інших областях у складі «Юй Шу» були виявлені речовини амфітамінового ряду, що викликають звикання і психологічну залежність. Питається, хто “підсадив” мільйони російських жінок на аналог кокаїну?

3. Наперсточники

Коли “Юй Шу” оголосили поза законом, співробітники наркоконтролю спробували розібратися, чому небезпечну психотропну речовину вільно продавалося в аптеках? Здивуванню оперативників не було меж, коли вони дізналися, що “Юй Шу” офіційно зареєстровано в Росії як БАД і має позитивне санепідзаключеніе! Виявилося, що реєстрація БАДів донедавна не передбачала перевірки на наркотики, сильнодіючі та психотропні речовини! І тільки з створенням наркоконтролю і появою в його арсеналі сучасних хімічних лабораторій цієї вольниці було покладено край. З подачі Федеральної служби з контролю за оборотом наркотиків 28 липня 2005 Росспоживнагляд випустив лист “Про реалізацію БАД” Юй Шу Золота формула стрункості “, у складі якої виявлено психотропну речовину – мазиндол”.

Лист пропонувало провести позапланові заходи по контролю аптечних установ і підприємств торгівлі. При виявленні біологічно активної добавки до їжі з маркуванням “Юй Шу Золота формула стрункості” наказувалося вжити необхідних заходів у встановленому порядку. Про ефективність цих заходів можна тільки гадати. Але місце “Юй Шу” на ринку біологічних добавок незабаром зайняв інший БАД. Не маючи ніякого бажання робити йому рекламу, умовно назвемо його “Шу Юй”. Поки правоохоронні та контрольні органи з’ясовували, що це – ті ж штани, тільки вид з боку, пройшов час. “Шу Юй” успішно продавався в аптеках до тих пір, поки в ньому не був виявлений все той же сибутрамін! Очевидно, на коробочках просто переклеїли етикетки.

Історія повторилася у вигляді фарсу. По накатаній схемі з’явилася директива про вилучення БАДа. Комерсанти поспішили самостійно відкликати товар з аптечної мережі, нібито для повернення його в піднебесний Китай, але. Минуло кілька місяців і інтернет вибухнув надзвичайною новиною: у популярній біологічної харчовій добавці знайдені отруйні речовини!

Після вдалого PR-ходу, який знову привернув загальну увагу до сумнівного товару, послідувало роз’яснення. Мовляв, мова йшла про старий “Шу Юй”, а в новому ніякого сибутраміну немає і в помині. Не вірите? Ось довідка.

Немає жодних сумнівів, що жінки, хоч раз пробували чудовий БАД для схуднення, будуть всюди шукати його аналоги. Порукою цьому – сила наркотичної залежності.

Тим же, кого ця чаша поки минула, порадимо не вірити недобросовісній рекламі. Схуднути від спіруліни, яка нібито “набухає в шлунку, забезпечує його наповнення і створює відчуття ситості», не можливо. Не володіють жиросжигающие функціями і японський мандарин, і лотос орехоносний, і софора японська. Не кажучи вже про насіння редьки городньої. Головний інгредієнт БАДів, що пригнічує апетит, від споживача завжди приховують.

Телефон довіри пермського наркоконтролю (342) 244-22-00.

Електронна скринька довіри пермського наркоконтролю doverie@fskn.