Туристи зганяють вагу в таборах тайського боксу | ИноСМИ – Все, що гідно перекладу

Туристи зганяють вагу в таборах тайського боксу | ИноСМИ – Все, що гідно перекладу Туристи зганяють вагу в таборах тайського боксу

У всьому світі зростає занепокоєння з приводу деформованих талій, і тепер багато іноземці з’їжджаються до Таїланду не заради того, щоб у відпустку повалятися на пляжі, але щоб пройти суворий курс тренувань з тайського боксу та інших видів бойових мистецтв.

А хтось взагалі вдаряється в крайність, кидаючи роботу, і тижнями, а то й місяцями, тренується в надії одержати верх у боргом битві з ожирінням, або відпрацьовує навички з метою стати професійним борцем.

26-річний Джордан Хендерсон (Jordan Henderson) втік від лондонського способу життя з його довгої робочим тижнем, вечірками і переїданням після того, як лікарі попередили його про неминучі прийдешні проблеми з серцем через його ваги, що становив майже 184 кілограми.

Через місяць тренувань у спортивному таборі Пхукета – на острові біля південної частини Андаманського узбережжя – він скинув цілих 20 кіло.

«Тут весь час жарко, все навколо тебе займаються фітнесом, – говорить він після ранкової прогулянки. – Це все одно, що витягти себе з звичної коробки і сконцентруватися на чомусь одному, в даному випадку – на тренуваннях заради скидання ваги ».

Читайте також: Епоха відродження італійського туризму

Перші кілька днів було ой як нелегко.

«Жахливо – спека, тренування, все болить, різка зміна дієти, – говорить Хендерсон. – До цього їв усе, що сподобається, а тепер перейшов на курчат-гриль, парові овочі і буре рис – живу тижнями з відчуттям голоду ».

Але, незважаючи на виснажливий режим, він жодного разу не подумав зібрати речі і поїхати раніше.

«Мистецтво Восьми Кінцівок»

У Таїланді бурхливо розвивається індустрія навчання тайського боксу, тисячі гостей приїжджають сюди щороку заради цього, почасти завдяки популярності змішаних єдиноборств (MMA), що поєднують техніку ударів і боротьби.

«Змішані єдиноборства – самий швидко розвивається в усьому світі вид спорту, а тайський бокс – його різновид », – говорить Уілл Еліот (Will Elliot), директор одного з понад десятка спортивних таборів в Пхукеті.

«Прилетіти сюди з іншого кінця Землі – справжній екстрим», – говорить Еліот, чий табір приймає щомісяця сотні гостей, викладають до 100 доларів на тиждень за участь у груповій тренуванні.

«Але ми в тропіках. Тут жарко. Ми в Таїланді – там, де з’явився на світ тайський бокс, так що це і є занурення », – говорить він.

Також по темі: Індійське плем’я шукає порятунок у боксі

Тайський бокс – національний вид спорту в Таїланді – відомий, як «Мистецтво Восьми Кінцівок», тому що в ньому застосовуються удари ступнями, кулаками, ліктями і колінами.

Той, хто вирішив зайнятися, повинен бути готовий до труднощів.

«Фізичні навантаження дуже інтенсивні. До кінця заняття ви виснажені. Якщо ви в змозі витримати це двічі на день у поєднанні з дієтою, ваша форма швидко покращиться », – говорить Еліот.

Так було і з 29-річним Джеймсом Мейсоном (James Mason), які торгували в Британії уживаними авто. Він важив 200 кіло по приїзді в Таїланд півтора роки тому, але з тих пір скинув понад 100 кг.

«Лікар сказав – якщо я не зроблю щось, щоб кардинально змінити своє життя, то через п’ять років помру, – говорить він. – Коли я сюди приїхав уперше, я не міг без болю в спині пройти і 200 метрів. Мені було потрібно сісти і перевести подих. Я обливався потом через спеку і вологості ».

За три місяці тренувань він підчепив м’ясоїдну бактерію, потрібно було провести три операції, і ледь не ампутували ногу.

Але він відновився і повернувся до колишнього режиму, а недавно зробив 900-кілометровий благодійний велопробіг від Пхукета до Бангкока.

Читайте також: Оздоровчий туризм

Ти повинен пірнути!

У таборі Еліота 20 чоловік з різних країн – Австралії, Британії, Єгипту і Росії – обливаються потім в нещодавно сформованої групі для новачків під пильною увагою м’язистих колишніх професійних тайських кікбоксерів.

«Раз, два, нирок, кулаком в корпус», – кричить інструктор людям з різною фізичною формою, відпрацьовує руху.

Після разминочной пробіжки, розтяжки, стрибків «зірка» і бою з тінню, починається спаринг, коли удар не доходить на волосок до вуха противника.

«Ти повинен пірнути!» – Нагадує дівчина ледь не Промахнувшись партнеру.

Головне для багатьох з тих, хто тренується, не стати чемпіоном, а скинути вагу, каже інструктор Пхіроп Чуайкаітум (Phirop Chuaikaitum), якого всі називають Аджарн (Учитель) Данг.

«Вони довго бігають, розтягуються, роблять удари в повітря – так швидше втрачаєш вагу, – каже він. – Але ми сильно не навантажуємо, щоб не завдати шкоди. Все робиться поступово, але безперервно протягом двох з половиною годин. У них тільки один трихвилинний перерву ».

Також по темі: Мафія спотворює юних боксерів

Ніякого послаблення, навіть принцам крові. «Був тут один принц з Дубая, – розповідає Пхіроп. – Він записався в групу новачків. Я вдарив його стеком, а він каже, що він з королівської родини. Хто б сюди не приїхав для занять боксом – будівельник або королівська особа – тут усі рівні ».

До кінця тренування займаються обливаються потом і кривляться від болю. І як нокаут на завершення – для тих, у кого ще залишилися сили – 100 віджимань.

«Це боляче. Болить все тіло. Іноді важко йти, – говорить Хендерсон. – Ти обливаєшся потім. Але повертаючись, ти приймаєш душ, плаваєш в басейні – і відчуття такі, що не купиш ні за які гроші ».