Степпер для схуднення

Степпер для схуднення Степпер для схуднення

Використовувати степпер для схуднення, зазвичай, рекомендують жінкам, чиєю проблемною зоною є стегна і сідниці. Втім, дуже багато пані з фігурою типу «яблуко» намагаються накачати відсутній обсяг «низу» з цим тренажером. Така позиція в корені не вірна. Імітація ходьби по сходах у високому темпі не допомагає збільшити обсяг м’язів, це під силу тільки вправам з обтяженнями. Ну а степпер призначений для кардиотренировок, основна мета яких – зміцнення серцевого м’яза, підвищення витривалості, і, звичайно, збільшення витрати калорій.

Як вибирати степпер для схуднення

На відміну від еліптичних тренажерів і бігових доріжок, степпери не стандартизовані. В одному спортивному магазині ви можете знайти машини з різною глибиною кроку педалі. Загальне правило при виборі степпера таке:

    глибина ходу педалей повинна дозволять згинати коліно під прямим кутом; педалі не повинні «підкидати» спортсмена, не повинна бути занадто висока віддача.

Саме з цієї причини компактні домашні степпери підходять тільки мініатюрним жінкам. Якщо ваш зріст більше 165 см, краще придивитися до класичного варіанту.

Другим моментом є суб’єктивний критерій зручності. Крокуючи, ви не повинні відчувати, що вам нікуди подіти руки – ручка тренажера повинна бути зручною. Педалі не повинні бути занадто пружинистими, особливо, якщо ваша вага менше 60 кг.

Що ж стосується додаткових критеріїв, начебто вбудованого пульсометра і лічильника калорій, орієнтуватися на них не має сенсу – «вбудовані» прилади зазвичай не дуже точні, а підрахувати калорії можна самостійно в будь-якому тематичному додатку для телефону.

Кому не підійде степпер для схуднення

Степпер вважається щадним тренажером, який знімає ударне навантаження з хребта. Тому сколіоз не є протипоказанням для тренувань. Займатися не можна, якщо:

    У вас є травми колін, тазостегнових суглобів або голеностопа; Мається сильна ступінь варикозного розширення вен.

Медичних обмежень за ІМТ до цього тренажеру не пред’являють. Однак у деяких людей із зайвою вагою навіть проста ходьба в степпере може викликати суттєве підвищення пульсу. Якщо «рівна» ходьба підвищує ваш пульс до 160-180 ударів на хвилину, почніть свої тренування з простою пішої ходьби, і «переходите» до степпер тільки через пару місяців регулярних занять.

Як правильно тренуватися на степпере для схуднення

Дотримуйтесь загальні правила про розминку, заминка і тривалості кардиотренировок для зниження ваги. Обов’язково відпрацюйте техніку.

    Мета – не в тому, щоб перевалюючи вагу тіла з ноги на ногу і здійснюючи маятникові рухи корпусом, полегшити собі роботу. Мета полягає в тому, щоб ваші ноги і сідниці повністю відпрацьовували амплітуду руху; Навчіться стабілізувати корпус. Втягніть живіт і розгорніть плечі, підтягніть лопатки до хребта. Степпер – практично єдиний кардиотренажер, в якому триматися руками за ручку означає ускладнювати, а не полегшувати рух. Візьміть ручку так, щоб руки створювали перешкоду розгойдування корпусу вправо-вліво і вперед-назад; Поставте ноги на педалі повною стопою. Деякі тренери вважають, що стопа повинна повністю стояти на педалі і під час нашагіванія. Однак ця вимога виправдано тільки для людей з гіпертонусом литок або травмами стопи. Якщо у вас все в порядку, просто постарайтеся не підскакувати на носочки при кожному кроці; Основна помилка новачка – різке переразгибание в колінному суглобі. Виглядає це як «крок, розгинання ноги до« вдавлення коліна всередину ». Це може привести до травми, зберігайте колінний суглоб трохи «м’яким», не розгинається ноги повністю.

І, звичайно ж, ефект від занять залежить від їх регулярності. Намагайтеся не пропускати заплановані тренування, і пам’ятайте, що для вашого тіла краще півгодини кожен будній день, ніж 4 години на неділю і «не встигаю» в будні.

Спеціально для Your- – фітнес-тренер Олена Селіванова

Сподобалася стаття? Поділіться нею з друзям, просто клацнувши на кнопочку своєї соціальної мережі або блога:

Також:

  • дієти для схуднення 55 кг