Схуднення за методом доктора Борменталя | Щоденники худнуть | maria85 | схуднення – дієти і спорт

Схуднення за методом доктора Борменталя | Щоденники худнуть | maria85 | схуднення – дієти і спорт Схуднення за методом доктора Борменталя

Опубліковано чт, 07/05/2009 – 20:51 користувачем maria85

Основні принципи харчування:

1. Мінімум третина добової калорійності повинна складатися з білка – м’яса, риби, птиці, яєць, твердого сиру. Для підтримки імунітету, поліпшення еластичності шкіри і м’язів, а також для профілактики опущення органів.

2. Щоденний прийом полівітамінів і мікроелементів, особливо групи Б.

3. За півгодини перед кожним прийомом їжі випивати склянку води – це забезпечить краще насичення, активізує травлення і послужить профілактикою закрепів.

Для людини норма – це 30мг води на кг ваги.

4. Гепатопротектори – лікарські засоби, що захищають печінку і є профілактикою жирового цирозу при інтенсивному розщепленні жиру. У будь-якій аптеці без рецепта лікаря (тому що це багато в чому подібність вітамінів тільки спрямованої дії).

5. Голодування заборонено категорично!

Голодування це: Постійне харчування на калорійності близько 750 ккал або менше, розвантажувальні дні, відмова від прийому їжі в певний період доби (наприклад відмова харчуватися після 18:00), перерви між прийомами їжі перевищують 4,5 години, лікувальне голодування.

Тривала голодна пауза, більше п’яти годин, призводить до уповільнення обмінних процесів і накопичення надлишкової ваги.

6. Рухова активні1ть – дуже корисна помірна рухова активність. Для городян найбільш прийнятні щоденні піші прогулянки.

Але в процесі схуднення необхідно уникати значних фізичних навантажень.

7. До їжі треба ставитися з повагою і харчуватися смачно. Треба прагнути до того, щоб в одному прийомі їжі були присутні 4 смакових відчуття: солодке, солоне, гірке і кисле.

8. Для нормального процесу травлення і засвоєння вітамінів необхідно щодня приймати полінасичені жирні кислоти т. е.1 ст. ложку будь-якого НЕ рафінованої олії (наприклад оливкової) доданого в салаті інше блюдо, АЛЕ без термічної обробки, або маленький шматочок жирної риби (20г). або якісне вершкове масло (10г) – калорійність цього масла не враховується при підрахунку калорій за день (це подарунок).

9. Замінники цукру викликають сильний голод продолжітельньностью до 90 хвилин.

10. Завжди мати при собі шматочок цукру або таблетку глюкози для попередження непритомності в результаті настання гіпоглікемічного кризу (різке зниження рівня цукру в крові). При появі слабкості, пітливості, головного болю, запаморочення необхідно покласти під язик і розжувати шматочок цукру або таблетку глюкози.

11. Вуглеводи. Кажуть, що “В полум’ї вуглеводів горять жири”.

Легко засвоювані вуглеці (цукор, шоколад, торти тощо) краще вживати в першій половині дня.

12. Алкоголь. Розгальмовує центр голоду і провокує переїдання.

13. Ретельний підрахунок калорій кожного з’їденого шматочка, кожної випитої краплі. Їж тільки те, що можеш порахувати.

14. Коридор калорійності. Найкраще харчуватися, стрибаючи по коридору: 2-3 дні по нижній межі, 2-3 дні по верхній. Можна постійно йти по верхній, але не можна весь час по нижній т. к. організм починає голодувати, обмін речовин різко сповільнюється, вага встає.

15. Є можна що завгодно і коли завгодно, хоч у 12 ночі. Краще не вживати важку їжу (наприклад м’ясо) менш ніж за 2 години до сну. І при цьому укладатися в коридор калорійності.

16. При тривалій сходинці в зменшенні ваги можна спробувати білковий зигзаг: додати до верхньої межі коридору 200 ккал за рахунок білкової їжі – м’ясо, риба, птиця, сир. Їсти так 2-3 дні. Потім 2-3 дні по нижній межі коридору. Далі в звичайному режимі.

Або можна влаштувати білковий день тобто на протязі всього дня харчуватися по верхній межі коридору тільки білковими продуктами.

17. У середньому один прийом їжі повинен важити приблизно 200гр (можна більше) і містити приблизно 200 ккал.

18. Фрукти варто їсти приблизно за пів години до основного прийому їжі, ставитися до них слід скоріше як до ласощів (якщо є фрукти з борошняними продуктами або м’ясом починається бурхливе бродіння і відповідно газовиділення і булькання в животі).

19. Існує величезна кількість продуктів з т. зв. “Баластної” калорійністю. Це: кефірчіком, соки, йогурти, спиртні напої, солодощі та, как не странно, фрукти (вони практично не дають насичення). Всі ці продукти дуже слабо насичують або взагалі не дають насичення, тому при формуванні денного раціону варто пам’ятати про це. Тому краще з’їсти бутерброд з м’ясом замість яблучка з соком.

20. При будь-якій можливості необхідно їсти гарячу їжу т. к. за дослідженнями вчених бутерброд, запита гарячим чаєм, дає насичення приблизно на 2-3 години, а він же, але Запитів холодним чаєм насичує приблизно на 30-40 хвилин! Дуже вигідні в плані насичення супи (максимальна калорійність близько 50 ккал на 100гр, а в середньому близько 37 ккал на 100гр), тарілка супу близько 300гр дає насичення приблизно години на 3.Еще гарні овочі – калорійність низька, а обсяг великий. Є одне просте правило: “Їжа це те, що можна жувати, все інше ласощі.” Тобто випити склянку кефіру – це поласувати, а з’їсти варену картоплину – це поїсти.

21. Для тебе не існує заборонених продуктів, тому експериментуй і шукай найприємніші і насичують.

Для початку спробуй продумати один день, розрахуй калорійність кожного прийому їжі так, щоб було не калорійно, але ситно! І не забудь додати ласощі.

22. Для контролю споживання продуктів необхідно кожен день прораховувати калорійність усього з’їденого. Необхідно діяти за принципом Задумав-Порахував-З’їв-Записав. Калорії вважай з точністю до десятих після коми. У 12 ночі всі гріхи списуються, і починається новий підрахунок за новий день.

Пам’ятай ти не на короткочасної дієті, ти змінюєш спосіб життя і виробляєш нові стереотипи харчування на все життя! Тому тобі треба навчитися правильно, поводитися з будь-якою їжею!

При калорійності близько 1000-1200 ккал в день ні в якому разі не можна сидіти на розвантаженнях, т. к. при такій калорійності будь розвантаження – це голодування, а ти і так на межі. В результаті розвантажувального дня ти різко сповільнюється обмін речовин і вага в кращому випадку зменшується дуже повільно, а в гіршому може почати збільшуватися.