Схуднення на вегетаріанство | PM INTERNATIONAL

Схуднення на вегетаріанство | PM INTERNATIONAL Головне Меню

Автор Ірина Котельникова

неділя, 28 жовтня 2012 3:49

Схуднення на вегетаріанство досить поширене в даний час. Вегетаріанська система живлення дозволяє одержувати велику кількість харчових волокон і природним чином знижувати вагу. Багато наукові дослідження підтверджують той факт, що вегетаріанці як правило, важать менше тих, хто включає в раціон харчування м’ясо і рибу.

Кого можна вважати вегетаріанцями? Це ті, хто не їсть м’яса і морепродуктів. Але це загальна характеристика, а якщо бути більш точними, то всі вегетаріанці діляться на три основні групи. У першу входять ті, хто не відмовляється від молочних продуктів продуктів і яєць і включають в раціон крупи, овочі, фрукти, бобові, насіння і горіхи. До другого належать люди, які їдять всі перераховані продукти крім яєць. Третю групу складають так звані натуропати або абсолютні вегетаріанці. Вони уникають всіх продуктів тваринного походження – м’яса, риби, молочних продуктів і яєць.

Деякі дієти наближаються до вегетаріанської системи харчування. Наприклад, макробиотическая, заснована на злаках, бобових, овочах, фруктах, горіхах і насінні. А дієту, яка заснована на сирих продуктах, дієтологи вважають крайнім проявом вегетаріанства. У рідкісних випадках її послідовники їдять продукти з непастеризованого молока і навіть сиру рибу і м’ясо.

Є й так звані «половинчасті вегетаріанці», які харчуються в основному рослинними продуктами, але іноді включають в раціон рибу і м’ясо.

Чому людина вирішуються на схуднення на вегетаріанство . Найпоширеніші причини: міркування здоров’я і турбота про довкілля. Іноді люди керуються економічними мотивами, релігійними поглядами чи співчуттям до голодуючих. Фахівці Американської асоціації дієтологів, так само як і їхні колеги з інших країн вважають що правильно організоване вегетаріанство може забезпечити організм всіма корисними речовинами, захистивши від хвороб.

У вегетаріанців зазвичай відзначається більш низький вміст холестерину і жирів у крові, вони рідше страждають від кардіологічних захворювань, діабету другого типу, гіпертонії і навіть раку.

Подібні дієти містять менше насичених жирів, але при цьому багаті харчовими волокнами, магнієм, калієм, вітамінами Е і С, фолієвою кислотою, антиоксидантами і фітостероли. Разом з тим у деяких послідовників вегетаріанства іноді виникає дефіцит вітаміну В12 і D, кальцію, цинку і жирної кислоти омега3.

При звичайному збалансованому харчуванні здоровій людині старше 18 років рекомендується споживати щодня 0,8 гр білка на 1 кг ваги. Вегетаріанці повинні збільшувати цю норму до 1 гр на кілограм ваги, так як рослинні білки гірше засвоюються. З цієї ж причини дітям до 2 років слід отримувати приблизно на 1/3 більше рослинного білка, ніж при звичайному харчуванні, а до шести річного віку – на чверть більше і з 6 до 18 років – на 20% більше.

Домогтися цього можна за рахунок об’єднання в одній страві цільних злаків (пшениця, рис, гречка, кукурудза), бобових (горох, сочевиця, квасоля, соя), овочів і насіння – ці продукти забезпечують організм амінокислотами, які служать будівельним матеріалом для білка, аналогічного тварині.

Для того, щоб приблизно визначити, яка кількість білка ми отримуємо з їжею, можна керуватися такими даними: 1 стакан відварених бобових містить 16 гр білка, 1 стакан відвареної крупи – 7 гр білка, 1 стакан варених овочів – 5 гр білка, 2 ст. ложки суміші горіхів і насіння – 6 гр білка. Тому корисно включати в меню такі страви, як на приклад, маджадра, приготовлена??з 1 склянки сочевиці, до яких додано 2 столових ложки суміші з соняшникового і гарбузового насіння, горіхів пекан і волоських, а також 2 склянки відварених овочів. Така трапеза містить 39 гр білка.

Вегетаріанцям рекомендується один раз на рік перевіряти вміст вітаміну В12 і D в крові і в разі їх нестачі заповнювати дефіцит за рахунок харчових добавок.

Все це говорить про користь схуднення на вегетаріанство . Але все одно для кожної людини необхідна консультація з фахівцем.

Рекомендую прочитати на сайті: