Схуднення без шкоди для здоров’я. Шкода швидкого схуднення

Схуднення без шкоди для здоров’я. Шкода швидкого схуднення. Як схуднути без шкоди для здоров’я Зміст статті:

Схуднення без шкоди для здоров’я

У наш час гіподинамії і висококалорійного харчування проблема схуднення і зайвої ваги є дуже актуальною для величезного числа людей. Рідко кому вдається ніколи не поправлятися після відпусток, новорічних застіль або сімейних свят.

Для молодих дівчат зайві кілограми часто стають не тільки естетичної, а й психологічною проблемою. Заради схуднення і здобуття тонкої талії в короткі терміни вони готові виснажувати себе жорсткими дієтами або зовсім відмовитися від їжі, що дуже шкідливо для здоров’я, адже різке схуднення – це не тільки зменшення кілограмів і сантиметрів, а й великий стрес для організму.

У чому шкода швидкого схуднення ^

Шкода швидкого схуднення полягає в тому, що жорсткі дієти з обмеженням добової калорійності нижче 1000 ккал представляють серйозну загрозу для здоров’я людини. Саме тому популярні низькокалорійні дієти, незважаючи на їх швидкість і ефективність, не можна повторювати часто. Наприклад, після 7-денної японської дієти організму на повне відновлення потрібно рік якісного збалансованого харчування, а 14-денну низькокалорійну японську дієту лікарі дозволяють повторити не раніше, ніж через 2-3 роки.

Медики попереджають, що найбільш безпечним є схуднення з втратою 3-5% вихідного ваги в місяць. Якщо ж людина втрачає в місяць близько 20-25% ваги, у нього розвивається худоба. При зайвій худорби він виглядає хворобливим і виснаженим, на щоках, шиї, грудній клітці, стегнах і сідницях повністю відсутня жирова тканина.

Шкода швидкого схуднення полягає також у тому, що худоба може стрімко наростати всупереч бажанню худне і досягати втрат маси тіла до 40-45%. Така крайня форма зниження ваги називається виснаженням і дуже небезпечна для життя. При виснаженні відбуваються незворотні дистрофічні зміни в організмі – порушуються всі обмінні процеси, з’являється загальна слабкість, анемія. остеопороз, знижується імунітет і повністю пропадає апетит. Крім цього, порушується робота печінки, нирок, серцево-судинної і нервової системи, розвивається депресія. пропадають місячні та унеможливлюється нормальний процес травлення, що призводить до летального результату.

До виснаження часто призводить анорексія – психічне захворювання, при якому людина патологічно прагне до схуднення, незважаючи на нормальну вагу. Анорексії частіше схильні молоді дівчата і підлітки, які прагнуть наслідувати своїх кумирів. Хворі на анорексію готові нескінченно обговорювати теми дієт і схуднень і проявляють агресію до тих, хто не згоден з їх точкою зору і намагається переконати. Схуднення стає єдиним сенсом життя, причому до своєї мети вони йдуть усіма способами – різко обмежують себе в їжі, катують своє тіло в тренажерних залах і викликають блювоту після кожного прийому їжі. Тому медики попереджають, щоб уникнути шкоди швидкого схуднення, до нього потрібно ставитися зі здоровим глуздом і при перших же симптомах анорексії у себе або своїх близьких обов’язково звернутися до лікаря.

Схуднення без шкоди для здоров’я ^

Схуднення без шкоди для здоров’я увазі, перш за все, поступове розумне обмеження калорій в їжі, щоб не заподіяти організму непоправної шкоди. Погодьтеся, краще худнути довше, але залишитися здоровим, ніж придбати красу за рахунок збою в обміні речовин і придбання різних хвороб.

Незважаючи на велику кількість різних дієт і методик схуднення, всі вони зводяться лише до двох способам – зниження калорійності раціону або підвищення витрати калорій, причому обидва способи хороші, все залежить від ваших уподобань – більше рухатися або менше їсти. Досвідчені «похудальщікі» знають, що основна складність схуднення полягає в тому, що набагато складніше втримати досягнутий вагу, ніж схуднути. При поверненні до звичайного харчування і способу життя скинуті з такою працею кілограми швидко повертаються знову.

Щоб вага закріпився і не повернувся назад, не намагайтеся скинути відразу дуже багато, розглядайте схуднення як оздоровчу міру, розраховану на тривалу перспективу і стабільний результат. Схуднення без шкоди для здоров’я має бути цілком комфортним заняттям, без сильного почуття голоду, зябкости, запаморочень і м’язової слабкості, якщо до нього правильно підійти. Не потрібно різко знижувати калорійність харчування, тому що в цьому випадку організм включить режим економії енергії.

Тобто, ви будете мучити себе і намагатися з’їсти якомога менше калорій, щоб швидше схуднути, а організм у відповідь на це буде намагатися якомога менше їх витратити, зводячи всі ваші зусилля до нуля. Крім того, сильне відчуття голоду сигналізує про те, що організму гостро не вистачає енергії і він її повинен десь роздобути. Але, оскільки організм довго голод терпіти не зможе, він або включить режим економії, або у вас трапиться харчової зрив. При незначному ж зменшенні калорійності, навпаки, знижується апетит і прискорюється темп схуднення.

Слід уникати одноманітних монодиет, так як всі вони є незбалансованими і позбавляють організм необхідних мінералів, вітамінів і амінокислот. Найбільш небезпечні дієти з дефіцитом білка – основного будівельного матеріалу для клітин. Наприклад, всім відома гречана дієта, коли в раціоні худне присутній тільки зварена на воді гречка без солі, масла і цукру. При подібних дієтах організм відчуває гостру нестачу білка і тому спалює зовсім не жир, як наївно розраховують жінки, що сидять тижнями на гречці, а білок з м’язової маси. Тому втрата кількох кілограмів дається дуже дорогою ціною – з’являється нездорова худоба, темні кола під очима, розвивається авітаміноз, від нестачі кальцію шаруються і ламаються нігті і сипляться волосся.

Іноді жінки, прагнучи швидше схуднути, повністю виключають зі свого меню вуглеводи, чого робити категорично не можна, тому що вуглеводи є джерелом енергії для організму, без якої неможлива його нормальна життєдіяльність. Легкозасвоювані вуглеводи, що містяться в білому хлібі, фастфуді. випічці і солодощах, треба виключити, тому що вони швидко засвоюються, але не дають ситості, і невдовзі знову викликають відчуття голоду. Замість них в раціоні обов’язково повинні бути присутніми повільно засвоювані вуглеводи, що містяться в овочах, фруктах, кашах. чорному хлібі і молочних продуктах. Крім вуглеводів, ці продукти багаті вітамінами, мінералами і клітковиною, необхідної для хорошої роботи кишечника.

Також вчені спростовують відомий всім постулат «не їсти після шести» і стверджують, що для успішного схуднення і збереження стійкого ефекту це не має сенсу. Як відомо, всі життєво важливі процеси, що виникають у людському організмі, підкоряються добовим біоритмам. У першій половині дня активні гормони, які відповідають за розщеплення жирів, а в другій половині найбільш активний інсулін – гормон, який сприяє накопиченню жиру. Саме тому зранку часто не хочеться їсти, адже організм легко витягає енергію з жирових запасів. Увечері ж насититися набагато важче. Тому, при відмові від вечірньої їжі, замість очікуваного схуднення, організм просто знизить витрата енергії, а вага залишиться на місці.

Також не потрібно забувати, що ситість настає через 15-20 хвилин після їжі, тому, як казали древні, за столу треба вставати трохи голодним, а не трохи живим. Сідайте за стіл тільки тоді, коли дійсно відчуваєте голод, а не бажання перехопити чогось смачненького і солоденького. Мудра приказка з цього приводу говорить «Хочеш їсти – з’їж яблуко, не хочеш яблуко, значить не хочеш їсти ».

Часто люди плутають відчуття голоду з звичайної спрагою. Як тільки захотілося їсти, випийте склянку води і покладіть кілька кристалів морської солі під язик, швидше за все голод відступить. Щодня випивайте не менше двох літрів звичайної води кімнатної температури. Це допоможе не тільки схуднути, але й усуне набряки і поліпшить роботу кишечника. Їжте не поспішаючи, ретельно пережовуючи їжу, так ви набагато швидше відчуєте насичення. Якщо є можливість, не їжте на самоті і перед телевізором, інакше машинально проковтніть набагато більше, ніж необхідно.

Якщо застосовувати ці нехитрі правила в поєднанні з помірним фізичним навантаженням, наприклад, ходьбою. можна домогтися чудових стабільних результатів, і при цьому не тільки домогтися схуднення без шкоди для здоров’я, але і значно оздоровити свій організм.

Також:

  • схуднення без шкоди для здоровя
  • схуднути без шкоди для волосся
  • чому при схудненні пропадають місячні