Схуднення за допомогою велосипеда

Схуднення за допомогою велосипеда Схуднення за допомогою велосипеда

Намагаючись схуднути, багато хто забуває про спорт. Разом з тим, є види спорту, які дозволяють швидко і ефективно скинути вагу. Одним з таких видів є велоспорт. Порівнюючи велосипед з іншими засобами схуднення, слід відзначити його користь, як у фізичному, так і в психологічному плані.

Фізичні навантаження під час катання на велосипеді зміцнюють м’язову масу тіла. Повітря, що надходить у легені, підвищує енергетичні й обмінні процеси організму. Крім того, зростає опірність організму до інфекції, що надходить із зовнішнього середовища, збільшується витривалість.

Велоспорт – це не тільки фізичні навантаження, але й психологічний зростання. Людина, який сів на велосипед, подолав свою лінь, інертність свого характеру, усвідомив необхідність перетворення своєї фігури. Все це підвищує настрій і загальні емоційний стан людини.

Велосипед як засіб схуднення

За рахунок чого ж змінюється маса тіла? М’язові навантаження при катанні вимагають великих енергетичних витрат. Чим сильніше людина крутить педалі, тим більше втрачає калорій. Встановлено, що за годину катання на велосипеді спалюється приблизно 300-500 ккал. Заповнити енерговитрати можливо лише збільшеним повітрообміном. Ось чому велоспорт вважається аеробним видом спорту. Проте в боротьбі із зайвою вагою не варто забувати і про здорове харчування. Спорт спільно з правильним харчуванням – це здоровий організм подвійно.

Катаючись на велосипеді, слід також знати на яку групу м’язів йде основне навантаження. Звичайно, в першу чергу, це на м’язи ніг (стегон, литок і гомілки), на м’язи рук, тримаючи кермо і м’язи спини, утримуючи рівновагу. Тому людям з проблемами опорно-рухового апарату необхідно з обережністю посилювати м’язові навантаження. Але основна і найсерйозніша навантаження припадає на серцево-дихальну систему.

Застава стабільного схуднення – систематичність

Вибравши катання на велосипеді як головний спосіб схуднення, необхідно пам’ятати, що ефект буде досягнутий лише шляхом систематичних тренувань. Катайтеся щодня і по можливості два рази на день по 60-90 хвилин. Якщо ж такої можливості немає, то катайтеся один раз на день, але при цьому час тренування має становити не менше 90-120 хвилин. Тільки тоді ви досягнете бажаного результату. Не лінуйтеся, лише серйозні причини можуть стати виправданням пропуску тренування, наприклад, сильні місячні або виснажлива головний біль.

Враховуючи індивідуальний стан організму (проблеми зі здоров’ям), вікові особливості, слід поступово збільшувати навантаження. Як правило, перші тренування для новачків тривають не більше 15-20 хвилин. Також слід пам’ятати про час проведення тренувань. Найбільш оптимальним є ранкові та вечірні години. Необхідно дотримуватися раціон харчування. Ранкові заняття повинні починатися не раніше, ніж 30-60 після сніданку, а вечірні – за 30-40 хвилин до вечері.

Катаючись на велосипеді, звертайте увагу на роботу вашого серця. Чим сильніше частота серцевих скорочень, тим ефективніше ваші тренування, тим більше кілокалорій втрачає ваш організм. Ще одним з важливих факторів під час тренувань є вибір маршруту. Чим більше підйомів і спусків на трасі, тим більше енергії втрачає організм. Однак не слід захоплюватися надсильними навантаженнями – вони можуть привести до фізичних зривів. Щоб прискорити процес спалювання жирів, слід опустити кермо велосипеда на рівень сідла. Це збільшить енерговитрати за рахунок великих навантажень на поперековий відділ.

Велосипед проти целюліту

Під час тренувань на велосипеді включаються всі м’язи тіла. Обмін речовин прискорюється, м’язова маса росте, і жирові відкладення йдуть. Все це сприятливо діє на шкіру. Вона розгладжується, стає пружною, набуває здорового вигляду.