Схуднення при вагітності. Чи нормально худнути під час вагітності?

Схуднення при вагітності. Чи нормально худнути під час вагітності? Схуднення при вагітності

Схуднення при вагітності – для багатьох це словосполучення звучить досить безглуздо, однак, якщо розібратися, нічого неймовірного в цьому немає. Вагітність – це пора потужного гормонального перестроювання організму, омолодження всіх його систем. Чому б не використати її для того, що налаштувати свій організм на схуднення?

Схуднення при вагітності: втрата ваги

Незважаючи на те, що під час вагітності природа запланувала природний набір маси тіла, іноді трапляється й по-іншому – у першому триместрі багато жінок стикаються з ситуацією, коли вага не тільки не збільшується, але і зменшується. Схудненню при вагітності сприяє безліч факторів:

    Зростаюча матка «тіснить» інші внутрішні органи – в результаті трапляються запори при вагітності. а це зовсім не сприяє хорошому апетиту. Токсикоз, рясна слинотеча, пронос і як результат, порушення водно-сольового балансу – логічні причини схуднення при вагітності. На перших порах зростаючий плід цілком здатний «харчуватися» материнськими запасами – от і виходить, що жирок на талії і стегнах помітно тане.

Коливання ваги під час вагітності, причому як в плюсову, так і в мінусову сторону, явище досить поширене, і що важливо – нормальне. Існують певні ситуації, коли матері за станом здоров’я просто не можна набирати ні кілограма «зверху» – доводиться сидіти на жорсткій дієті, яка спеціально складається таким чином, щоб помісячне розвиток дитини відповідало нормам. Втім, вийти з вагітності з «мінусом», напевно, не вдавалося нікому, хоча саме в цей період ви можете закласти базу для майбутньої відмінної форми.

«Правильна» вагітність – легке схуднення

Швидко повернути собі хорошу форму після вагітності – мрія багатьох жінок, проте чи знаєте ви, що здійснити її з особливою легкістю можна лише тільки якщо під час вагітності ви закладете правильні основи.

    Загальний настрій. Не варто сприймати вагітність як хвороба – звичайно, у вашому повсякденному житті повинні виникнути певні обмеження, але відмовлятися від фізичної активності, фітнесу і прогулянок на свіжому повітрі можна. Режим. Не секрет, що наш організм чимось схожий на батарейку, яка «запам’ятовує» свій заряд – «налаштуйте» його за допомогою правильного розпорядку дня. До того ж дисципліна доведеться вам дуже до речі, коли після народження дитини у вас різко виявиться катастрофічно мало часу. Харчування. Забудьте про те, що ви повинні їсти за двох – насправді це зовсім неправда. Поставтеся уважно до вибору продуктів та складання здорового меню – так ви швидко приведете в порядок свій організм і привчите його до правильного харчування. Годувальниці це знадобиться. Пиття. Вживання достатньої кількості рідини – основа жіночої краси та здоров’я. Не забувайте про це правило і під час вагітності – правильний питний режим допоможе вам уникнути порушень в роботі шлунково-кишкового тракту, що важливо для гарної форми.

Повнота після вагітності в більшості випадків є залишковим явищем – вона швидко проходить, якщо ви приділите достатню увагу цій проблемі. Якщо ж причина в гормональному порушенні, то вам краще звернутися до ендокринолога – буде потрібно спеціальна терапія.

Також:

  • чи зменшуються внутрішні органи при схудненні