Схуднути в пост – це реально? |

Схуднути в пост – це реально? | Схуднути в пост – це реально?

Пост і схуднення – чи можна поєднати ці два поняття? Віруючі люди вважають, що це неможливо, а прихильники здорового способу життя, навпаки, вважають, що саме в період посту можна скинути кілька зайвих кілограмів. Хто з них правий? Жіночий сайт Charla допоможе вам відповісти на це питання, розповівши, як пост відбивається на фігурі і вазі.

Пост і схуднення: думка дієтолога

Як відомо, харчування в період посту передбачає велику кількість обмежень. Особливо це стосується Великого посту, адже перший і останній тиждень в деякі дні потрібно взагалі обходитися без їжі. Якщо до цього ви харчувалися понад норму, то перенести вимушені обмеження і пити тільки воду буде дуже важко. Крім того, пост і схуднення – це ризик порушити обмінні процеси в організмі, який стане запасати отримані поживні речовини про запас, утворюючи жировий прошарок. Так відбувається саме в той момент, коли людина різко змінює звички в харчуванні – починає голодувати, хоча ще недавно снідав пельменями, обідав пиріжками і вечеряв смаженою куркою.

Що робити, якщо ви вирішили поєднати пост і схуднення? Почніть міняти харчові звички приблизно за 3-4 тижні до початку посту. Поступово зменшуйте кількість їжі, якщо ви їсте занадто багато, виключайте продукти, які сприяють накопиченню жиру і заборонені в піст. І не забувайте, що протягом 49 днів дозволяється їсти, в основному, овочі, фрукти та каші. Останні містять велику кількість вуглеводів, а тому, вживати їх потрібно дуже обережно.

При дотриманні посту вам доведеться вчитися готувати страви так, щоб вони покривали частину добової потреби в енергії і поживних речовинах. Зробити це важко, оскільки рослинна їжа не містить поживних речовин в достатній кількості. В результаті, ви втратите вагу, але він піде з м’язової тканини, а жир залишиться на проблемних зонах. Так що, якщо ви хочете дотримуватися посту виключно заради схуднення, найкраще звернути увагу на більш збалансовану дієту.

Пост і схуднення: думка психолога

Кому підійде пост для схуднення? Така система харчування принесе користь тим людям, які не розглядають обмеження в їжі як спосіб скинути вагу, а керується саме релігійними переконаннями. Справа в тому, що мотив віри в цьому випадку пересилює бажання порадувати себе чимось смачненьким. Також відмічено, що чим більше людина думає про зниження ваги, тим більше почуття голоду він відчуває.

Важливо відзначити, що, бажаючи поєднати пост і схуднення . потрібно налаштуватися на необхідність постійно контролювати своє харчування. Дуже небезпечні з точки зору психологічного настрою ті дні, коли в їжу дозволяється вживати рибу (Лазарева субота, Вербна неділя) – велика ймовірність зривів.

Добре, якщо людину, яка дотримується посту. підтримують рідні та близькі люди. Важливо, щоб його ніхто не спонукав з’їсти «хоча б один шматочок» їжі, яка заборонена на час посту. Тому, доведеться контролювати не тільки свій раціон, а й зустрічі з оточуючими – деяким людям доводиться навіть відмовлятися від походів на дні народження чи весілля, які проводяться в період посту.

Так, з психологічної точки зору пост і схуднення погано поєднуються між собою, проте за наявності сили волі, бажання і віри 49 днів пролетять непомітно.

Пост і схуднення: думка священика

Неправильно розглядати піст як засіб для схуднення. Зниження ваги – це наслідок обмежень в їжі, але не самоціль, якщо йдеться про віруючу людину. Сенс поста полягає у наближенні до Бога і самовдосконаленні у фізичному, духовному сенсі.

Варто пам’ятати, що в піст не можна їсти продукти тваринного походження, іноді обходитися без їжі. Якщо ви не готові дотримуватися цих правил, краще не починайте постити, а просто спробуйте скласти раціон харчування так, щоб він був збалансованим і дозволив вам схуднути.

І, звичайно ж, важливо помітити, що піст без віри в Бога – це звичайна дієта з жорсткими обмеженнями і не більше того.

Пост і схуднення: думка бувалих

Об’єднати пост із схудненням цілком реально. Більше того, ви отримуєте наступні переваги: ??

1. Немає необхідності харчуватися одноманітно. Головне – оцінити склад кожної страви.

2. Чітка визначеність щодо початку і закінчення посту – це дозволяє поставити мету і досягти її.

3. Усвідомлення того, що піст – це не дієта, а це допомагає легше перенести обмеження в їжі без психологічного дискомфорту.

Корисні поради

І наостанок жіночий журнал Charla поспішає дати кілька порад тим, хто все-таки вирішив поєднати пост і схуднення:

1. Слідкуйте за жирністю продуктів і не перестарайтеся у вживанні каш, рослинного масла.

2. Щоб не відчувати почуття голоду, крім круп включайте в раціон хліб, картопля, варіть супи.

3. Намагайтеся уникати білкового дефіциту, який може виникнути внаслідок відмови від продуктів тваринного походження. Їжте боби, сою, сочевицю, горіхи.

4. Обов’язково висипайтеся і частіше гуляйте на свіжому повітрі. Практикуйте помірні фізичні навантаження.

5. Приймайте вітамінні комплекси.

6. Слідкуйте за кількістю з’їденої їжі – фрукти і овочі малокалорійні, але з їх допомогою можна розтягнути шлунок, через що апетит тільки посилиться.

Тепер ви знаєте про всі плюси і мінуси схуднення в піст, а тому, можете зробити свій вибір. Удачи!