Схуднути з активованим вугіллям

Схуднути з активованим вугіллям Схуднути з активованим вугіллям

На які тільки хитрощі не йдуть жінки заради схуднення! Мабуть, кожен БАД і навіть деякі ліки використовують, щоб знизити вагу.

Дехто примудряється використовувати для «заповнення» шлунка заради зниження апетиту щось абсолютно неїстівне, наприклад, адсорбенти, що застосовуються для лікування отруєнь. На основі таких речовин як полифепан і активоване вугілля розроблені цілі «дієти».

Але чи варто на них сидіти? І чи можна взагалі схуднути з активованим вугіллям?

Принцип дії активованого вугілля

Схуднути з активованим вугіллям, на думку прихильників методики, можна за рахунок того, що найсильніший адсорбент здатний блокувати засвоєння вуглеводів і жирів в шлунку і кишечнику. За рахунок цього знижується калорійність харчування, і вага йде природним чином.

Існує кілька схем прийому активованого вугілля.

Згідно з першою, потрібно приймати по одній таблетці вугілля на кожні 20 кг власної ваги з кожним основним прийомом їжі. Такий «дієти» слід дотримуватися протягом 20-30 днів. Автори методу, які, втім, залишилися невідомими, кажуть, що можна схуднути на 5-6 кг.

Другий спосіб застосування активованого вугілля: приймати його натщесерце перед сніданком. Починати слід з 10 таблеток, поступово збільшуючи їх кількість до 30 штук за один прийом. У день варто додавати не більш 2 таблеток, а отже, курс тривалий.

Третій спосіб рекомендує приймати по 6 таблеток вугілля перед кожним основним прийомом їжі, незалежно від ваги тіла.

Більшість методик схуднення з активованим вугіллям радять запивати «ліки» склянкою очищеної води і намагатися не їсти хоча б протягом 20 хвилин після прийому активованого вугілля для схуднення. Іноді в сукупності з вугіллям радять приймати рослинне проносне начебто сени або ставити проносні клізми для очищення кишечника.

Факти про спосіб схуднення з активованим вугіллям

В інтернеті можна зустріти самі різні відгуки про цей метод. Діапазон варіюється від захоплених до різко негативних.

Слід знати, що дана методика не схвалена жодної з медичних шкіл і до науки ніякого відношення не має. У медицині адсорбенти використовуються, щоб швидко «увібрати» токсини, усунути продукти життєдіяльності патогенної флори і нейтралізувати деякі отрути при харчовому отруєнні.

Структура активованого вугілля така, що цей продукт не здатний увібрати молекули жирів і вуглеводів. Більш того, вуглеводні ланцюжки в ШКТ істотно коротше, адже вони починають розпадатися ще в ротовій порожнині, під впливом ферментів слини. Простіше кажучи, «блокувати калорії» активоване вугілля не вміє.

Якщо вам подобається ідея блокування засвоєння з’їденої їжі, можливо, вас кілька розчарує те, що це, загалом-то некорисно. Всі види блокаторів, які існують на ринку, «перекривають» вироблення того чи іншого травного ферменту і тим самим порушують природний процес травлення. Продукти харчування будуть в буквальному сенсі слова «бродити» в кишечнику, і тоді активоване вугілля може вам знадобитися, так сказати, за прямим призначенням.

Отже, ми з’ясували, що дієта з активованим вугіллям не блокує калорії. Може бути, прийом адсорбенту хоча би зменшує апетит? Це твердження ближче до істини.

Уявіть собі, що ваш організм налаштувався на прийом їжі, і шлунок в цей момент порожній. Природно, ваш організм буде буквально «кричати» про те, що голодний. Уникнути голодних позивів можна або поївши, або спробувавши обдурити власне тіло. Ви випиваєте склянку води, приймаєте активоване вугілля, і шлунок наповнюється. На деякий час голод покидає вас. Якщо ви сядете за стіл протягом найближчих 20 хвилин, то з’їсте відчутно менше, ніж зазвичай.

Однак і ця схема не ідеальна. Проблема в тому, що вугілля може зв’язувати деякі мінерали і вітаміни. У підсумку, ваше харчування буде незбалансованим, і підвищений апетит повернеться до вас, причому досить скоро. Сприяє цьому і фактичне недоїдання під час прийомів їжі. Простіше кажучи, ви можете почати перекушувати між основною їдою, і це не завжди будуть корисні і «схвалені дієтологами» перекушування, адже в стані голоду і стресу вами керуватиме вже не розум, а підвищений вміст кортизолу в крові.

Отже, вигода від схуднення з активованим вугіллям досить сумнівна. Якщо ви дуже хочете використовувати трюк з «перебиванием» апетиту, краще випийте склянку води за півгодини до прийому їжі.

Олена Селіванова,

фітнес-тренер

data-override-format = “true” data-page-url = “http://www. ladyfromrussia. com”>

Також:

  • схуднути з активованим вугіллям
  • Aктивоване вугiля
  • чи може активоване вугіля нейтралізувати калорії