Схуднення за допомогою ходьби

Схуднення за допомогою ходьби Схуднення за допомогою ходьби

У більшості випадків зайва вага з’являється у людей, незвичних до фізичних навантажень, а нерідко і страждають різними захворюваннями, при яких не рекомендується відвідувати тренажерний зал, займатися аеробікою або бігати. Виходить замкнуте коло: надмірна вага породжує хвороби, хвороби перешкоджають занять спортом, а відсутність фізичних навантажень призводить до подальшого збільшення ваги. Тільки рух допомагає зберегти здоров’я і струнку фігуру. Розглянемо ці методики схуднення докладніше:

Ходьба допоможе скинути вагу

Але рухатися не обов’язково бігом. Якщо вам необхідно позбутися зайвої ваги, але ви страждаєте на захворювання серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, вам протипоказані значні фізичні навантаження після пологів або важкої хвороби, можливо схуднення за допомогою ходьби. Регулярні заняття (не менше 5 разів на тиждень по 30-60 хвилин) і збалансоване харчування обов’язково дадуть позитивний ефект. Крім зниження ваги збільшується витривалість, нормалізується тиск, проходять головні болі і безсоння, поліпшується колір обличчя. Важливо тільки щоб під час ходьби ви дихали чистим повітрям, тому вибирайте маршрут далеко від жвавих автотрас.

Правильна постава і дихання

Щоб заняття ходьбою були максимально ефективними намагайтеся не забувати про правильну поставу: спину тримайте прямо, живіт втягніть, ногу ставте на п’яту, а потім плавно перекочуйте на носок. Вдихайте через ніс і намагайтеся уникати появи задишки, тому під час ходьби утримайтеся від розмов, щоб не збивати подих. А ось плеєр з підбадьорливої??мелодією буде дуже до речі, допоможе задати хороший темп ходьби.

Швидкість важлива

Швидкість руху має значення – чим швидше ви йдете, тим більше калорій спалюєте. Оптимальна швидкість – 6-7 км / год. Швидка ходьба для схуднення дозволяє скидати вагу такими ж темпами, як і при бігу підтюпцем. Один кілометр ви повинні долати за 10-12 хвилин, при цьому витрачається близько 100 калорій, що дозволяє за 40 хвилин прогулянки спалити приблизно 400 калорій – стільки ж витрачається за 30 хвилин при грі в футбол або баскетбол.

Пийте, але не їжте

Не наїдайтеся ні перед прогулянкою, ні відразу ж після неї. Якщо ви голодні – з’їжте яблуко, апельсин, шматочок сиру і т. п. але обов’язково пийте чисту воду, як тільки відчуєте спрагу. А повноцінний прийом їжі можна дозволити собі не пізніше, ніж за півтори години до занять ходьбою для схуднення і не раніше ніж через годину після занять.

Ходьба не вимагає великих зусиль, хорошої фізичної підготовки і дорогого спортивного спорядження, але приносить не менше користі, ніж інші види спорту, роблячи вашу фігуру стрункою і підтягнутою.